Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
1. dec 2012

@adrika79 ďakujem, naštvalo ma to, na youtubku som našla super návod a už je upletený, len ho idem rozpárať a odznova, lebo som začala na 7 ok, a potom som už mala 9, neskôr 10, sa mi to nejak pomotalo. Ale je akýsi moc krátky, koľko dávaš ok ty? chcela by som tak na 120-130 cm

meggi0201
1. dec 2012

@tretulka no ja som dávala 7 očiek, už som to tu písala, ale však neva 🙂 potom som už mala 9, neskôr 10, robila som zrejme niečo zle, idem ho vypárať, lebo ja ho mám zase krátky, koľko si dávala ty? alebo koľko ideš teda dávať?

tiffanka
1. dec 2012

@majkak99 sú pekné, len sami na nich nepáči ten nie rovný spojový švík 😒 Tam by to bolo asi treba riešiť iným pichaním do prvého resp. druhého očka a potom aj na konci riadku, buď do posledného, alebo do "retiazkového". Mne pri PDS tiež utekal šev, aj pri KS...ale pri DS pichám stále rovnako a od úseku, kde sa háčkuje už len rovno, mi vyzerá ok.
Ja som si teraz dala od háčika také kratšiu pauzu 🙂... Zajtra máme DUO oslavu 🙂...mladšia má narodky a staršia v utorok meniny..tak sme to spojili... tak trošku prípravy cez týždeň boli... aj doma bolo treba porobiť zameškané kadečo 🙂... a potom sa zase mienim zakrýznúť do vlny! 🙂) Prajem vám baby krásnu nedeľu...začína nám advent..Vianoce sú za rohom! 🙂

meggi0201
1. dec 2012

@adrika79
@tretulka baby, ešte sa idem popýtať, našla som, že na 135cm dlhý šál mám dať 6 očiek na ihliciach č.7, no ja mám len 3,5 a nemám kde rýchlo kúpiť, tak čo s tým? dať menej očiek, či viac, ja som nikdy neplietla tak som z toho jeleň 😅 😅 😅

usiko
2. dec 2012

Dievcata....dakujem ale asi sme sa nepochopili...havkovia nie su moji, len som dala postup a obrazok, ci by ste mi nepomohli si poradit s telom a nohami, lebo neviem ani zacat......ale ste mile 😀 😀 😀 😀 kiez by som to mala uhackovane...ale neviem ani zacat....lebo tomu nerozumiem,,,, ☹

majkak99
2. dec 2012

nieco na zimu (vlna TANGO) a macko pre kamoskyne dvojicky 😉

olcab
2. dec 2012

Ahoj holky občas sem nakukuji,máte krásné výtvory,a mám prosbičku,hodně teď u nás frčí Bob a Bobek tak jsem si říkala že bych je zkusila uháčkovat,myslím že to nebude zas až tak těžké,nakreslím si předlohu a nějak to snad půjde.Jen tak náhodou nenarazila jste některá na návod na háčkovaného králíka?Já jsem na jednoho koukala na Fleru,ale nebyl to on ☹ Díky 🙂

tretulka
2. dec 2012

@meggi0201 aj ja mam teraz na 7, ale dalsi urobim aspon na 14 ak nie 21, aky bude dlhy Ti napisem ked ho dokoncim 🙂

adrika79
2. dec 2012

@meggi0201 To mas ako s hackovanim - je jedno, aky das hacik, aku velkost, akurat ze z tensej ihlice sa to bude trodhu smykat, tak si ot musis sikovne pridrzat, na vyrobu salu, teda samotne ocka to nema vplyv...

adrika79
2. dec 2012

@meggi0201 a este ze sirka salu a pocet ociek zalezi aj od znacky vlny, uvdisi, ako ti to vyjde... ako s hackovanim - niektore robis na 20 ociek, niektore 1č, ine len 8... s pletenim podobne , ale vyskusaj...

mirenkam
2. dec 2012

poslední výrobek - merunkova čepička

meggi0201
2. dec 2012

@tretulka super, budem čakať 🙂

meggi0201
2. dec 2012

@adrika79 ďakujem moc za rady 🙂

miruska76
2. dec 2012

@evicka1 krásna, som skusala aj ja, ale akosi sa mi nepodarila, nemas nejaky navodik? dakujem 🙂
@usiko to je sila, nadherné 🙂

maria1610
2. dec 2012

Žienky, moje novinky 🙂

letuskah
2. dec 2012

@maria1610 nadhera!!! tie stromceky ma zaujali, su perfektne 🙂

evicka1
3. dec 2012

@miruska76 návod nehrozí j sa v nich aj tak nevyznám 😀 ale tak poviem ti ako som to robila. na okruhlu ihlicu som si nahodila 120 ociek... urobila som si ten rantel ci ako sa to volá jedno ocko hladko jedno obratko... potom som si rozpočítala že asi kolko tych "osmičiek" mi výjde. osmičky su hladko zvyšok obratko... rozpocitala som si ich na 6 očiek prvé tri som krížila do pradu. v dalsej rade som robila očka ako sa javia. v riadku kde je obratko som pridávala dve očká riadok nad tým očka ako sa javia... očka som krížila každú 8 umu radu... ked som si myslela že mi to tak stačí začala som uberať zase dve očká obratko 😀 z osmičiek nie 😀 snád zrozuminteľné

blka
3. dec 2012

@majkak99 Můžu se zeptat, jaký je vzor na té růžové čepičce?

tretulka
3. dec 2012

@maria1610 waw, az mi sanka padla, naaaaaadhera 😵 😵 😵 a tie stromceky su uzasne, aj ja chcem take 🙂

tretulka
3. dec 2012

@meggi0201 no ja neviem aku mas vlnu, ale ta moja ma take mega ocka, ze take ihlice by som asi ani nezohnala :D, mne krstna poradila, ze robila sal na dlhych hacikoch, ale v podstate ich plietla, tak som to skusila a je to veru lepsie, ked som mala ihlice, tak sa mi to stale smykalo kadejako...

mami29
3. dec 2012

@maria1610 nádherné věci

majkak99
3. dec 2012

@blka prekrizeny PDS, skusim pohladat navod ci este mam 🙂

majkak99
3. dec 2012

@maria1610 aj ja sa pripajam k obdivu a naozaj tie stromceky su uchvatne. mate na nich navod alebo to bolo z hlavy?

meggi0201
3. dec 2012

@tretulka 🙂 tiež keď som plietla prvý raz ten šál, tak som mala pri držaní ihlíc taký divný kŕčovitý tvar 🙂 a už máš ten šálik hotový?

meggi0201
3. dec 2012

aká irónia, moje prvé čiapky majú krásny, rovný šev, čím viac ich robím, tým je krivší..... aaach kukala som návody ako na rovný šev, ale keď nepichnem hneď do toho úplne prvé oka, ostáva mi tam dosť veľká viditeľná diera...☹ a počítam každý riadok, tak už neviem, akosi sa mi nedarí

saskax
3. dec 2012

@maria1610 tie stomceky su naozaj nadherne, ak by ste na ne mali navod - bolo by to super 🙂 🙂 🙂

meggi0201
3. dec 2012

kuknite na ten šev, oooo a to je ešte jeden z tých lepších ☹

saskax
3. dec 2012

@meggi0201 ja ked hackujem ciapky s klapkami na usi, tak hackujem do kruhu - tam nie je vobec sev.

meggi0201
3. dec 2012

@saskax to je ako do špirály? či? 🙂