Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jasmika
13. jún 2012

@luba41
@letuskah to znamená že to musím zase vypárať? 😒

letuskah
13. jún 2012

@jasmika zial ano 😅

luba41
13. jún 2012

@jasmika ja som robila zatial asi 6 čiapočiek, každýkrát podľa návodu a vždy som musela párať 😒 Ja neviem kde je chyba, či vo mne... ale všetky čiapky som úspešne dokončila 🙂 Pokial som videla, že sa to vlní, tak už som musela improvizovať 🙂

jasmika
13. jún 2012

@luba41 skúšam improvizovať... ked nie tak vypáram viac...aspoň skúsim 😅

letuskah
13. jún 2012

@jasmika vies kolko kilometrov priadze som uz vyparala, mam pocit ze ine nerobim len param... len teraz sa mi podarilo dokoncit viac veci tak sa tesim

jasmika
13. jún 2012

@letuskah aspoň si môžeme cvičiť trpezlivosť 😵

monalisatko
13. jún 2012

@jasmika no ja keď vidím že mi to začína vlniť, tak pridávam zriedkavejšie. Ešte ani raz mi to nevyšlo tak, ako bolo písané. Stane sa, že Keď mám pridávať každé štvrté, tak pridávam len šieste. Po čase na to prídeš a budeš vedieť kedy už nerobiť podla návodu, ale podla toho, ako sa to javí 🙂

jasmika
13. jún 2012

@monalisatko no presne tak to skúšam robiť teraz..lebo sa mi to nechce párať...takže uvidíme čo bude 😀

adrika79
13. jún 2012

@jasmika Aj ja rozhackuvavam v prvom riadku nie kazdy stlpik, ale kazdy druhy... potom kazde treti... Mozno je chyba uz tam... aj mne to pri mojich prvych ciapkach tam robilo, tiez mi letuskah dobre radila 😉

adrika79
13. jún 2012

@jasmika ale kazda z nas ti povie, ze ked uspesne prestanes parat prvu ciapku a dokoncis ju, potom to bude zavislost ako svet a zvladnes jednu ciapku za vecer - dva :D tak vydrz a paraj :D ja viem o com hovorim :D zacala som vo februari a uz idem ako stroj :D ale ak skusam nejaky navod, nikdy mi nic nevyjde, musim i mprovizovat - jeden cas som sa vyhlasovala za majster babrak v navodoch 😀 😀 😀

lussy23
13. jún 2012

@jasmika aká je krásna
@kibuk krásnučké

monalisatko
14. jún 2012

slúbená dokončená súprava pre Laru 🙂 Nechcela sa fotiť, tak mi naschvál robila ksychtíky 😒

kibuk
14. jún 2012

@monalisatko tak to je nadherne

monalisatko
14. jún 2012

@kibuk ďakujem🙂

monalisatko
14. jún 2012

no a ešte moja prvá šatka 🙂

kibuk
14. jún 2012

@monalisatko suprova je 🙂 🙂

monalisatko
14. jún 2012

@kibuk ďakujem 🙂 fakt je úplne jednoduchá a velmi rýchlo hotová 😀

kibuk
14. jún 2012

@monalisatko ved prave to 😉 🙂

miriamka
14. jún 2012

Ahojte,
zacinam sa pridavat do klubu hackujucich...nakupene mam veci na hackovanie, nejake navody stiahnute z netu...tak uvidim co z toho vyjde.
Necitam teraz celu tuto diskusiu, ale odkial stahujete tie navody?

nikuska4
14. jún 2012

@monalisatko to si celé uháčkovala?????tak to si fakt dobrá,hlavne ten svetrík je super,mna také velké veci nebavia,lebo to ide strašne pomaly 😒 no šilkula si 😉

nikuska4
14. jún 2012

no a dalšia šatočka,ale lepšie je to z camily 😉 toto sa mi zdá hrubé ☹

evelin116
14. jún 2012

@nikuska4 ako to robis prosim ta na zavezovanie alebo mas ten zaciatok ako celenka

letuskah
14. jún 2012

baby naco je dobra taka satka? nie je jednoduchsie dat dietatu klobucik alebo siltovku? otazka amatera kedze nemam dceru tak mi to nedava zmysel. len ma napadlo ci potom ten satkovy cip nepada do tvare... inak je to pekne, aj tie vzory co robite sa mi pacia 🙂

flossie
14. jún 2012

ahojte mamicky....chcem sa opytat, ci sa tu najde nejaka mamicka, co predava priadzu aj cez MK? alebo odkial odbedjavate vy? dakujem pekne 🙂

nikuska4
14. jún 2012

@evelin116 ako čelenka,na strane 301 ju mám odfotenú aj zo zadu

poisonblu
14. jún 2012

@nikuska4 ta je krasna, nemas navod? dik

monalisatko
14. jún 2012

@nikuska4 jaj, moja, neboj je to hrubá vlna, tak to ide pomerne rýchlo 🙂 Kým som sa do toho nepustila, aj ja som sa toho obávala, ale môžem povedať, že to bola hračka 🙂

monalisatko
14. jún 2012

@letuskah no vlastne je tá šatka viac menej na ozdobu, ale ja si ju viem predstaviť aj keď je silné slnko ale fúka vietor, tak trocha chráni uši, aj keď je dierkovaná. Ale možno sa mýlim 😀 😀 😀 Mne sa páči, lebo mám dievčatá, možno keby som mala syna, tak sa k tomu staviam inak 😀 😀 😀

monalisatko
14. jún 2012

@miriamka vela toho nájdeš na českom MMB ale aj na you tube sú super videá

monalisatko
14. jún 2012