Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

liviky
30. jan 2009

jj,je ten klobouček nádherný,já bych to nezvládla ani náhodou,na takovéto kloboučky mám sousedku od mojí mamky,ta ti naháčkuje co si zamaneš 😀
já začala plést teď i kuklu Lilince ,ale mám zatím jen 4řady 😝

....jo a babenky chtěla sem se zeptat,jak dlouho trvá ten výprodej ve vlnapu???

vivere
30. jan 2009

liviky, myslim, ze tam maju uvedene "do vypredania zasob" 😉

liviky
30. jan 2009

vivere - dík,ale je to takový,že mám strach,že když mi zásilka dojde tak už za plnou palbu 😖 ☹

kajika
30. jan 2009

Mně přišla zásilka ve středu, a se slevou, na objednávce si ti ukáže cena na netu, když by ti to přišlo dráž, tak balík prostě nevezmeš 😠

ma_se
30. jan 2009

liviky,ale zvladla,je to jednoduche taky klobucik mozes aj pliest...pazri sa
www.sikovnerucicky.blog.cz

vivere
30. jan 2009

liviky, ja som objednala e-mailom cez toho pana na svk predvcerom... 😲 no dufam, ze to bude za zlavnene ceny 😨

vivere
30. jan 2009

ssissi,
k tomu poncu, obdlzniky su dva, keby to bol iba jeden obkruteny okolo cloveka a vpredu prisity /ako to mozno vyzera na tom obrazku, co som ti vcera dala link/, tak by vzadu nebol taky isty spic ako vpredu. tak ako ho vidis spredu, tak isto vyzera aj zozadu. skus to na babike s nejakymi dvomi obdlznikmi niecoho.

ssissi
30. jan 2009

Ahojte,
pozerám čo nové, klobúčik je nádherný 😵 .

Bambusko, ďakujem za videa, pozriem všetko, hneď keď to pôjde. Mám pokazený pc teraz 😒 a tento ntb. čo tu mám, nemá nič k prehrávaniu videa a nechcem nič inštalovať.. 😖 , nie je môj.
Ponožky som plietla, aj splietala špičku a po boku ja, ale to je kapánek ľahšie, ako to nadväzovanie na hotový úplet, to teda nepochopím snáď nikdy, ale som moc zvedavá na to video.
No a mohli ste s drahým vyrobiť aj to video 🙂 - bambusko a škola pletenia 🙂.

Vivere, presne 😅 . V noci som ešte obliekala plyšového medvedíka do môjho šálu, to bol akože obdĺžnik pre to pončo, ale chýbal mi tam ten zad. Tak som riešila, že či urobím tú špicu tak, že začnem tam, čo bude nad zadkom, rozširovať a potom zužovať, alebo či predsa len nebudú tie obdĺžniky lepšie dva 😀 . Ten jeden by mal byť asi kratší, mi vychádza, a ten druhý asi dlhší. Akože jeden niekde od srdiečka po cca ľavú lopatku a druhý obtočí ten zbytok.

ssissi
30. jan 2009

Ešte skúsim toho medveďa obliecť do dvoch šálov, že ako to vychádza s tou špicou. Dcérka sa nenechá takto omotávať 😀 😀 , ešteže ten medvedík je taký trpezlivý 😅 .

eps
30. jan 2009

Ahoj. Můžu k vám taky občas nakouknout? Háčkovat neumím, ale jednou do roka mě chytne "pletací" nálada, takže letos už mám jednu čepičku a dělám na svetýrku s kapucí.

čepička je tu: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Asi by mohla být kratší, ale já bych radši, aby ji měla Madla přes uši, co vy na to? Návod mám naskenovaný, pokud máte některá zájem,napište mi do IP... A někde bylo i to pončo,mrknu a příapdně napíšu.

A kromě chlubení ještě DOTAZ. Mám návody na pletené hračky, alen epíšou, co jako náplň, jen že "pratelné", ale CO? Vata ani drcený molitan (to jediné mě napadá) nejde....

bambusko
30. jan 2009

ssissi, ak urobis 2 obdlzniky s pomerom stran 1:2, potom ich zosijes tak, ze kratsiu stranu prveho prisijes od kraja k dlhsej strane druheho obdlznika. a zase kratsiu stranu druheho obdlznika naproti existujucemu prisitiu rovnakym sposobom prisijes k prvemu obdlzniku. vyzera to zlozito napisane, ale je to uplne jednoduche, ako otvor na hlavu ti vznikne stvorec

ssissi
30. jan 2009

Ahoj Eps 🙂
čiapočka je krásna, aj dĺžka je ok, podľa mňa. Takže je pletená? Celkom ma zaujíma návod a aj na to pončo, a tvoj čapicový album nemá chybu 😅 .
Pletené hračky môžu byť krásne. Ako náplň mi napadlo (niekde som to tak asi videla?.. neviem...) - postrihané pančušky - silonky na kúsky. Tie sa dajú prať, uschnú a sú mäkké.

ssissi
30. jan 2009

jaj a IP, eps 🙂

ssissi
30. jan 2009

bambusko, veľmi pekne ti ďakujem, je to zrozumiteľné a presne takto to urobím. Len ešte vygooglim nejakú vzorku podobnú tej, čo som videla v obchode a kúpim bielu vlnu. A práve som pri filme začala pliesť svetrík, ibaže na 2,5 ihliciach 😕 😕 , tak žasnem, ako to ide pomaly. Inak robievam na 4-kách, ale chcela som to tak jemnejšie. Tak snáď začnem budúci týždeň s tým pončom 😅.

