Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

katrin21
4. feb 2009

telinka? inak ta kukla , co mas v albume nema chybu... si sikulka... na to by som si ja asi netrufla, jedine, ze by mi to niekto ukazal...
mam taku kamosku v TT, s jej dcerkou som v profile an tej foto ( mimi)..a onanje tiez macherka v strikovani... upletie hocico.
ja som toho dost naplietla, ale zase neviem si upliest rozne tvary, ciapky, ponozky a tak... neviem tak dobre uberat, ale ja som atky samouk...
no a ona raz ma videla v takej veste prehlzenej, co som si kupila, ma take " akoze" kratke rukavy( len take polovicne) a v pase opasok upleteny na upletených putkach navleceny a vzor je na nej osmickovy.. a ona, ze pozicaj mi to... a spravila podla toho malej dvojrocnej taku istu vesti ( ono je to dlhe pod rit).. a este jej tak aj s flisu nasila rukavy.. no preoste uplne spickovo to spravila, vyzera to stylovo a za par SK.. kedzto mna moje stalo 900sk( aj ked velke pre dospeleho... uz len tej hrubej vlny je tam dost...). Na ot si zas ja netrufam..
ja by som chcela malej teraz spravit bud sveter na gombiky, alebo ..taky rolak, ktory by ale ten rolak pri krku mal roztvorený.. proste by sa dal na kombiky zapnut, alebo nechat rozopnuty a klesol by ako taky limcek, do sikma.... neviem to dobre opisat, ale ja mam taky pre seba.. tak asi za nou skocim, nech mi poradi.,. lebo ja ani dierky som este nerobila... posledny sveter som radsej nasila zips a bolo 🙂 mala ho nosila 3 roky.... 😉

katrin21
4. feb 2009

roasha: ved to, ze ja som to predvcerom kupila tak draho.. doprčic....

liviky
4. feb 2009

čau ženy 😉
já se chystám taky na objednávku,ale doma mi bylo řečeno,že nejdřív doplést to co mám ☹ ......mám totiž kámošku která má sekáč a bere věci z Rakouska a má tam i spoustu originál klubek vln,tak vždy dostanu plnou igelitku za 50,-kč....
no a já dnes začala plést Lili ponožky,tak sem zvěddavá kdy je dopletu 😒 .....dnes sem celé dopo šila ,teda zpravovala věci na zakázku,tak sem neměla vůbec na pletení čas!

monkula
4. feb 2009

mimo tému, aj niektorá háčkujete?

liviky
4. feb 2009

maximálně základní řetízek ☹

telinka
4. feb 2009

mon..to sem patri aj hackujeme , niektore viac , niektore menej..ak potrebujes radu vzdy sa tu niekto najde kto poradi 😉

kajika
4. feb 2009

Monkula, háčkujem, co potřebuješ.

renka9
4. feb 2009

tak na hackovanie sa chystam aj ja... 😉

roasha
4. feb 2009

ja tiez uhackujem len retiazku/snurku/,ale strikovat viem,aj sit .

eleonora
4. feb 2009

Monkula ja se snazim hackovat uz jsem Zuzce udelala kloboucek a ted chci nejaky kabatek

ssissi
4. feb 2009

Ahojte,
livika, kukla je krásna, a hneď 2krát!!!! 🙂
telinka, tiež som to tak začala robiť - upliesť len kúsok, pomerať, spočítať očká.... Lebo - Katrin21, to je rôzne s tým počtom očiek, záleží aj od veľkosti ihlíc, ale tiež od toho, ako sťahuješ očká - teda to je aspoň môj prípad.

katrin21, tiež som začala teraz pliesť tak samoukovo svetrík. Ale pozri prípadne stranu 34, 35, tam baby radia k tým dielom, ak tam chceš gombíky.
Baby, ďakujem za rady 🙂 🙂 .

