Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ma_se
13. aug 2008

kacenka
...dakujem...ja by som ti odporucala na jesen Berusku z Makova....
vivere
...nie je to az take tazke,je to jednoduchy postup....len treba odhadnut na koho to pleties,aku velikost-obvod hlavi hlavne sa musi presne odhadnut....aby klobucik pevne sedel na hlave...ale,ak mas skusenosti,nie je problem.... 😉

vivere
13. aug 2008

ma_se,
tie priadze z makova su zrejme podobne ako napr. storex, nie? vacsinou, ked idem do galanterky, maju len storex a elian alebo vlnap a s tymi z makova som sa stretla len vo vzorniku 🙂

telinka
13. aug 2008

ma-se....si sikulka 🙂

kacenka...ja pletiem ciapky zasadne zo 100 percentnej bavlny...moje dieta ma atopicky ekzem takze inak ani nemozem ☹ tam mas zaruku ze nebude "kusat"

ma_se
13. aug 2008

telinka...dakujem 🙂

kacenka83
14. aug 2008

dakujem vam, pojdem sa teda poradit do galanterky, snad sa vyznaju... ja som totiz vzdy pri strikovani mala poradcu-moju maminu tak preto az taka samostatna pri pleteni nie som, ale snad sa do toho dostanem...
uz mam objednany vzorkovnik z makova, s tymi vlnami mam len dobre skusenosti, ale to uz bolo davnejsie co som objednavala odtial...

ma_se
14. aug 2008

no tam su velmi pekne a kvalitne vlny a priadze... 🙂

vivere
18. aug 2008

ahojte,
objavila som slovensky internetovy obchodik s priadzami, z ktorych pletu v casopise diana baby, prip. verena a vlastne vo vsetkych, ktore vydava burda. je to klbkovlny.sk. ceny su hroza, ale pokochat sa mozeme, nie? 😵

bambusko
18. aug 2008

vivi, objednavala som odtial merino na vlniaky, objednavka vybavena ruchlo, ceny dobre, aj vlnky vyzeraju dobre 🙂

vivere
18. aug 2008

bambusko, merino je ina kategoria 🙂 myslela som obycajnu detsku priadzu 25 g za cca 60 sk. teda snad som dobre pochopila tie ceny... 😅

haluskacz
18. aug 2008

mate nekdo zkusenosti s hedvabnymi, bambusovymi a lnenymi prizemi? Se trochu bojim tenhle material kupovat, pac je to drahy, tak aby mi to tu pak zbytecne nelezelo...

bambusko
18. aug 2008

vive, som kupila v akcii 50g 100% merino za 80,- Sk 🙂 maju vselijake specialne, bambusove, moherove, efektne, s viskozou, vlnou... tie su drahsie. ale nasla som detsku za 47,-/50g

http://www.klbkovlny.sk/product_info.php?cPath=...

alebo 100g za 55,-/77,- podla farby

http://www.klbkovlny.sk/product_info.php?cPath=...

dokonca vo vypredaji 50g/29,- nie sice origos detska, ale na zimny svetrik pre chlapceka moze byt

http://www.klbkovlny.sk/product_info.php?produc...

vivere
18. aug 2008

bambusko,
ano, tie efektne a specialne priadze som nemala na mysli, to je mi jasne, ze su aj cenou specialne 😉 pozerala som tu obycajnu detsku priadzu a oproti nasim slovenskym mi prislo nejakych 70 sk za 50 g dost. lebo za tu cenu mame z nasich aj 100 g 🙂 ale ked si budem velmi chciet urobit radost a bude to pre nase, mozno si tu radost urobim 😀
mrkla som na ne, ta multicolor ma svoje caro 😉 pacia sa mi take melirovane plosky na pulovrikoch.

bambusko
19. aug 2008

dievcata, ktore ste sikovne a mate na to cas, dajte sa na pletenie vlniacikov. vyzera to, ze na slovensku to zatial nik nerobi

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3276712
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3276687

ma_se
20. aug 2008

bambusko...ja som teke nohavicky plietla,ale bola to suprava,synovi,ked bol maly....boli to nohavicky a k tomu taky polovrik podobny tricku- vpredu na zapinanie ku krku na 3gombiky, a kratky rukav... 😉 ak najdem foto tak to dam do albumu ku klobucikom...ale bolo to roku 1990 tusim, tak to kvalitne nebude...len neviem ci to vobec mam to fotke... 🙂

vivere
20. aug 2008

ahojte, jej, tak toto su vlniaciky? ja som si pod tym predstavovala nieco ako ponco, aspon tak sa u nas nieco take volalo 🙂
dosiel mi vzorkovnik od firmy sds sadska. celkom fajn priadze, ale ked mne sa najviac pacia uplne jednoduche farebne a tam su takmer vsetky take akoby dvojnitkove /dvojfarebne/. ale tie, co su obycajne, tie by som brala 😵

