Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
9. apr 2012

@rene82 vyzera to na dlho, fakt pekne :D

adrika79
9. apr 2012

jarna vesela....

kibuk
9. apr 2012

@adrika79 krasna ciapocka 🙂

iloha
9. apr 2012

jeden stegosaurus.... ..snad ho Ondrášek pozná 😉

marianna_c_
9. apr 2012

dievcata, ak tu niektora ste 😀 prave mam dilemu, chcem si objednat vlnu elian nicky, na ciapku pre mna a chcela by som aj nejaku lahku vlnu na vesticku teraz na prechod pre mna, ale neviem sa rozhodnut, ci ta vlna Elian nicky bude dobra, este som ju nemala alebo mam objednat radsej camillu - ta je taka padava, ci kacenku - taku jemnucku??? viem ze tu hackuje hlavne pre deticky, ale neviem naozaj, prosim o radu, este dnes chcem objednavat od @lucia32 ....dakujeeeeem 🙂

julianka777
9. apr 2012

moje prve papucky 🙂

chanella
9. apr 2012

http://macina.pise.cz/120415-hackovane-kvety.html
Dievcata, poradte mi prosim, snazim sa vykuzlit prvy kvietok, ale nerozumiem navodu :( Druhy riadok - co su to tie prolozene RO??? A co sa tyka toho nakresu? Kde najdem presne vysvetlivky vsetkych tych znakov? Dakujem Vam 🙂

marianna_c_
9. apr 2012

prosiiiim poradte mi aspon, aky je rozdiel medzi elian nicky a kacenkou, kto ma s nimi skusenosti, z ktorej sa mi bude lepsie robit vesticka ??? 🙂))

letuskah
9. apr 2012

caute
tak konecne dokoncene bolerko pre neter, pretrolejova camilla dve klbka a ruzova, fialova a siva limone po jednom klbku, celkom som so sebou spokojna 😵 😵 😵

bv_alexandra
9. apr 2012

@letuskah krásne ja robim znamej pre dcéru bolerko ale mám pocit že ho nedokončim do Vianoc 😀

lussy23
9. apr 2012

@adrika79 krásna
@letuskah krásne je
@julianka777 krásnučké papučky
@iloha krásna čiapočka

lussy23
9. apr 2012

@dievcatko84 ach tak. takže podobne ako látková hračka, len sa háčkuje🙂 Super🙂 To by mi mohlo ísť, lebo šitie mi moc nejde. a kde konkrétne nájdem tie návody?

lucim
9. apr 2012

@letuskah vyhrajkane bolerko, mne uz sa nechce zosivat stvorce a schovavat nitky, super. 🙂
@julianka777 pekne boticky 🙂
@iloha ten stegosaurus je bombovy 🙂
@adrika79 milaaaaaa 😵

lucim
9. apr 2012

@rene82 zase uzasne vytvory 😵
@julianka777 tie saticky su wauuuuuuuu jeeeeej , raz musim take spravit, ked prdolka podrastie. 🙂
ja teraz bojujem s papuckami teniskami na 6-9mesiacov ... vo vacsom je to akesi ine, divne, neforemne, nepaci sa mi to, vrrrrr 😒

julianka777
9. apr 2012

@lucim dakujem 🙂 ja som hentie papucky robila z elian nicky a su take moc mäkke 😅 mozno z camilli,alebo inej tvrdsej letnej by boli lepsie

dievcatko84
9. apr 2012

@matja davam foto 😉 tu najtensiu neviem najst 😖

rene82
9. apr 2012

@chanella ja by som to robila tak, že keď urobíš ds, tak hneď na neho urobíš 2RO, z ktorých znovu urobíš DS do toho predošlého radu. tak ti vlastne vznikne taký oblúčik

rene82
9. apr 2012

ďalšie čiapočky pre švagrinine dvojičky k veľkej noci (s vháčkovanou sovičkou)

lucim
9. apr 2012

jaaaaj, tie kvetinky - robi sa to v okruhoch .... najprv retiazkove oka, do nich polodlhe stlpiky, dalsi okruh dlhe stlpiky a v dalsom retiazkove oka, aby vznikli tie obluciky ... (gulicka ret.oko, ciarka kratky stlpik, 1x preskrtnuta ciarka polodlhy a 2x preskrtnuta ciarka dlhy stlpik) treba pozerat, kam sa v kvetinke picha, ci sa nejake ocka nepreskakuju. ... for @chanella

