Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mareska0202
20. feb 2009

ahojky potrebovala bych radu navod na kamase pleteny dekuju
😉

mareska0202
21. feb 2009

🙂

kajika
21. feb 2009

Mareska, musíš si to dát do překladače 😵 http://www.garnstudio.com/lang/en/visoppskrift....

zuzana76
22. feb 2009

ahojteee

prosim vas, potrebujem pomoc s Hackovanim

ja som nedavno zacala hackovat, chcem uhackovat malemu sveter, teda s hackovanim ako takym- vzory - nemam problem, ale ako mam zostavit tie jednotlive diely? pripadne ako maju vyzerat? mozem niekde ziskat vzory predneho, zadneho dielu a rukavov? lebo zacala som to eobit len tak na blind a urobila som zadny diel o dost vacsi, /teda nosit ho bude asi az o rok- to by nevadilo/ ale zacala som neskoro znizovat pocet ociek na vsadenie rukavov, asi to budem musiet vyparat a dokoncit este raz s tym,ze teraz zacnem uberat uz skor. prosim o radu, dakujem

zuzana76
22. feb 2009

uz som sikupila aj casopis Diana, ale tam su len damske svetre, nie je nieco aj pre deticky? a este mam jednu dilemu - hodia sa podla vas hackovane svetre chlapcovi? 😕 , lebo svokra mi povedala,ze nie, ze skor iba dievcatam, ale co ak ja pliest neviem ☹

slunicko552
22. feb 2009

zuzi háčkovat neumím ,takže neporadím,ale nevím proč by se nehodily háčk.veci klukům 😕 .Určo něco uháčkuj 😵 a na tchýni se vyprdni 😉

zuzana76
22. feb 2009

slunicko aj tak dakujem, no svokra vravela nieco v tom zmysle, ze tie hackovane vzory su take dievcenske 🙂 , ale aj tak mu uhackujem , lebo pliest neviem a chcem , aby mal aj nieco mnou vyrobene, nie len kupene z obchodu 🙂

vivere
22. feb 2009

zuzana76,
zacnem tym, ze casopis pre deti je diana baby 😉 v kazdej je aspon nieco hackovane. podla rozmerov na pletene mozes robit aj hackovane podla mna, myslim tie nakresy.
ci sa hodia hackovane veci chlapcom... v jednej diane baby su dva hackovane pulovriky, jeden je bledomodry a hackovany reliefnym stlpikom - takymto http://www.teddys-handarbeiten.de/xhak-gr-relie... ale tak na striedacku, ze jeden je hackovany spredu, druhy zozadu a v dalsom riadku tak, ze na licovej strane to vychadza opacne (ako keby na striedacku). neviem, ci si pochopila, co som myslela, lebo ja hackovat velmi neviem, resp. neviem to tak slovom popisat, co myslim.
no ale ten pulovrik vyzera naozaj velmi dobre. nedaj sa odradit 😉

mareska0202
22. feb 2009

mam prosbu sezenu na netu nekde navody na pleteni svetru chtela bych se naucit vysit na upleteny svetrik obrazek

ma_se
23. feb 2009

zuzana,
ak budes hackovat len obycajne jednoduche stpiky,tak si mysli,ze aj chlapec to moze nosit.Urcite mu tam nedas nejake kvety,nie.......?alebo take stpiky ako su na tej stranke, ktoru dala vivere...
len pri hackovani, je jedna nevyhoda,ze ide viac vlny,ale ked chces nieco uhackovat sama,tak si myslim,ze na tom ani nezalezi kolko vlny pojde.

katrin21
23. feb 2009

vivere: ahojky
no ja som uz z Lady robila malej.. nejak extra s ato neroztiahlo, a bol to super material, vtedy som tam mala 70 ociek.. teraz som teda zacala na 80 tich, kdeze uz ma o 4 roky viac a to predtym vyparam...lebo aj toe rukavy su veru zle... budem ich robit tak ako si pisala... najviac sa bojim toho priberania na rukavy, aby mi hore nezostalo moc ociek, lebo nazberkane rukavy zrovna mat netuzim 😀 ... ved uvidime

katrin21
23. feb 2009

tusim je to lada luxus

ma_se
23. feb 2009

KATRIN,tak zacni rukav robit od vrchu,neviem co pleties,ale asi polover,alebo sveter?

