Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bobikkjana
15. máj 2012

@miri.b
@rene82 no já mám právě strach abych pak nemusela platit nějaké penále za živnost, když nemám ŽL... jsem v tomhle trochu bezradná... no zkusím se pozeptat na nějakém živnostenském úřadě

lucim
15. máj 2012

ahojteeee, trosku nestiham, ale mam druhu - chlapcensku pre onkodeticky, stihla som pomedzi zakazky a moje deti , mozem to odoslat 🙂
a zae krasne vytvory a inspiracie, sikulky. 🙂

rene82
15. máj 2012

@bobikkjana ani ja nemám a tiež som sa bála, ale tak pre 1-2 predané čiapočky za mesiac (dokopy ani nie 20e) sa to fakt neoplatí

lussy23
15. máj 2012

@lucim nádherná

lussy23
15. máj 2012

@iloha krásna čiapočka aj dievčatko
@monalisatko krásnučký kvietok

tunylyk
15. máj 2012

babulky poradte s kvietkom,ci bez? 😉

letuskah
15. máj 2012

@tunylyk S, je to take zivsie

fodorka
15. máj 2012

ahojte mozte my poradit ak sa bude dat...jedna pani my poslala fotku akky vzor na ciapocku chce uhackovat nemate ho niektora znahodou?dakujem krasne!!!jedna sa ociapku VLAVO DOLU!

idris
15. máj 2012

žienky nemáte náhodou návody na tieto aplikácie ??? vtáčik srdiečko ježko veľmi by ste ma potešili

zajtra pridám čiapočku a možno aj nejakú aplikáciu 😀 😵 😵

rene82
16. máj 2012

@idris daj si to vyhľadať na mmb, určite tam je aj vtáčik aj srdiečko

tunylyk
16. máj 2012

@letuskah aj mne sa vidi 😀 len kukam ze fotka je fuuuj,prvu som robila pri dennom svetle,vidiet aj vzor a ta druha 😝 a este moje vytvory za posledne dni,mam trocha nervne obdobie,tak sa ukludnujem 😀 len sa ma nepytajte,kedy to stiham 😀 a este prosba malinka,vzorka z poslednej,hodila by sa na mini detsky svetrik?

letuskah
16. máj 2012

@tunylyk podla mna na 100% ja som to chcela skusit ze spravim svetrik (neviem sice komu...) ale sa mi nechce prepocitavat a skusat a parat 😀

mladsi ma kiahne tiez takze ja sa budem tiez este dlho ukludnovat 😀 😀 😀

tretulka
16. máj 2012

ahojte...mala som teraz narocnejsie obdobie, takze hacik bol odlozeny, ale uz je trosku klud, tak som sa ho zas chytila...zatial len tieto dva vytvory pre dobru vec 🙂

tunylyk
16. máj 2012

@letuskah dobre sa mi ten vzor robil a pripadne paranie nevadi 😀 mna rucne prace ukludnuju a davaju do pohody 🙂 a klubucik uz je na ceste smer KE 😉

letuskah
16. máj 2012

@tunylyk ja som robila ciapocku a naparala som sa a teda som toho mala plne zuby 😝

monalisatko
16. máj 2012

@tunylyk
@tretulka krásne výtvory. Aj mňa ukludňuje háčkovanie, hoci keď som nervózna, tak mi zo začiatku stále padá očko z háčika 😅

monalisatko
16. máj 2012

@bobikkjana
@iloha krásny je klobúčik a malá je úplne nádherná 🙂

monalisatko
16. máj 2012

ja som nakoniec kvetinku vylepšila, pridala som ešte jednu úroveň. Zdala sa mi taká nedokončená a hlavne malá. Takto je to lepšie 🙂

lussy23
16. máj 2012

@tunylyk náeherná čiapky
@monalisatko nádherný kvietok
@tretulka nádherné dielka
@fodorka krásne

brumca
16. máj 2012

ahojte zienky 🙂 mohli by ste mi prosim poradit aku velku placku na ciapocke urobit pre novorodenca? Uz si nepamatam aky obvod hlavicky mala moja mala, ked sa narodila a chcem urobit ciapocku pre kamoskinho chlapceka, ktory sa narodi v septembri 🙂 dakujem

fodorka
16. máj 2012

dakujem ze ste mi poradili ☹

idris
16. máj 2012

tak a mám hotové moje prvé aplikácie zajtra našijem ale je to iná babračka obdivujem ženy ktoré to robia aj na zákazky 😉
@brumca http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776#diskuse
@fodorka s čím si chcela poradiť ?? ja len začínam ale možno budem vedieť

letuskah
17. máj 2012

@brumca moj starsi mal 37cm ked sa narodil, mensi netusim 😕

@idris wow akoze na toto ja nemam nervy, ja uhackujem, ustrikujem dokazem sa piplat s nejakym vzorom a podobne ale taketo veci to nie, klobuk dole 😵

rene82
17. máj 2012

@brumca moja malá mala 32 cm 😉

tunylyk
17. máj 2012

@brumca nasi mali 34-36 😉

vyskusala som si stvorcek a celkom sa mi to paci,uz to vidim ako decku pre maleho do kocika 😀 kolko asi materialu miniem,nerobil niekto?

letuskah
17. máj 2012

@tunylyk netusim, ja by som ratala minimalne mnozstvo na dospelacky pulover

tunylyk
17. máj 2012

@letuskah hm este sa rozhodnem rozmyslam,ci akryl,alebo bavlna,tej vsak miniem iste viac,akryl sa mi vsak pozmolkuje,bavlnena ostane pekna

letuskah
17. máj 2012

@tunylyk ale zas ak chces aby to aj hrialo tak akryl a napadlo ma ze odvaz si ten stvorcek, zmeraj, vyrataj kolko ich budes potrebovat a vynasob, plus nieco na zositie

babika0
17. máj 2012

@fodorka asi si neviditelna :(

adrika79
17. máj 2012

Baby, nadhera, ja sa trapims tym bielym svetrom XXL -a le uz mam zadny diel po pazuchy 😉 inak robite aj do tej sutaze s modrym konikom - logo modreho konika? ze tu nevidiet nejake vecicky... 😉