Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
2. apr 2012

@naty1987 držím palčeky. potom budeš rozdávať rozumy nám, keď si s tým nebudeme vedieť rady 😉

ankan
2. apr 2012

@marianna_c_ je to tak ako píšeš. Sú to len obdĺžniky a potom obháčkované. Robila som ju narýchlo a za dva dni mala byť hotová, tak som nemala čas špekulovať nad výstrihom....

janemari
2. apr 2012

@leteku tak tera zsom robila šiltík v dvojme,teda dve vlny spojila,aby bol hrubší a tým pádom drží tvar. A robím ho tak,že čiapočku si dám na polovicu/tak ako sa bude nosiť/ a cca1-2cm od kraja som hačkovala kr.stlpik do druhého kraja rovnako cca 1-2cm od kraja,oba kraje by mali byť rovnako vzdialené,ďaľší rad 1 krát,nahod.stlpik na rovnakú dlžku ako predchádzajúci rad,ďaľší rad o jeden stlpik s krajov menje,ďaší tak isto a pokrašuješ podľa toho,aký veľký šilt chceš a nakoniec to všetko objačkujem dookola.

ankan
2. apr 2012

@ralka pozri si tieto videá a budeš vedieť háčkovať http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23. 😉

deniskateniska
2. apr 2012

@ralka ankan ti dala link na videa podla ktorych sa dobre da naucit.. drzim palce 😉

ankan
2. apr 2012

@rene82 odmeraj si dĺžku pásu okolo hlavy (modrá) a šírku pruhu(zelená). Potom obvod hlavy (ružová). Dĺžka okolo hlavy(modrá) musí byť rovnaká ako oblúk (červená) na zadnej časti. Nezabudni pridať na švíky a na zalomenie po obvode (ružová). Ťažko sa to opisuje, ale snáď to podľa toho obrázka pochopíš. 😉

rene82
2. apr 2012

@ankan lenže nemám bábatkovskú hlavu 😅

adrika79
2. apr 2012

Zo zvyskov... fotene len mobilom, tak hadam nieco vidiet...

adrika79
2. apr 2012

Baby, ktora poznate miery na http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776#diskuse - skusalis te podla nich robit? Lebo ten rozmer nesedi - ta placka je mensia, napr. by malo byt
obvod 43cm / vyska15 /priemerr placky 12,6cm.
Ta pani sice pise, ze ona to zmensila tu placku cca 1 - 2 cm, lebo jej vraj vzdy vychadza vacsia,a le ako je to s vyskou ciapky - ta suhlasi?

lussy23
2. apr 2012

@adrika79 krásna

letuskah
2. apr 2012

@adrika79 velmi pekna, das navod prosim 😵 😵 😵

lussy23
2. apr 2012

@rene82 krásna suknička
@kibuk krásne čiapočky
@ankan krásna
@janemari krásnučká

ankan
2. apr 2012

@rene82 ja som myslela, že to chceš pre dcérku. V tomto prípade musíš poprosiť ešte nejakú maminku z bábätkom. Alebo ti odmeriam čiapku čo som plietla malej https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-komplety...

janemari
2. apr 2012

Inak baby máte nejakú tabuľku veľkostí podľa ktorých robíte čiapočky? Lebo ja som robila podľa jednej a bola veľká na dlžku. alebo ked pre niekoho robíte pýtae si obvod hlávky a dlžku od vrchu hlávky po čielko poda toho akú dlhú chcú mať čiapočku.

adrika79
2. apr 2012

@letuskah 😉

lucula73
2. apr 2012

dievčatá prosím vás,viete mi nejak polopate vysvetliť,ako sa uberajú očká na okrajoch........:
chcela som skpúsiť ten šilt podla tohoto návodu
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3866
a vobec nechápem tomu,ako to tam je ankreslené......že 3očká,2 očká 2 očko.,. 😕
asi som moc nechápavá