@rene82 pekne sovicky 🙂
my sme prave dogrilovali, o chvilku chytam do ruky hacik 🙂

tretulka
9. apr 2012

@letuskah kraaasne sikulka si
baby, nasla som na nete satocky, chcem ich urobit malej, ale ani za svet mi nevychadza vzorka, skusala som si ju uz asi 3x a stale tam niekde robim chybu a proste to nejdeeee, uz mam normalne nervy 😠 😀 nepozriete sa mi na to, pripadne ak by ste vedeli nieco podobne...dakujem

lucula73
9. apr 2012

@marianna_c_ ahoj,ja nehačkujem dlho,ale veľa som štrikovala.........neviem či ti niekto poradil,ale ak ccheš niečo ľahké,tak camilu by som ja osobne nebrala....tá je taká tvrdá podla mňa,z elianu nicky to bude ľahšie,vzdušnejšie a jemnejšie, 😉
a kačenku nepoznám 😉

lucim
9. apr 2012

@tretulka ja som take nieco robila na kapucosal, len tam boli 2x nahodzovane DS ... co ti nevychadza?
1. riadok mas kratke stlpiky do kazdeho ocka, nevidim na to ci normalne, alebo za zadnu nit (v tom mojom bolo za zadnu)
2 riadok mas 5DS do 1 cka, retiaz.oko ob jedno oko das DS , zase ret.oko, ob jedno DS a do dalsich piatich ociek vpichnes, nahodis priadzu, nechas na haciku a potom vsetky spolu zhackujes ....

letuskah
9. apr 2012

@rene82 tie sovicky su tam krasne 😵 ja sa chystam na strikovane ale stale niet casu...

@tretulka vyzeraju super ale s tym ti teda neporadim ☹

monalisatko
9. apr 2012

hlásim dokončené súpravičky pre baby. Neskôr vás spätne prečítam, ale teraz len hodím rýchlo fotky. Lisa sa zas nechcela fotiť 😒

lubinka26
9. apr 2012

ahojte, kedze ide jar, tak som nieco posplietala 🙂
a este pridam fotecku, kde je Bianka oblecena v hackovanych satockach a capicke z vlny lolipop 🙂 inak moja velkaaa srdcovka, ale pre okolie nepochopitelna 😖 😝 😀

marianna_c_
9. apr 2012

@lucula73 dakujem za radu, camilu som mala ako prvu, ale presne zdala sa mi taka tvrdsia, nepruzna, ale malemu z nej robim vesticku a aj letne ciapocky som, je to predsa bavlna, ale ta elian nicky sa mi paci...nezmolkuje sa moc???

letuskah
9. apr 2012

@lubinka26 pekne ciapocky aj saticky 😵

lucula73
9. apr 2012

@marianna_c_ z elianu nicky idem robiť prvý raz teraz čiapočky,zajtra mi má doraziť...ale čo som držala v ruke z neho vecičky,tak vyzeral super,uvidím ............ 🙂 ,kamoška háčkuje veľa na zákazku čiapočky a robí len z nicky,všetky,aj letné,tak preto ho chcem vyskúšať aj ja

marianna_c_
9. apr 2012

@lucula73 super, lebo ja chcem tiez strasne objednat, ale predsa ked som este nevidela a ako sa hovori neomakala 😀 mam respekt, ale skusim, strasne sa mi paci a celkom fajn cena, uvidime teda, idem do toho 🙂

timejka8
9. apr 2012

ahoojte potrebovala by som navod na hackovany letnejsi klobucik...vsade zhanam a nikde nic...