Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tunylyk
12. jún 2012

moje novinky 😀 modra este horuuuca 😀 uz ma ruka poslucha 😀 ked som par dni nemohla rukou hnut,tak som stare casaky listovala a ten vzor na placku ma dostal 😀

evelin116
12. jún 2012

@adrika79 no nie je to vlna ..to mi povedala predavacka..inak je tensia ako daniela

monalisatko
12. jún 2012

@tunylyk no krása. Tá placka je fakt zaujímavá 🙂

brumca
12. jún 2012

ahojte 🙂 minule som sa radila, aku ciapocku urobit k satkam...zatial som skusila urobit tuto, co poviete? este skusim urobit modru 😀 nemam ale uplne rovnake farby vlny ako su saty, nevedela som zohnat uplne rovnake, ale hadam to nevadi 😀 este idem urobit kvetinku

brumca
12. jún 2012
letuskah
12. jún 2012

@brumca podla mna nevadi ked to nie je uplne taka ista farba, ak by boli aj saty pletene alebo hackovane, tam by ten rozdiel mohol vadit ale takto nie, pekne 🙂

tretulka
12. jún 2012

@tunylyk nadhera, poprosim navod na placku aj bolerko 🙂, dakujem 🙂

brumca
12. jún 2012

@letuskah dakujem 🙂 este rozmyslam, ze ten modry pasik dam prec, ked to vidim na fotke, tak mi tam trochu vadi 🙂

brmbolcek
12. jún 2012

@brumca - staci ked na ciapocke vytvorite biely kvietocek alebo biele bodky , hned sa zvyrazni 🙂

brmbolcek
12. jún 2012

@tunylyk - velmi krasna placka 🙂

letuskah
12. jún 2012

@brumca neviem ale ja by som ju nechala cisto ruzovu, bez modreho pasika a bez nicoho

poisonblu
12. jún 2012

podarila sa mi takato cizmicka...zatial mam iba jednu, nie je to este uplne ono, ale ucim sa 😀

tunylyk
12. jún 2012

@tretulka svetrik som robila podla tohto,bez kapucne http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9906

navod na placku sa pokusim odfotit,no neviem,ci to pojde,je to dost male,na prilohe starsieho casopisu,ale ak mas doma rady a napady 4/99 😉

monalisatko
12. jún 2012

@poisonblu jééééj, tá je krásna 🙂

adrika79
12. jún 2012

@evelin116 Aha, tak sa mi zazdalo :D krasny klobucik 🙂

evelin116
12. jún 2012

@adrika79 dakujem no trapla som sa s nim tyzden a na listy som nevedela najst ziadny navod tak som spravyla potom z hlavy ale neni to podla mojich predstav

evelin116
12. jún 2012

@brumca podla mna by bola lepsia modra s tymi bielimi bodkami ak nevies tie bodky tak my som tam dala zopar gombickov a ruzovu maslu alebo kvetinu

brumca
12. jún 2012

@evelin116 ahoj 🙂 idem skusit urobit aj modru 😉

brumca
12. jún 2012

@evelin116 waaaau nadherny klobucik aj kvetinka 🙂

evelin116
12. jún 2012

@brumca skus podla mna bude urcite lepsia ta modra..nejak mi ta ruzova k tomu moc nepasuje. a dakujem za pochvalu.to potesi stale 🙂 aspon od vas zienky ked nie on mm.

lulucertik
12. jún 2012

ahojte prosím má niekto nejaký ľahký návod na pletenie hoc čoho ?
dostala som vlnu ale nie na háčkovanie ale pletenie modrá farba tak aspoň nech ju spotrebujem

nikuska4
12. jún 2012

moja prvá šatočka 😵

kulenka
12. jún 2012

@poisonblu Ahoj, podle jakého návodu jsi tu botku dělala? Je moc pěkná 🙂

poisonblu
12. jún 2012
kulenka
12. jún 2012

Prosím, nějaký osvědčený návod na čelenku? Myslela jsem, jak je to jednoduché, ale nedaří se mi 🙄 😅

poisonblu
12. jún 2012

baby, ja mam vzdy problem s podrazkou na botickach...nikdy mi to nevyjde podla navodu, vzdy mam o par stlpikov viac a pritom si to pocitam...uz som z toho zufala..aj teraz som robila boticky a mala som koncit podrazku na 36 stlpikov a ja som ich mala 38 ☹ a pritom som si to pekne pocitala...asi robim chybu niekde na zaciatku kruhov v tych spojoch..ja uz neviem

kulenka
12. jún 2012

@poisonblu Děkuju 🙂
Páni tam, je věcí 😲 🙂

kulenka
12. jún 2012

Háčkované Conversky super 😀

poisonblu
12. jún 2012

@kulenka mam toho viac, ale na druhom pc....hlavne tie boticky som hladala, lebo na sk toho vela nie je spracovaneho...tak potom sa trapim anglickymi navodmi...a dost je toho aj na youtube, ale vacsinou su tam len take prehliadky, bez navodu...ale nadherne su tie topanocky 🙂

poisonblu
12. jún 2012

@kulenka aha, ze 25 usd: http://pinterest.com/pin/256283035015424474/ a ked je niekto sikovny, tak si podla fotky urobi vlastny vzor a ma to za babku 🙂 ja este taka sikovna nie som, aby som si vedela sama len tak z fotky nieco uhackovat, ale casom hadam aj to bude

tieto su krasne: http://pinterest.com/pin/264305071851591353/ a nieco podobne mam navod, len s uzsou prackou, prave som ich dorobila, ale este nemam prisitu tu pracku...nabuduce skusim so sirsou prackou