Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
18. jún 2012

@lussy23 ďakujem, robila som ho podla tohoto návodu, čo sem dala @nikuska4 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7180

monalisatko
18. jún 2012

@letuskah ach jaj. Tak máš aj ty veselo 😢 Inak možno je to u mojej malej len alergia na niečo kvitnúce, len naša alergo dr. jej nespravila ešte testy, lebo vraj je na to ešte malá. Ideme zas v júli, tak budem tie testy žiadať. Dala som jej aerius, ale asi jej ešte dám niečo na kašel.

letuskah
18. jún 2012

@monalisatko tiez dobre... nejakeho alergologa budem aj ja musiet vymysliet lebo to ma cca kazde 2 mesiace a to asi nie je moc dobre

monalisatko
18. jún 2012

@letuskah tak to určite nie je dobré ☹

janemari
18. jún 2012

@lussy23 ja som robila svoj prvý klobúčik v živote 😀 ale je to tým rozhačkovávaním stlpikov na 2,pôvodne som chcela rovný ,ale snáď nabudúce 🙂

tunylyk
19. jún 2012

@monalisatko viem,ze mimo temu,no to klasicke testovanie sa moze robit od 3r,orientacne len z krvi,no tie nie su uplne presne,my sme boli pred 2t na kontrole po roku,testovat maleho budu az v marci 2013.

monalisatko
19. jún 2012

@tunylyk ano, aj mne tak hovorila že až od 3r, ale vo februári keď sme boli, tak mala už 3,5 a teraz ideme presne v deň jej 4. narodenín, tak som zvedavá či jej spraví, alebo bude zas nejaká výhovorka 😖

letuskah
19. jún 2012

@monalisatko
@tunylyk no dobre ale ak je dieta alergik tak to ako riesia predpisu hadam liecbu ci nie?

monalisatko
19. jún 2012

@letuskah no nám ešte nezistili alergiu, lebo testy jej robili len na potraviny z krvi. Lenže mm je silný alergik na všetko čo kvitne + trávy + prach a čo ja viem čo ešte, takže deti majú nábeh. No a malá sa mi vlani v lete často vyhádzala a vyflakatela, navyše ju často dusí suchý kašel, takže niečo tam určite bude, len neviem čo, tak sa toho neviem vyvarovať 😒 Má spreje, dávam aerius, ale nepomáha. Najčastejšie to potom u nej vyústi do zápalu priedušiek. Preto neviem že či prechladnutie, vírus alebo alergia 😠 Keby jej spravila testy, tak by som aspoň bola múdrejšia, že keď jej alergia nevyjde, tak viem že je chorá 😅

monalisatko
19. jún 2012

@letuskah no som sa ale rozpísala 😀

tunylyk
19. jún 2012

@letuskah samozrejme,nemoze nechat dieta trapit sa,nam sa alergia prejavuje atopickym ekzemom a taktiez pri dietnej chybe hnackami,o tyzden budem vediet vysledky krvi,kontrolovali nam imunitu a arasid,vsetky tie opichavacky az v 3roku,liecbu mame,mast aj kvapky,no tie pouzivam minimalne,skoro vobec,dari sa mi ekzem drzat pod kontrolou vdaka diete,davam pozor,co drobec papa,taktiez sme presli na pranie bez avivaze a drazdivych praskov,nemoze nosit vlnu,nic umele,najlepsie organicka bavlna,ta ho nedrazdi,odtrpeli sme si vsak jeho prve leto,to mal cca 4m,neverila by si ale dostali sme taku flasticku mrkva+zemiak,prve prikrmy som doma vzdy varila sama,tak reku,co uz na tom bude zle,dala som mu par lyziciek a bolo zle 😝 studujem tie drobne pismenka a oni daju do prveho prikrmu sojovy olej a soja je pritom silny alergen 😝

julianka777
19. jún 2012

ahojte kocky,co mate nove?kedze uz nemozem prispievat svojimi vytvormi,tak chodim aspon pravidelne obdivovat tie vase krasne vytvory 🙂

kibuk
19. jún 2012

@letuskah chcela som sa opytat na tie nakrčniky 🙂 ako na ne? dakujem vopred

jasmika
19. jún 2012

Ahojte dievčatá...počujte, vedeli by ste mi niektorá dať link alebo poradiť ...zháňam nejaké vzory zatiaľ robím furt len krátky, dlhý stlpik, teraz dvakrát nahodený dlhý...ale chcela by som nejaké pekné vzory skúsiť.. napr som videla také kvietočky .. niečo takéto ako má jedna pani tuto..neviem to nikde nájsť. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vanesarackov...
najlepšie sa mi robí podľa videa..ale môžem skúsiť aj nejaké návody.... 😉

