Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

majkak99
17. okt 2012

perleta luxus, fuuuuj uz nikdy viac !!!! dokoncim co mam rozrobene a uz tu vlnu nechcem vidiet.hnus,strasna umelina 😖

tina129
17. okt 2012

@tintinka jeeej tak dakujem za tip, skusala som to iste ale s kratkymi stlpikmi ale nie je to ono, mozno s polodlhymi to bude inak vyzerat, budem skusat a dam vediet 🙂

tretulka
17. okt 2012

@mami29 dakujem 🙂

jana0706
17. okt 2012

baby potrebovala by som poradit - hackovala som ciapocku z Lady Luxus hacikom c.4,5 a ta zakladna placka sa mi dost zvlnila...aky je idealny hacik na Ladu Luxus?
predtym som robila ciapocku z dvojitej Batole a je dost tvrda, potom co som prestala pridavat tak posobi ako helma..
je potrebne robit tu zakladnu placku vzdy inak podla hrubky vlny a velkosti hacika?
ak mate napiste mi prosim nejaky link na osvedcenu zakladnu placku podla ktorej sa vam ciapocky hore nevlnia a ked prestanete pridavat tak nevyzeraju ako "hrniec"...

vera_vila
18. okt 2012

@jana0706 Batole bych dvojmo asi nedávala... Jak je to akryl, tak je méně poddajná a "poměrně" silná... Z Lady Luxus jsem ještě čepku neháčkovala, ale háček 4,5 by mohl být OK, případně zkusit háček č. 4...

simisi
18. okt 2012

@jana0706 prave hackujem z Lady,mam hacik 4.5 a robi sa mi z nej v pohode,jednu bekovku som uz z nej robila,a nic sa nevlnilo 🙂

nherry
18. okt 2012

@bambola Ahoj, prosim ta nehodila by si sem navod? Chcela som synovcovi a neterke robit salik ale toto je ovela lepsie!
Dakujem 😉

lemge
18. okt 2012

@tina129
ja som s iteraz objednavala takuto,ona nieje v skutocnosti takato dožlta.je skor podobna tejto ˇ´tvojejˇ farbe.dobre sa mi z nej hackovalo,je taka makkucka
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13102625

adrika79
18. okt 2012

@letuskah Parada sveter!!!!! 😉

adrika79
18. okt 2012

Ked sa ochladi :D

vera_vila
18. okt 2012

tak jsem konečně dokončila malou soupravičku pro Kubíka, tak sem konečně také něčím přispěji...

bambola
18. okt 2012

@nherry myslis na ten nakrcnik? to su len DS 😉
spravis retiazku aku dlhu potrebujes (ja som dala 40) , spojis do kruhu a same DS do ake sirky chces 😉 kazdy riadok jasne ukoncis PO.
"pracka" - na sirku kolko chces (aka chces aby bola siroka) a DS, nakonci otocis a vracias sa KS a tak dokola 😉

jana0706
18. okt 2012

@simisi tak som asi nespravne utahovala alebo nemala vhodny navod - mohla by som ta poprosit o navod na tu ciapku co si z tej Lady robila?

babatko88
18. okt 2012

ahojte maminky, potrebujem poradiť... ja úúúúplne ľavá by som to chcela tiež vyskúšať... čo poviete, ľahšie je pletenie alebo háčkovanie? Ďakujem za akúkoľvek pomoc a názor (PS: prosím nesúdťe ma, ja som fakt úplne ľavá na všetko, ale proste chcem konečne niečo urobiť) 🙂

simisi
18. okt 2012

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 robila som tuto,aj teraz ju mam rozrobenu v inej farbe 😉

simisi
18. okt 2012
blka
18. okt 2012

@vera_vila Nádhera. Můžu se zeptat na návod na svetřík?
@babatko88 Myslím, že je dobré kombinovat. Třeba čepičky je asi lepší háčkovat, nemusí se plést na 5 jehlicích nebo kruhové, svetry je asi lepší plést.

adel22
18. okt 2012

Pre malé novembrovky...aby im nebola zimka🙂

vera_vila
18. okt 2012

@babatko88 těžko říct, každému vyhovuje něco jiného víc... Já třeba umím oboje... Těžko říct, co je lehčí... Když umíš obojí, tak si vystačíš a zvládneš vše... Některé věci jsou krásné jen pletené, jiné zase vypadají úchvatně jen uháčkované...

vera_vila
18. okt 2012

@blka je to raglánový střih... napiš mi do IP mail, naskenuju Ti to a pošlu

babatko88
18. okt 2012

@blka @vera_vila Ďakujem 🙂 tak ja na začiatok chcem skúsiť čapičku, veľmi ma fascinujú, skúsim teda najskôr to háčkovanie, aj keď ako sa poznám, asi to nezvládnem a od zúrivosti vyhodím do koša 😖 Ďakujem, ak sa mi podarí, pridám foto.... tak utekám ja na nákup, lebo nič také doma nemám 😀

babatko88
18. okt 2012

@adel22 to je kráááásne

blka
18. okt 2012

@vera_vila Poslala jsem zprávu. Děkuju 🙂

vera_vila
18. okt 2012

@babatko88 možná bych na začátek zkusila spíše něco "lineárního", nějaký svetřík nebo dečku, abysis pořádně odzkoušela základní postupy, nějaké vzory, našla si svůj styl, který Ti bude vyhovovat a pak nějakou jednoduchou třeba kulatou dečku a pak čepičku, až to budeš mít trochu "ošahané"...

babatko88
18. okt 2012

@vera_vila no na tom niečo bude 😀 keď ja by som chcela všetko rýchlo 😎 ale dám na radu, skúsim teda nejakú dečku

vera_vila
18. okt 2012

@babatko88 No, nemusíš, to je na Tobě, ale jak se Ti nepovede čepička, tak Tě to pak může odradit a to by byla škoda 🙂 Já začínala háčkovat na dečkách a háčkovaných (krajkových) límečkách, kteté byly kdysi v těch 80-letech šíleně moderní... Přeji hodně štěstí při boji s háčkem - určitě ho vyhraješ 😀

vera_vila
18. okt 2012

@blka máš to na mailíku

babatko88
18. okt 2012

@vera_vila Ďakujem, si zlatá, dúfam, že sa mi to podarí 🙂

evelin116
18. okt 2012
radosska
18. okt 2012

ahojte maminky-šikulky.. prosím Vás používate niektorá priadzu Elian klasik na zimné čiapky? ste spokojné? pôvodne som chcela Tango, ale nikde neviem zohnať sivú, tak som myslela, že by som tú Elian skúsila. ďakujeeem..