Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
30. mar 2012

@ankan no ja robím všetky - väčšinou - takto. výnimkou sú len tie zimnejšie z hrubšej vlny tuším. a myslím, že väčšina báb tuná robí podľa tohto vzorčeka rozširovacieho

rene82
30. mar 2012

@babatenko možno preto, že posledné očko sa neháčkuje, len sa preberie na druhú ihlicu. potom sa tie kraje vôbec nekrútia

babatenko
30. mar 2012

@rene82 nejde o kraje, ale o celú pleteninu... Mám na ihliciach napr.60 očiek som v 20-tom riadku - to, čo mám pod ihlicou - tých 20 riadkov sa točí ako besné 😉

ankan
30. mar 2012

@babatenko hoď foto, aby sme vedeli lepšie poradiť...

letuskah
30. mar 2012

@babatenko ja by som to necchala tak ved na tych krajoch to pozosivas

iloha
30. mar 2012

trošku z jiného soudku 🙂....odskočila jsem si na moment ke korálkům ...........

letuskah
30. mar 2012

@iloha nadherne, k tomuto by som sa raz chcela dopracovat ale to asi az ked budu chalani vacsi

rene82
30. mar 2012

@babatenko fíha, tak mne sa to zvyklo iba v tých krajoch, lebo aj posledné očko som háčkovala. možno by to chcelo na spodku ešte patent alebo čo. skús fakt odfotiť, nech si to vieme predstaviť

twins8
30. mar 2012

moje nové dielka pre moje princezné. baby, keby ste vedeli , ako sa mi zakaždým nechce hačkovať všetko dvojmo!!!prvú vec spravím rýchlo a do druhej sa mi už potom vôbec nechce

letuskah
30. mar 2012

@babatenko no to je taky vzor, bud mozes spravit prvy licovy riadok obratko a potom normalne pokracovat aby bol cely lic hladko alebo rob ako si robila, potom to namoc a vypni, ono sa to nebude tocit. este mozes tie konce ktore nebudu zosite spraavit tak ze na zaciatku spravis hladko 5 riadkov, jeden obratko a pokracujes hladko a v tom riadku obratko to zahnes dnu a zosijes, detto na konci, ustrikujes dlzku aku ti treba, jeden riadok obratko, 5 hladko a zase prehnes v riadku obratko a zosijes

letuskah
30. mar 2012

@twins8 to verim ale kazda ine by asi neprezili, skus tak zze kusok z jedneho kusokk z druheho a dokoncis to cca narovnako

twins8
30. mar 2012

díky za radu, asi to nabudúce budem robiť tak

malinovka333
30. mar 2012

ahojte, mozete mi prosim niekto poslat navod ako uhackovat adidas ciapocku?dakujem, teda ako tam mam dat tie adidas znaky

lussy23
30. mar 2012

@iloha krásne
@twins8 krásne

lussy23
30. mar 2012

@lucia32 krásne čapičky
@monalisatko krásna je čiapočka

marianna_c_
30. mar 2012

dievcata mozete mi poradit? aka je ta vlna lolipop? chcem nieco ako camilla, viem ze camilla je 100% bavlna a toto je akryl, ale je taka tenka alebo je to hrubsia vlna skor na chladnejsie dni? Dakujem za kazdu radu.

Pridavam novy kusok - jar -leto 2012, este mame aj baretku, ale model nechcel zapozovat, snad nabuduce 🙂

rene82
30. mar 2012

@marianna_c_ lolipop je hrubšia. taká prechodná, alebo na chladnejšie dni. baby čo z toho robili, skôr poradia. ja som z nej nerobila. ale camila, catania, katka, kačenka, daniela,.... to sú origo priadze na teraz a aj leto

marianna_c_
30. mar 2012

@rene82 vdaka za radu 🙂 akurat pozeram tu Kacenku, uz si z nej nieco robila?...este som ju nedrzala v rukach, ale velmi sa mi paci, je to teda nieco ako Camilla, s tou mam skusenosti aj ta ciapocka je z nej, ale zda sa mi taka tvrdsia, chcela som nieco makksie...

rene82
30. mar 2012

@marianna_c_ kačenka je taká jemnejšia. hrúbka je podobná, ale je taká hebunká

lucula73
30. mar 2012

@rene82 ďakujem za rady,čapica je na svete,konečne sa mi to podarilo,je síce trošku tesnejšia,ale hádam sa ešte natiahne............ďakujem ešte raz 🙂

marianna_c_
30. mar 2012

@rene82 dakujem za radu, asi ju teda objednam 🙂

bv_alexandra
31. mar 2012

čiapočka už je u svojej majitelky 🙂 😉

kibuk
31. mar 2012

ahojte 🙂 prave dokončena,jemna biela s kvietočkom

kibuk
31. mar 2012

co poviete,podoba sa?? 😉

adrika79
31. mar 2012

Klasika :D

adrika79
31. mar 2012

Vejarikova staroruzova Camilla...

adrika79
31. mar 2012

@marianna_c_ lolipop je hrubsia, makkucka, ale zimna...

adrika79
31. mar 2012

@bv_alexandra uzasne doladene 😉

nella0305
31. mar 2012

Zdravím všechny nakukující.
V obchůdku http://hackovane-cepicky.freepage.cz/ se chystá další objednávka (skladové zásoby) na Slovensko.
V krabici je ještě trochu místa, tak pokud byste měly zájem objednat, napište🙂 Po neděli chceme odesílat.
Více na http://nahaciku.blogspot.com/2011/10/aktualne-b...

marianna_c_
31. mar 2012

@adrika79 dakujem 🙂