ďakujem 🙂

lucim
3. apr 2012

ahojte pusky, idem pozerat , co ste vykuzlili 🙂
@naty1987 no co, ide to? som zvedava na tu tvoju ciapocku 🙂
@rene82 ty si super, tie suknicky si zapamatam, terezke raz porobim 🙂
@kibuk fantastis, si sa nam krasne rozhackovala 😵
@janemari pekna siltka 🙂
ja mam zase objednavocku na 3-4veci, tak frcim, kym som 2v1. 🙂

lucim
3. apr 2012

@adrika79 ja sice tu tabulku posielam dalej kockam, ale podla nej robim, ja si dlzku vypocitavam deleno 3,14 a presne ako tu viac krat pisala rene, tak zaokruhlujem nadol , rozmerovo mi to vychadza ... asi to zavisi od toho, kto ako utahuje, ci to mera v klude alebo moc natiahnute .... a krasna ciapocka. 🙂
ale vyska ciapky suhlasi , ja robim taketo, tiez to uz mam v hlave, alebo si to prepocitavam ... v tychto rozmeroch to vychadza, ze uska budu zakryte ... mozno ak chces letnejsiu, nemusi byt sz pod usi, tak moze byt kratsia.

lucim
3. apr 2012

@adrika79 ruzove ciapocky su krasneeeeeee 🙂
@kibuk bagrik je paradny 🙂

lucim
3. apr 2012

@lucula73 zhackovanie ociek: pri kratkych stlpikoch nenahadzujes, si na konci, potrebujes zhackovat posledne 2, takze vpichnes do predposledneho, naberies priadzu .... vpichnes do posledneho, naberies priadzu .... mas na haciku 3 ocka, naberies priadzu a pretiahnes cez vsetky.

rene82
3. apr 2012

@adrika79 priemer robí menší preto, že sa zaokrúhľuje smeron nadol a niekedy je to fakt o 1-1,5 menej. keď urobíš ešte jeden riadok napríklad navyše, tak už budeš mať priemer placky väčší min. o 0,5-1,5 cm väčší a tým pádom je aj čiapočka väčšia a padá z hlávky.
výšku robíš podľa tabuliek. na svojich deťoch prípadne ešte odskúšavaš a neriadiš sa tabuľkou. a keď robíš na zakázku, tak si vypýtaj miery od zákazníčky. ja vždy pýtam obvod a výšku. tú kážem merať na čiapočke, porovnám si to s tabuľkou a podľa toho sa zariadim. a ešte som počula o meraní od ucha k uchu cez vrch hlavy a delené 2. to je výška. neskúšala som.

rene82
3. apr 2012

@ankan jé. to by bolo super. ďakujem

rene82
3. apr 2012

baby, ešte prikladám jednu foto, ako merať hlavičky. tiež to zvyknem dávať zákazníčkam, aby vedeli ako 🙂

kibuk
3. apr 2012

@lucim dakujem,no strasne je to navykove 😅 ,vecer som jednu skoncila a uy ma svrbia prsty na dalsiu... 😅 😉

kibuk
3. apr 2012

aaa tu je najnovsie dielko pre mojho najmensieho 😉

bv_alexandra
3. apr 2012

ahojte musim sa niekde vykričat a vyžalovať. tak idem ku Vám.
Nech žije SR a celá štátna správa, zdravotnictvo, školstvo a i. V čase ked sa bojim o svoju dcéru, aby neurobila neuvážený krok, kedy každý den trpnem či mi pride zo školy domov najbližši termin u štátneho psychologa o dva týždne. Vivat Slovensko!!!! 😠 😖 😖 😖
Ďakujem ze ste ma vypočuli. 😉 🙂 😀

ankan
3. apr 2012

@rene82 rozmery sú napísané na nákrese. Snáď ti to pomôže...

pooi
3. apr 2012

ahoj holky,
tak jsem se dnedka pobavila u pračky. Vyprala jsem na ruční praní na 30 stupňů čepičku dělanou z catanie a srazila se tak, že nebude ani na panenku ☹ Jak perete čepičky?

rene82
3. apr 2012

@bv_alexandra fú, to je sila. a súkromný dáky? prípadne dáka linka dôvery, kde by poradili?