letuskah
19. jún 2012

@kibuk uplne jednoducho, len su pletene nie hackovane
robim na kruhovej ihlici alebo ponozkovych od vrchu dole, teraz som mala obvod 30cm takze:
nahodila som si 64 ociek a strikovala 2 ocka hladko, 2 obratko tak aby sa robil pruzny vzor, tam kde su 2 hladke upleties 2 hladke, tam kde su obratene tak pleties obratene,
dostanes ruru pozadovanej dlzky, nemerala som ale cca 25 cm aby sa dalo prehnut ako na rolaku
2 riadky cele hladko a rozdelim si ocka priadzou inej farby na 10/22/10/22 cize bok/predok/bok/zadok
pred a po priadzi pridavam 1 ocko v kazdom druhom riadku co ti spravi 8 ociek kazde dva riadky
po 11 riadkoch som uzavrela ocka na boky a dostrikovala oddelene predok a zadok, este asi 16 riadkov bez pridavania
zakoncim a obhackujem 😉

letuskah
19. jún 2012

@jasmika to je na mmb navod pockaj
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=232
akurat pod a nad kvietkami robis sietku 1DS 1RO 1DS 1RO atd

jasmika
19. jún 2012

@letuska rwkujčm...idem to pozrieť

jasmika
19. jún 2012

@letuskah hi hi mala som posunutú ruku na klávesnici... 😀 to malo byť Ďakujem 😀

kibuk
19. jún 2012

@letuskah super,a fotka by sa nenasla? 🙂 dakujem

monalisatko
19. jún 2012

@letuskah idem len oznámiť, že synovec pravdepodobne nemá kiahne, lebo tie vyrážky nevyzerajú tak ako kiahne. Má vraj len také červené a nie tie akože vodnaté a už sa mu akoby aj začínali strácať. Joj ale sa mi ulavilo 🙂 🙂 🙂

lussy23
19. jún 2012

@monalisatko ďakujem
@janemari ja som práve dnes ten klobúčik dokončila, a tiež sa mi vlní🙂 Asi sme robili podľa rovnakého návodu.

lussy23
19. jún 2012

@monalisatko
@letuskah skoré uzdravenie detičkám

letuskah
19. jún 2012

@lussy23 dakujeme
@monalisatko tak mate o starost menej

ja sa chystam na toto http://gosyo.co.jp/english/pattern/eHTML/ePDF/1...

monalisatko
19. jún 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

monalisatko
19. jún 2012

@letuskah ani nehovor. To by sme museli odvolať rezerváciu a ja už tak potrebujem niekam vypadnúť. Dosť stresujúce obdobie sme prežívali, tak to hrozne potrebujeme. A samozrejme aj deti potrebujú ten tatranský vzduch 🙂 🙂 🙂

monalisatko
19. jún 2012

@letuskah inak práve si listujem jednu knihu pletenie a háčkovanie pre deti, vydanú v roku 1975 ako preklad originálu z bulharčiny 😀 Doniesla som ju od mamy. Ako malá som ju stále listovala 😀

monalisatko
19. jún 2012

@letuskah a ešte som si od nej doniesla pletací stroj, ale zatial som sa k tomu nedostala, aby som zistila či funguje. Ale asi zajtra už preštudujem. Ak nefunguje, tak skúsim nájsť na nete, kto by sa pokúsil opraviť ho 🙂

kibuk
20. jún 2012

dnešne čiapočky pre synatorov 😉

tretulka
20. jún 2012

@letuskah mali ste kiahne? Ako ste to zvladli? Mne sa prave maly osypal, vyzera to na kiahne, takze som "nadsena" kedze pred 2 tyzdnami sme konecne vyliezli z choroby, najprv bol chory maly, potom mala a nakoniec ja, dva tyzdne chaos doma, mm v kupeloch, takze parada a teraz zas toto...a to sme vyhrali listky na Rozpravkovy zamok do Bojnic, takze mozeme nan zabudnut...nic nerobim, konecne som dokoncila malej klobucik a chcem satku skusit,. ale neviem kedy ked ma vecer pravidelna odvali a spim ako drevo