bambusko
20. aug 2008
ma_se
20. aug 2008

nasla som nejake fotky,ale len ten vrchny diel,ale nie je to moc kvalitne na fotke,tak neviem skusime to tu dat...aj nejaky top ku nemu som plietla aj celenky...
diavcatko sa da krasne obliect,ked je mamka sikovna,tak usije nejaku suknicku/i ked dnes sa moc neoplati sit,ale ked je doma nejaka latka/a k isuknicke upletie top a k tomu este nejaku celenku,alebo klobucik....
vsetky tieto veci som plietla z priadze z TOPTEX....EDITA-JE TO VELMI DOBRA PRIADZA NA LETO... a z jedneho klbka sa toho upletie dost vela...ale zalezi aj na vzorke/ja pletiem skor len take jednoduche vzory a potom bud vysivam,alebo hackujem na to nieco,alebo prisivam nejake ozdoby... 😉

ma_se
20. aug 2008

vivere,prepac teraz som nasla otazku na mna- od teba.
Vies,ja malo teraz poslednych rokov pouzivam vlnu z obchodu,tak neviem ti na to odpovedat ci su podobne ako STOREX z obchodu.Ale tie z Makova su fakt vyborne....priadze,budem sa stale opakovat...som s nimi nadmieru spokojna...len Katerina,sa z nej dost malo napletie-velka spotreba...a vyjde to na dost korun...
na vzorniku vyzeraju niekedy dost blbo vlny,je p[ravda,ze v obchode clovek vidi poriadne...ale ja si uz ani neviem predstavit,aby som si neobjednavala z top... 😉

vivere
20. aug 2008

ma_se, nic sa nedeje 🙂
ako je to s postovnym v toptexe?

ma_se
20. aug 2008

....neviem tam je to nejak podla kil vlny kolko si objednas tusim....ja si objednam aj na cely rok....takze mohlo sa nieco zmenit...
inak dala som do albumu,nejke veci ako som pisala v predchadzajucom prispevku,len nie je to kvalitne...

vivere
21. aug 2008

aha, ano, mas pravdu ma_se, nejako do 4,4 kg, ci tak nejako 🙂
trosku som patrala a zistila som, ze by sa oplatilo objednat priadze elian zo stranky vsv.cz, fajn ceny a tiez vlnap.cz stoji za povsimnutie. co poviete?

ma_se
21. aug 2008

pozerala som na tu stranku vlnap.cz,su tam pekne vlny....dokonca aj znacky podobne ako v MAKOVE....ale ja som si nejak tak zvykla na Makovske vlny 🙂 ,ze nejak ani sa mi nechce objednavat od inakadial....a aj viem uz ake su...myslim kvalita...ale to Merino,ma dost zaujalo.... 😉

ma_se
21. aug 2008

vivere,neviem ci som pisala,ale ked mam na sebe z EDITY upleteny top a je horuco,ani ho na sebe necitim,dobre saje pot a je prijemny na telo...aj satky pre dievcata su z nej pekne... 😉

vivere
22. aug 2008

nasla som doma vzorkovnik s toptexu, ale je dost stary. ale edita tam je a ked si spominam, tak sa mi kedysi pozdavala 😉

ma_se
22. aug 2008

ano,je to velmi dobra priadza aspon mne sa zda,a vela sa z nej upletie...dcere som top na leto plietla z jedneho klbicka.../ale zalezi aj na vzorke/a perfektne sa nosi na leto ked su horucavi 😉 /mozes si aj objednat novy vzornik,a edita je tam stale...
aj SIMPLICITY je dobra,ale tu som uz dlho nevidela vo vzorniku a mam ich uz vela,teraz som si zasa objednala najnovsi,dufam,ze pride... 🙂 len trosku tie farebne priadze pustaju farbu,ale inak vyborna-biela pekne ukaze..

ma_se
22. aug 2008

mam aj nejake topy odfotene z EDITY a SYMPLICITY tak potom ich dame do albumu ak bide dcera doma... 🙂

ma_se
31. aug 2008

vivere.... www.sikovnerucicky.blog.cz
tam su topy,co som plietla z Edity a Symplicity/symplicity sa uz nepredava,aspon ja som ju uz nevidela vo vzorniku/pekny den...

vivere
2. sep 2008

ma_se,
dakujem, pozeram stale, velmi pekne veci su to, si velmi sikovna 😉

vivere
2. sep 2008

az teraz som docitala, pohladam fotky, dam do albumu tu a mozes potom pozriet moje vytvory 🙂 ale neviem, kedy to bude, lebo vela prace je... ☹

ma_se
2. sep 2008

vivere,dakujem...ale na tych foto to vyzneje nejak tak neviem nie velmi dobre...ale inak som velmi spokojna...vyzera to velmi dobre...ked to clovek oblecie...a je to aj prskticke... 😉 na leto,uz som to pisala...