Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

liviky
11. jan 2009

no já sem na šití vyučená a pak i s mturitou,ale na pletení a takvé ty ruční práce samouk,jen drhání sem se kdysi naučila v kroužku moderních dívek 😅

kajika
11. jan 2009

Tak to kdyby jsi mně pozorovala jak šiju/ ten postup/, tak se asi potrháš smíchy, ale nakonec ztoho vždy něco vyleze, ale to mně nesmí skákat dvě děti po zádech 😀

liviky
11. jan 2009

no přesně tak já teď šiju i pletu na etapy a to není moc dobré protože mě sem tam ten elán přejde a pak se to blbě dodělává 😒

kajika
11. jan 2009

Tak o tom mi nemusíš nic povídat, naposledy stačil válecí pytel na vánoce, prcek se probudil dřív a starší měla přijít ze školy a pět pytlů molitanu k tomu 😀 😝 😀 😝

liviky
12. jan 2009

no to muselo být fáááájn 😀
no já včera večer upletla jednu řadu,sem to ale šikovná co? 😅 a dnes už taky jednu 😅 😀

eleonora
12. jan 2009

Ahojky tak se mi povedlo uplest tu kuklu akorat dole jsem nedelala ten rolak tak dlouhej https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

davate sem pekny odkazy na pleteni, ale kdo to ma stihat. Liviky jsi moc sikovna s tema kosikama. jsme to doma taky zkouseli, ale co nam z toho vylezlo za humus to si ani nedovedes predstavit 😀

bambusko
12. jan 2009

eleonora 🙂 1* 😅 tu spodnu cast robim preto taku dlhu, lebo maleho nosim a vtedy je potrebne krk a ramena mat dobre chranene, kedze vykukaju von spod nasej spolocnej bundy 😉

eleonora
12. jan 2009

bambusko tak ja vozim v kocarku takze krk nevykukuje a hlavne jsem byla lina to pocitat na rozpleteni 😀 jsem levak a vsechno mi dela problem si to domyslet na levou ruku, ale tvuj popis byl suprovej diky za nej

bambusko
12. jan 2009

🙂 🙂 🙂 😎

liviky
13. jan 2009

čaute ženy,já se po dvou dnech dostala koneně k pletení a mám zase dalších cca 15řad 😅
eleonoro - dík za pochvalu košíků, a koukám že máš skoro stejně staré děti jako já 🙂 a si taky levák jako já 😀 ,ccccc co asi tak dalšího máme třeba společnýho? 😉
jo a eleonoro - povedlo se ti to fakt skvěleeeeeee 😉 🙂 😎

renka9
13. jan 2009

ahojte, tak ciapka je hotova/pinokio/ dnes vecer ju este zosijem, uvidime, ci bude hodna dokumentacie sem na kona 😀 . Jaaaj, este brmbolec musim nejak vykuzlit... 😀

eleonora
13. jan 2009

holky diky moc za pochvaly 🙂 🙂 se tu uplne cervenam ted jsem se pustila Zuzine do cepicky tak mam co delat povecerech ja si u jehlic totiz odpocinu a jinak me strasne moc bavi plest miminkovsky ponozky 😉 taky uz tu mam prpravenou panenku jeste po me a budu ji plist celou soupravicku

Livi co jeste muzeme mit spolecnyho jsem desne vztekla kdyz se mi neco nedari to tu pak vsechno lita vzduchem 😀

bambusko
13. jan 2009

renka, tesim, tesim 😅

liviky
14. jan 2009

jj,eleonoro,taky nejsem nikdy zlá na sebe,ale vše lítá kolem sebe 😉 😀

renka už se moooocinky těšííííím 🙂

eriqe
14. jan 2009

cavte sikovnice, eleonora ciapocka je krasna 😉 Ja sem chodim pokukovat, lebo som zvedava na tu pinokiovsku ciapocku 😅

kajika
14. jan 2009

To já se taky těším na pinokia 😀

kili
14. jan 2009

aký pinokio? ja som tiež zvedavá? niketo pletie dlhý nos? 😀

kajika
14. jan 2009

Ne dlouhý nos 😀 , ale dlouhou čepici.