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eps
31. jan 2009

Ssissi, děkuji za pochvalu alba. Na čepicích pro Madlu trošičku ( 😀 😎 ) ujíždím. Návod máš v mailu, a neboj, vypadá to složitě, ale není. Já dírkaté vzory pletla 2x... Jej zapomněla jsem napsat do mailu, ten návod je sice pro starší dítě, ale Madle je celkem pěkně, má teď hlavičku 48 cm. Tak přeměř a kdyžtak uber. Já zkoušela o těch 8 míň a bylo to málo.

eps
31. jan 2009

Silonky jsou dobrý typ! Jen žádný nemám 😅 , já je nenosím, musím se zeptat mamky a ségry.

A další typy?

vivere
31. jan 2009

eps, do tych hraciek by neslo napchat vatelin?

liviky
31. jan 2009

ma_se • Včera v 15:56 - díky 😉

kajika
1. feb 2009

Eps, zkus tam nacpat duté vlákno to se může i prát, ale je drahé ☹

roasha
1. feb 2009

ako pise vivere,ja som malej sila handrove babky,a napchala som ich vatelinom postrihanym na kusky.

bambusko
1. feb 2009

eps. co tak kupit maly vankusik 40x40, rozparat a pouzit vypln 😉

eleonora
1. feb 2009

Ahojky kloboucek je uz hotovej 🙂 tak kuk kdo chcete

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

eleonora
1. feb 2009

ja jsem taky koupila obycejny polstar v jysku za 60,- a pouzila tu vypln na krtecka a zajice 🙂 jsou v albu

liviky
1. feb 2009

eleonoro śupeeer 😉 🙂

...jinak v tomto případě platí,že je důležitý obal a ne to c je uvnitř 😀 😀

eps
1. feb 2009

Eleonora MOC pěkný 😵

Vatelín JO, vata NE! Ale já neznala vatelín, poptám se ve Švadlence! Díky moc všem!

ssissi
3. feb 2009

Ahojte, plííís help -
Pletiem svetrík, tak od oka - taký vpredu na gombíky.
Začala som zadný diel na 56 ok. Predný diel bude z dvoch častí, v strede zapínanie na gombíky. Tie dve predné časti nebudú z 28 ok (56 delene dvomi), ale trocha viac?? Trebárs 30 ok krát dva? - Tak dosiahnem to prekrývanie, aby sa dal zapnúť na gombíky??? Skrátka, aby predná strana nebola úzka, keď sa zapne.

Alebo sa to robí tak, že urobím rovnako široké ako zadný diel - 28+28 a upletiem vzlášť nejaký lem, na ktorom budú gombíky a z druhej strany dierky? A ten by bol prišitý na okraj svetríka.

Tie okraje robím nechtiac nejaké slabšie (veľké oči sú tam), tak by to bolo asi krajšie tým lemom, ktorý by to spevnil, ale vôbec netuším, či je to správne 😕 😕 😕 .
Viete poradiť? ĎAkujem

roasha
3. feb 2009

ssiissi,robis to tak,ze vydelis dvomi.,v tvojom prip 56:2,ˇplus ocka,ktore budu ako preklad,zalezi aky das na ten krajovy vzor/napr.1oc hl,1obr./-nezabudni na dierky
pokial davas hl,obr,mozes dat aj plus 10 kraj.ociek

vivere
3. feb 2009

ssissi,
mozes to urobit aj tak, ze kazdy predny diel urobis o 2 - 3 ocka uzsi ako polovica zadneho dielu. nebudes pri kraji strikovat ziadny okrajovy vzor na tu gombikovu legu. a ked budes mat predne diely hotove a svetrik zosity, naberies na ihlicu tie okrajove ocka /tam, kde ma byt gombikova lega/ a ustrikujes nejaky okrajovy vzor, pricom v jednej strane urobis gombikove dierky.

telinka
3. feb 2009

ono ani nemusis robit tie diely uzsie....staci na polku a potom napleties lemy....aj tak je PD teda myslim na tele o nieco sirsi 😉
mne dnes dosiel velkyyy balik z vlnapu 🙂 mooozem strikovat do aleluja 😅