ked mas upleteny predny a zdany diel,tak ho zosi a naber rukav na tu vestu a potom uz len budes uberat podla potreby a nakoniec urobis rumbu.

potom uz nemusis rukav nasivat,len po boku.... 😉

katrin21
23. feb 2009

ma-se_ no to ma nenapadlo.. ale je to dobry napad...

bambusko
23. feb 2009

zuzana 76, jasneze sa da hackovat aj pre chlapcov. moja mama uhackovala krasnu vestu, ak chces posli mi do ip mail, poslem ti fotku 😉

ma_se
23. feb 2009

ja inak ani nepletiem iba tak,a nemusis rukav zosivat 😉

tereziep
23. feb 2009

Ahoj, strašně ráda pletu a háčkuju. Na netu jsem se snažila najít nějaké stránky s návody, ale moc jsem jich nenašla - asi neumím hledat 😀. V časopisech toho moc není a když už jsem nějaký viděla tak byl docela drahý. Ráda bych upletla malé něco na jaro, ale nějak nemám nápady. Chtěla bych nějaký hezký svetřík a k tomu čepičku. Tu bych ráda uháčkovala, ale nějak jsem nenašla návod. Neporadáte mi jak na to? Nepročetla jsem celou diskusi. Je toho hrozně. Nemáte některá návod?

tereziep
23. feb 2009

vivere - koukala jsem do tvého alba. Máš tam nádherné svetříky. Podle čeho pleteš? Já co koukala do časopisů tak tam tak krásný nejsou.

eps
23. feb 2009

Terezie, zajdi do knihovny, ve studovně/čítárně/půjčovně časopisů většinou mívají. Třeba jen poprvé jako jednorázovou návštěvu na omrknutí a pokud něco budou mít, přihlásíš se jako čtenář (pokud už nejsi)... (sama jsem knihovnice).

telinka
23. feb 2009

http://hackovanecepicky.wgz.cz/..........teri tu mas cepicek od vymyslu sveta 😉

zuzana76
23. feb 2009

dakujem vam vsetkym za rady 🙂

neskor pofotim a dam do albumu, co som uz urobila, len nemam tolko casu

doteraz len capice, ale uz robim ten sveter pre maleho

zuzana76
23. feb 2009

tie hackovane capicky su nadherne 😵 , len skoda ,ze nemame dievcatko 🙂

adrianamickova
23. feb 2009

naozaj krasne,pridavam sa k obdivu,ja dievcata mam aj by som im take chcela,len neviem hackovat 😕

zuzana76
23. feb 2009

ozaj a este aku vlnu mozem pouzivat na hackovanie? lebo teraz robim z Lady, ktoru tu viacere spominate ale na pletenie, to je asi jedno, nie?

este raz dakujem

zuzana76
23. feb 2009

adrika, tak sa to nauc , nie je to tazke, len treba trpezlivost 😉

adrianamickova
23. feb 2009

zaciatky su tazke,,a pokial by som na to prisla...
vzdy som obdivovala hackovane...decky...
babka ma naucila vysivat...aj pliest....hackovanie sme uz nestihli....
mozno niekedy skusim.....dakujem

zuzana76
23. feb 2009

tak ja zase neviem vysivat ani pliest, ja som sa hackovat naucila sama a da sa to 🙂

adrianamickova
23. feb 2009

este davno davno som pracovala v texilnej galanterii...
a vzdy som si kupila co sa mi pacilo a letelo 😕 ze ak budem na materskej doma budem mat co robit.
ale teraz ked som ...na take veci nemam cas,ale plnu skrinu...vln...predloh,priadzi..caciek,flitrikov,...to mam 😀 😀 😀
a 5 bananovych krabic casopisov....co som zbierala....annu,veronu,dorku,vysivane ihlou,prakticku zenu....
😀 😀 😀

ma_se
24. feb 2009

zuzana76.aku vlnu?
...na kazdej vlne mas napisano,ze aky hacik mozes pouzit/cislo hacika/
A aku,to uz zalezi len na tebe,ci chces hruby polover,alebo tensi.