kili
14. jan 2009

pinocio mal dlhú čapicu? to nie je skôr trpazlík?

kajika
14. jan 2009

Jestli máte rády melírované a víc barevné vlny kukněte na www.vlnap.cz, mají tam super slevy. Yetty z 63 Kč na 20 Kč se hodí, zvlášť na MD, žr jo. 😅

roasha
14. jan 2009

baby,uz ste si niekto objednavali z tej stranky co sem hodila kajika?by ma zaujimalo,ako je to pri objednavkach na slovensko?. 😕
inak kajika,vyzera to super.. 🙂

kajika
14. jan 2009

Na objednávku na slovensko jsem našla toto-Vyřizování objednávek - odesílání zásilek

Zdarma rozesíláme vzorníky.

Zásilky rozesíláme poštou formou dobírky.

Maximální váhový limit jednoho balíku je 4,4kg příze .

Při překročení tohoto limitu je za další balík účtováno rovněž poštovné a balné (expediční poplatek) 105,-Kč.

Tento neplatí pro zákazníky ze Slovenska!!Zde se stále řídíme tarify Slovenské pošty.
Zboží dodáváme za prodejní ceny platné v době prodeje.

Expediční poplatek neúčtujeme v případě,kdy objednávka v době expedice není zcela pokryta z důvodu chybějící příze na skladě.Tato Vám bude doručena v nejkratším možném termínu.Pokud se stane,že některou pletací přízi momentálně nemůžeme dodat ,budeme Vás informovat.

Dodací lhůta

Dodací lhůta je 2 - 3 týdny. Za objednávku platíte pouze při jejím doručení na dobírku.

vivere
14. jan 2009

ahojte,

roasha, ja som objednavala z vlnapu za asi 800 skk, som spokojna. objednavala som cez ich stranku, dobierka prisla z popradu asi o pat tyzdnov. da sa objednat aj cez jedneho pana, jeho mail broz.brachnak@stonline.sk /ak mate ten vzornik, tak je tam kontakt na neho/. cez neho dodavka trva asi tri tyzdne. postovne je okolo 100 skk. vlny su super. aj tie neakciove /100 g klbko/ boli aj o 20 skk lacnejsie ako v kamennom obchode. teraz robim z batole a velmi pomaly sa mina. hoci si to ja velmi nepamatam, chce sa mi povedat "stara dobra klasika" 🙂

angelik
14. jan 2009

neviete ako dlho trvaju objednavky z Toptexu? Niekedy v decembri pred Vianocami som objednavala, ale neprisla mi ziadna potvrdzujuca sprava, a zatial ani vlna. Napisala som tam, ale zatial neodpovedali.

vivere
14. jan 2009

angelik, asi este sviatkuju 😵

renka9
14. jan 2009

jeee, to ste vsetky zvedave na pinokia? Ja momentalne lezim v posteli, som nachladnuta, o tyzden ideme na tu lyzovacku,chcem to vylezat, ale slubujem ,ze tu ciapku uz dorobim. 😉 . len aby som vas nesklamala. 😝

kili
14. jan 2009

ja som hľadala, ako vyzerá čiapka pinocchia a našla som toto http://images.google.com/images?ndsp=21&um=1&hl...
takže vyzerá tak?

renka9
14. jan 2009

kili, nieee. ja som nevedela ako ju pomenovat, tak som jej dala taky nazov, lebo som si myslela, ze mal taku.ale on ju taku nemaaa,sakra! 😀 . ta moja je taka s pipicholom dlhym,na konci brmbolec. 😀

ozaj ,ako robite brmbolce?

kili
14. jan 2009

no veď, sa mi nezdalo, že by mal pinocchio nejakú výnimočnú čiapku

angelik
14. jan 2009

vivere 🙂 tiez som si myslela