Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dominikaa
6. sep 2012

@adrika79 adrika prosim ta tie ciapocky su aky vzor, Nieco take(hustejsie)by som chcela urobit pre malinku

adrika79
6. sep 2012

@dominikaa Hahaha, vyhlasujem sutaz, kto to uhadne 😉 no dobre, tak som vitazka ja - to su obycajne DS,a le ja tak husto hackujem a silno utahujem - je to hacik 3, vlna Color od Storexu, ta biela s duhou je camila... ja niekedy ani nemam kam pichnut, tak som to utiahla... 😉

adrika79
6. sep 2012

@dominikaa este dolezita vec - pracu neotacat!!!!! 🙂

dominikaa
6. sep 2012

@adrika79 ano? ja som si myslela,ze tiez utahujem,ale takato sa mi nepodarila a hacik mam 3,5 :-/

blka
7. sep 2012

@dominikaa Tak jsem tu tango ochytala a přijde mi fajn. Krásně měkká. Tím, že je teda tlustá, tak není tak úplně měkká jako nějaké tenké vlny, ale rozhodně nekouše a je příjemná. Svému 3-letému synovi bych ji na hlavu klidně dala 😉

janabanc
7. sep 2012
letuskah
7. sep 2012

@janabanc krasny macko 🙂 to si z coho?

monalisatko
7. sep 2012

@janabanc jéééj, tá čiapočka je nádherná 🙂

blka
7. sep 2012

@janabanc Jé, ta je bomba. Taky se na ni chystám. Ale ona je asi teplá, spíš na zimu, že? Máš ji z rachel nebo z jaké vlny? Já chci udělat ještě i očička a čumáček 🙂

lucikan
7. sep 2012

Zienky chcela by som vas poprosit o rychlu radu - kupila som si uplne prvu vlnu a hacik na hackovanie. Chcem urobit zimnu ciapku. Najvacsi hacik mali 1,75, tak som ho kupila, v domneni, ze tak asi vacsie nie su. Teraz som ale pozerala jeden online shop a vidim, ze su aj ovela vacsie haciky. Prosim vas poradte mi, ci sa do toho vobec pustit s takym hacikom, alebo si radsej kupit vacsi. Vlna je to Lisa, taka akuratna hruba vlna na zimu si myslim. Dakujem.

blka
7. sep 2012

@lucikan To pěkně kecaly. Vždyť to je nějaký mini háček, ne? Na každé vlně je nakreslená velikost háčku, popř. jehlic. Tak podle toho se řiď. Já háčkuju č. 2 z camilly a to je tenounká bavlněná příze.

blka
7. sep 2012

@lucikan Na internetu jsem našla vel. 4-4,5.

nika1985
7. sep 2012

@adrika79 mozem ta poprosit o navod k tej capicke

piacere
7. sep 2012

@lucikan do toho sa ani nepúšťaj... zrejme bola v galantérke nejaká "veľká odborníčka"... Ja robím háčikom 1,75 iba pidi aplikácie z tenulinkej vlny 🙂 Ak si pohľadáš na nete, tak pri Lise máš odporúčaný háčik 4-4,5 😉

janabanc
7. sep 2012
letuskah
7. sep 2012

@lucikan s tymto hacikom by ta slak trafil... to je na take tie decky a podobne, ako baby vravia na lisu je 4 - 4,5 strikovala som ju na 3 ihl ale to je moc male, bolo to hrozne tuhe a hackovane na 3 by bolo este tuhsie, skoda ze ti tam tak skvele poradili v tej galanterke 😠

@janabanc paradne oci, hlavne tie s tymi mihalnicami 🙂

babulatko
7. sep 2012

@janabanc kde sa dajú také očká kúpiť?

lussy23
7. sep 2012

@janabanc krásna aj mimi

lussy23
7. sep 2012

@simisi krásne čiapočky aj dcérka
@ellysa krásna šatka aj dcérka
@adrika79 krásne, aj mimi
@adrika79 nádherné

lussy23
7. sep 2012

@adrika79 nádherné

jancip
7. sep 2012

Jsem asi po 15ti letech vytáhla háček a vznikl z toho první miminkovský výtvor, i když ne úplně zdařilý🙂

janabanc
7. sep 2012

@blka ano tato ciapocka je skor na zimu,robena je silk soft

natalitimk
7. sep 2012

holky potrebujem pomoc.Môj fešak si vyžiadal piratsku čapicu.Ma niekto niečo podobné.??prosím.

jancip
7. sep 2012

@natalitimk Nevím, jestli je to to, co hledáš, ale narazila jsem na toto: http://fizule71.blogspot.cz/2012/05/blog-post.html

natalitimk
7. sep 2012

@jancip dakujem za namahu,ale to nie je ono.On chce niečo ako pirati z karibiku.čapica klasika ako na jesen len motiv pirata.

janemari
7. sep 2012

Babenky tak po dlhšej pauze som späť a urobila som svoju prvú zimnú čiapočku na zimu 🙂

janemari
7. sep 2012

@janabanc ta čiapočka je super,niečo podobné by som chcela pre krsňa,z akej vlny si to robila?

janabanc
7. sep 2012

Nakrcnik

janabanc
7. sep 2012

@janemari dakujem ,je to z vlny silky soft

janemari
7. sep 2012

@janabanc vdaka za odpoved a koľko si spotrebovala na čiapočku? Ja by som to chcela pre cca ročné dieťa.