Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
19. júl 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

andy1978
19. júl 2012

Robila som pre kamosky .

baskaj
19. júl 2012

Baby, nemáte niekto náhodou uložený návod na štvorec s kvetinkou, ale taký, kde je kvetinka tiež iba 2D? Chcela by som to do obývačky pod poháre. ďakovalaaa

dominikaa
19. júl 2012

ahojte kocky tak uz to chytilo aj mna 🙂ale prosim vas,poradili by ste mi ohladom tej zakladnej placky,ked potebujem rozmer napr. 14cm,urobim do 13cm,ale ked urobim dalsi riadok tak je to uz napr. 16cm 😒

cany1
20. júl 2012

@babatenko ahoj, krásne čiapky, prosím ťa máš návod na pončo? lebo aj ja by som chcela tej svojej uháčkovať na jeseň. Díííík

poisonblu
20. júl 2012

pridavam dalsiu ciapku

fatima30
20. júl 2012

baby neviete poradit chcem uhackovat zimnu ciapku mojmu 2 rocnemu synovi a chcem obyč iba z dlhych stlpikov.neviem aka ma byt siroka ta placka a potom ako pridavat......
jaj poradte ani navod som nenasla lebo vacsinu je dievcenskych a lozitych tvarov.
dakujem za rady.
vlna je uz objednana tak uz skusam zo starej co mam doma 😀 😀 😀

letuskah
20. júl 2012

@fatima30 ja som mrnusovi robila usim 17cm ale neviem na 100%, pozri na mmb ceskom tam je tabulka, daj si hladat rozmery capiciek 😉

@dominikaa tak ked mas tych 13 cm tak v dalsom riadk nerozsiruj ako treba ale o polovicu menej, napr ak mas rozdvojit kazdy 5 tak rozdvojis kazdy 10 😉

evelin116
20. júl 2012

klobucik som uz pridavala ale teraz pridavam uz aj s modelkou

poisonblu
20. júl 2012

@fatima30 na 2 roky obvod cca 48-50, vsak mu odmeraj hlavu..potom obvod vydelis 3,14 a dostanes priemer zakladnej placky...co sa tyka hlbky, tak cca 17 cm...

lussy23
20. júl 2012

@andy1978 krásne čiapočky
@evelin116 aj klobúčik aj modelka sú krásni
@poisonblu krásne

lussy23
20. júl 2012

@babatenko krásnučke
@poisonblu krásne dielka

fatima30
20. júl 2012

@poisonblu
tak ma 50 cm vydelim 3,14 a co potom?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8933 toto by som chcela a potom ked mam tu placku pokracovat v tom navode?alebo co ?baby poradte dakujem

poisonblu
20. júl 2012

@fatima30 to co dostanes po vydeleni je priemer, taku musis mat zakladnu placku, potom robis vzor a ta placka sa ti zacne stacat do misky-teda sa ti zacne tvarovat ciapka

ten navod, co si dala robis po 7. rad tak ako je pisane...ak nebudes mat ten priemer este, tak pokracujes 8. radom a to 1,1,1,1,1,2 cize zdvojujes kazdy 5-ty stlpik...ak by si dosiahla ten priemer skor, napr. v 6.rade, tak skoncis tam..potom pokracujes vlastne uz bez pridavania, cize stale robis do kazdeho ocka jeden polostlpik

a ved tam mas aj video, to je potom lahucke....🙂

fatima30
20. júl 2012

@poisonblu
ja som si to video ani nevsimla 😀 😀 😀 😀 ale dakujem aj tak za radu,ved uviidm ako to pojde.len dufam ze tu niekto bude ked budem potrebovat pomoct ☹ ☹ ☹

mi100
20. júl 2012

@poisonblu ahoj, krasna, mas aj nejaky navod?chcela by som sa naucit, som zaciatocnik a pre malu by som rada take vedela urobit..........a vyuzit uzitocne cas 🙂 dik

poisonblu
20. júl 2012

@fatima30 podla videa to musis zvladnut..ved to je uplne krok po kroku...

@mi100 tu je navod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9895

adrika79
20. júl 2012

@letuskah prosim ta, nevies, ako sa vola taka specialna vlna na ponozky, ktora vela vydrzi? neviem si spomenut - nieco ako Rondo, Roland.... ☹

babatenko
20. júl 2012

@cany1 čerpám návod odtiaľto:

https://www.youtube.com/watch?v=dpWWysCNBdk


🙂

petraslov
21. júl 2012

@evelin116 nádhera, malá je v ňom úžasná 🙂

petraslov
21. júl 2012

Ja som nedávno dokončila čiapku so šiltom a aj zimnú pre malú, pomaly sa treba chystať už na chladné dni 🙂

adrika79
21. júl 2012

@petraslov Super melirovana vlna, aka znacka? jasne, ze aj ciapocky su nadherne 😉

petraslov
21. júl 2012

@adrika79 to som kúpila u nás v galantérii, je to akási značka NAKO, vyzerá to byť holandský alebo belgický či taký nejaký výrobca, lebo je to hatlanina, názov má Derya'nin Tercihi, je dosť hrubá, 100% akryl. A mali len melírované farby, ale pekné. Teraz som sa dala do tej istej čiapky, ale modrej pre manžela, že aj on chce takú.

tunylyk
21. júl 2012

@monhla robila som to podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9906,pouzila som prvy stvorec,skusim to nakreslit a odfotit,treba potom urobit 2x rovnako a vzadu zhackovat,taktiez na rukavoch,je to uplne jednoduche

monhla
21. júl 2012

@petraslov Krásne čiapočky /tá melírovaná vlna je fakt úžastná/ a o modelke ani nehovorím.

monhla
21. júl 2012

@tunylyk Presne tento návod mám aj ja, ale autorka vraj už v úvode niečo upravovala a ja s tým neviem pohnúť /a čas sa kráti 🙂 / Ak nakreslíte návod veľmi pomôžete jednej mamičke, ktorá by chcela nachystať pre bábko aj niečo iné ako keď podedí 24 dievčenských čiapočiek po setričke a sestraniciach /čo ak mán do rodiny "nedajbože" pribudne aj chlapček 😀 /

tunylyk
21. júl 2012

@monhla tak tu som to odfotila ten stred zblizka 😉 lebo ten kresleny pokus vyzeral hrozne 😝 ,po zlozeni je toto miesto pod pazuskou,myslim ze je vidiet to rozlozenie,kde su pridane tie skupinky,ide sa presne podla toho stvorca v navode,len tam nie su skupinky 4,ale je ich 6 😉 moze byt?

monhla
21. júl 2012

@tunylyk Vďaka - ide skúsiť. Keď sa podarí pochválim sa - keď nie, zasa budem asi otravovať 🙂 .

tunylyk
21. júl 2012

@monhla v pohode,ked budem na MK,urcite odpoviem,ja som si to potom urobila bez kapucne,ked sa urobi ten zaciatok,potom to uz ide uplne lahko,velkost som si potom stale primeriavala tak,ze som si to zlozila a merala podla dalsieho svetrika,ten co som robila bol z 9radov,dalsimi 4mi radmi som to uz len cele obhackovala

cany1
21. júl 2012

@babatenko ďakujem, skúsim niečo vytvoriť 🙂