Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

telinka
4. mar 2009

eleon...klobuk dolu 🙂 mala si aj predlohu , alebo je to tvoj vlastny navrh???

tereziep
4. mar 2009

eleonora ten je fakt úžasnej. Škoda, že neumí noc háčkovat.
Holky ja včera dodělala kapucu na svetříku. Ještě to dodělám a asi se taky pochlubím - sice to není žádný zázrak, ale alespoň něco. Malá bude mít originál a né vše stejné jako x dalších holčiček. Pletu hrozně ráda. Mám ráda originální kousky. Nerada chodím ve svetrech, které má x dalších ženských.

eleonora
5. mar 2009

Ahojky hackovala jsem podle diany baby 🙂 a neni to slozity hackuje se celou dobu muslickovy vzor 🙂 rozmery tam byli tak jsem si je trochu upravila a MM mi pomahal prepocitavat ocka (je na to lepsi) 😀

vivere
5. mar 2009

eleonora,
supeeer, kabatik je uzasny 😉
ja som ho hned spoznala, ze je podla diany, lebo sa mi velmi pacil na obrazku. ale ja som na taketo hackovanie lavaa ☹

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tereziep
5. mar 2009

eleonora jak se přepočítávají oka? Háčkovat asi nebudu, ale koukala jsem, že v té dianě jsou i některé pletené svetříky, které se mi líbí, ale jsou to menší velikosti. Ráda bych něco takového upletla třeba v 92 a větší. Můžeš mi prozradit, jaký klíč mám k přepočítávání ok použít?

eleonora
5. mar 2009

Teri presne nevim ale musis si propocitat kolik ok mas na 1cm a podle toho si pak nasobis to co delas aspon takhle to pouzivam ja

vinka
5. mar 2009

Ahojte maminy.Máte niektorá postup na pončo detské? 😕

bambusko
5. mar 2009

vinka, staci urobit 2 oblzniky s pomerom stran 1:2, ako to zosit som pisala na strane 34 😉

vinka
5. mar 2009

Bambi asi som blbá 😕 ale nepochopila som ako 1:2 nerozumiem tomu. 😕

bambusko
5. mar 2009

napr. obdlznik 30x60cm

vinka
5. mar 2009

Aha........ 😀 Tak to som blbá.Syn sa učí násobilku a mama ju nevie. 😠 A na okrúhlych ihliciach nevieš ako? 😉

tereziep
6. mar 2009

Ahoj, nevíte, kde bych sehnala návod na pletený svetr s krtkem. Hledala jsem, ale nic jsem nenašla. Nemáte některá náhodou rozpis.

vivere
6. mar 2009

teri, videla som nieco s krtkom v casopise pleteni tusim, ale bolo to nejake starsie cislo z 2007 tusim.
skusim doma mrknut. aku velkost to potrebujes?

tereziep
6. mar 2009

Vivere spíš něco většího tak na rok a půl až dva roky. Teď máme velikost tak 74-80.

vinka
6. mar 2009

Tereziep hladala som v časákoch a som sama prekvapená,že krtka som nenašla.Mám kadečo.No počkaj,zajacov,micky maus,mačky kadejaké.Zimné dedinky,šaša a neviem čo ešte ale krtka nemám. ☹ A niečo iné by si nechcela? 😕

tereziep
6. mar 2009

Já jsem si právě koupila jedne časopis a tam je docela hezkej medvídek PÚ a potom svetr s myškou. No a malí jsem koupila plyšového krtečka a je unešená. Tak jsem si myslela, že bych jí uplatla svetřík s krtkem, když se jí ten plyšový moc líbí. Jinak vinka dík za to, že ses mrkla. Já mám většinou časopisy se svetrama bez obrázků.

vinka
6. mar 2009

Mna samu prekvapilo,že v tolkých časákoch sa nenašiel žiaden krtko.A to ako som písala.Mám tam kade čo. 🙂 Ved aj ja by som chcela pončo pre malú a nemám žiadnu predlohu.

vivere
6. mar 2009

vinka, ponco bolo v diane baby c. 19 a aj v aktualnej 21 je 😉 take pekne jarne.

vivere
6. mar 2009

terezka,
mrkla som krtka, ten pulovrik je az velkost 130, krtko je tam na korculiach, takyto: http://www.pricemania.sk/imgs/products/obrazok2...

tereziep
6. mar 2009

vivera, ten je bezva - mohla by jsi mi poslat návod - velikost neva malá do toho doroste než to dopletu

vivere
6. mar 2009

teri, poslem na bud. tyzden, muz mi to musi naskenovat, hod mi mail do ip 😉

vinka
6. mar 2009

Vivere a to je ešte v predaji?No dúfasm,že ju zajtra kúpim. 😉

vivere
7. mar 2009

vinka, ano, diana baby c. 21 by este mala byt v predaji 😉

papajka7
8. mar 2009

ahojky baby.ja neviem strikovat?ale chcela by som si dat ustikovat ponco na nosenie baba.ale neviem sa rozhodnut paci sa mi merino vlna alebo bambus.mate s tym skusenosti co mi na to ponco bude lepsie?mam vzornik od SDS da sa ta vlna objednat aj tu na slovensku?

telinka
8. mar 2009

liviky...dneska sa mi pdaril "upliest" prvy kosik.....radsej som skusila s pevnym dnom , videlo sa mi to jednoduchsie 😅 ale poviem ti ze ponozky na 4 ihliciach su omnoho lahsie 😝 uz som ho aj namorila , tak teraz schne , uvidim ked ho nalakujem ci bude schopny zverejnenia 😅 😅 😅

papajka , SDS posiela aj na slovensko bezne , ja mam doma bambusovu priadzu od toptexu , ale je taka tensia , vlnene by bolo podla mna vhodnejsie , teplejsie 😉

vinka
8. mar 2009

Vivere tak tomu sa hovorí smola.Včera som u nás obehla všetke stánky a nikde ju nemali.Ale ju ani asi nedostali. 😕 Lebo sa tvárili ako keby som slona hladala. 😀 Tak som ju nedostala.Nemáte niekto náhodou postup na pončo ale detské.Aj by som kúpila starší časopis s pončom pekným. 🙂

liviky
8. mar 2009

ahojte,tak sem se tu konečně dostala.....za dva dny sem Viki vytvořila tohle,kukněte 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

...a to prosím fakt neumím háčkovat,to sem smotala jak se mi chtělo ty aplikace 😅 😀

slunicko552
8. mar 2009

livi hezké 😵 A nemá ji trochu malou? 😀

liviky
8. mar 2009

ahoj sliuni,díky...ee malou jí nemá,jen u toho focení moc blbla a chtěla se už jít koupat,tak se jí trochu vyhrnula a já neměla nervy jí mučit ideálním focením 😉 😀