bambusko
4. feb 2009

telinka, ved ta cena, co ti vyuctovali, zopoveda po prepocte 😉 akurat mi drahy hovori, ze kurz kc/sk je uz len 1,06 😕 /28,50kcza €/. mne to ta pani vysvetlila, ze maju vyssie ceny kvoli tomu, lebo je to ich marza. aj tak sa to oplati viac ako keby bolo treba platit prevod a postovne do/zo zahranicia, aj ovela lepsie ceny ako v kamennom obchode, tam som nekupovala ani nepametam 😅

monkula
4. feb 2009

kajika, potrebovala by som stránku s návodom na háčkované svetríky, malej chcem na leto porobiť zo tri.. klobúčik som zmákla za deň, ale svetrík si neviem predstaviť 😅 😅 😅
Alebo tip na časopis, lebo tu u nás predávajú len na háčkované dečky a také prkotiny 😅 😅

kajika
5. feb 2009

Monkula, něco pohledám. 😀

kajika
5. feb 2009

Hledala jsem a našla, asi to chceš pro malou. Je to časopis Diana- škola háčkování, vyšlo to loni,pak je Diana speciál háčkovná očka. Pokud budeš mít zájem,tak napiš a nějak to vykoumeme 😀

eleonora
5. feb 2009

Monkula ja jsem ted byla v knihovne si pujcit casaky na pleteni a hackovani a to co se mi libi hodim na kopirku na netu se mi toho moc detskyho nepovedlo najit

monkula
5. feb 2009

eleonora, veď práve, ani mne nie... 😅 😅
Mám doma taký krásny svetrík, dostali sme a malá je v ňom taká krásna, niečo podobné by som cchela urobiť, je to z dlhých st´lpikov, ale ten jeden vzor neviem ani popísať, natož aby som ho ešte urobila 😅 😅
Ale chela by som ,lebo keď v lete aj niekedy pofukuje a tak by osm je jna triško len hodila dačo háčkované, a nec hej kočka 😵 😵

kajika
5. feb 2009

Monkula, tady je něco http://www.e-pleteni.cz/popisyZdarma.petra?star..., jinak bych musela nějak zkopčit a poslat to so mám doma.

monkula
5. feb 2009

kajika, vďaka ,už som stiahla to bolerko, je krásne 😵 😵

Prečo ma nenapadl ot os knihovnou?
Len či ma rovno nevykopú, som našla knihy, čo mám doma už rok a pol 😅 😅 😅 🤐

kajika
5. feb 2009

Není zač,ať se podaří 😀

monkula
5. feb 2009

kajika, no, nepodaří.. lebo absolútne nechápem, čo tie čiarky a slzičky znamenajú 😅 😅
A na obrázku má t odievčatko rukáviky a na návode nie je 😅 😅
Ako môžem byť taká tupá? 😅 😅

kajika
5. feb 2009

Zkusím se na to podívat, jak bude chvilku čas, prcek mi skáče po hlavě 😀

vivere
6. feb 2009

ahojte, ja som sa tiez chcela naucit hackovat, vedela som tiez len retiazku a tusim kratky stlpik 😀 ale spravit z toho nejaky tvar... katastrofa. a minuly vikend sa mi podarilo papucka /zatial len jedna 🙂/. ak chcete, kuk do albumu.

vivere
6. feb 2009

oprava: podarila papucka 🙂

monkula
6. feb 2009

vivere, pekná papučka 😉

kajika
6. feb 2009

Monkula, v tom návodě je to strašně špatně vidět, obloučky by měly být řet. oka, čárky dlouhé sloupky, tady je ještě jeden návod, ale ten je placený zkus mrknout http://www.e-pleteni.cz/produkt.petra?id=81&lan...

vivere
6. feb 2009

monkula, vdaka 😉

monkula
6. feb 2009

kajika, veď to, je to tle vidieť a návod po čínsky 😀 😀 😅
Niečo som už našla, a okrem toho som tomu svetríku doma nedalapokoj a prišla som na to, ako bol uháčkovaný 😀 😀 😀

telinka
7. feb 2009

bambusko...na tie vlnaky mas aj nejaky postup , alebo len tak od oka pleties???? a este prosim pribliznu spotrebu vlny....akosi ju nemam kde kupit , aleuz musim , nech sa peti pohodlnejsie spiii 😉