Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

brumca
23. jan 2013

ahojte zienky emoticon mohli by ste mi prosim poradit. Trapim sa zo zakladnou plackou na jednej ciapocke, je z takej hrubsej vlny. Robim ju na obvod hlavicky 50cm, ked to vydelim 3,14, tak mi vychadza 16cm. Mam zatial placku siroku 12cm, a teraz ked rozhackujem ocka v dalsje rade, budem mat placku az 17cm siroku :( ako mam ten posledny rad prosim rozhackovat v tej zakladnej placke, aby to nebolo siroke? zatial mam prvu radu urobenu s 12DS, potom v dalsej mam kazde ocko zdvojene a poslednu radu mam 1,2,1,2DS. Dakujem za kazdu radu, niekedy ma tie zakladne placky riadne potrapia emoticon

janabanc
23. jan 2013

vesticka

bec
23. jan 2013

@janabanc Ta je pekna. To je aka velkost? Mozes poslat navod prosim?

evelina77
23. jan 2013

@olivka84 ihlice urcite 3,5-4 ale ocka ti neporadim ja to pletiem odoka a vidim ci musim pridat ci ubrat 🙂

evelina77
23. jan 2013

Krasna dečka pre baby-šikovne ruky mojej sestry 🙂

sepkev
23. jan 2013

ahojte žienky, ja už fakt neviem,kde mam hladat, alebo tomu nerozumiem, je mi jasne, ako urobit zakladnu placku na ciapocku ale co potom,aby sa mi to zacalo podobat na ciapku a islo to do toho tvaru dakujem 🙂

janabanc
23. jan 2013

@bec 38-42, kedze vascinu veci robim len tak z hlavy navod bohuzial nemam

matusssa
23. jan 2013

@sepkev po zakladnej placke uz nepridavas, ale robis stale dokola KS alebo DS a ono sa ti to zacne same tvarovat do ciapocky 🙂

avanka
23. jan 2013

@brumca a tebe 4 riadky robia placku velku 13cm? velmi tomu nechapem, ako si to napisala
pripadne skus pridavat napr. 1 1 1 1 1 2 a dokola, potom si to pomeraj a uvidis, pripadne posledny riadok vyparas a pridas menej alebo viac podla potreby a treba ratat, ze vlna trosku povoli, takze zakladna placka moze byt kludne o cm mensia

baby, zacala som robit tuto ciapku a som na 10 rade a ako dalej
http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=2&id=3336
neviete nahodou?

babule a Elian Nicky je vhodna na jar? ja viem, ze otravujem, ale ked ich nepoznam a idem objednavat...

sepkev
23. jan 2013

@matusssa to faakt ? 🙂dakujem 🙂 takže idem len stale do radu DS/KS nič ine, ano? a ked chcem ukončiť tak ako? napr.kratkymi? ja viem, ze su to mozno zbytocne ale robim prvykrat a uz na placku som pyšná 🙂 a keby sa mi podarila čiapočka,asi sa zblaznim od radosti 🙂 🙂

brumca
23. jan 2013

@avanka ahoj 🙂 ano mam velmi hrubu vlnu, robim hacikom c.8, tak preto mam len tak malo radov 🙂

matusssa
23. jan 2013

@sepkev aaaano 🙂 len stale dokola, ja robievam z DS ciapku a na konci tak cca 3-4cm robim kratke je taky pevnejsi okraj podla mna 🙂 ale mozes robit az do konca DS 🙂 uvidis, ze sa podari a ptm prihod foto 🙂))

avanka
23. jan 2013

@brumca tak skus v tej poslednej rade pridavat ja neviem napr. 6 krat v celom riadku, potom to pomeraj a podla toho sa zariadis 🙂

baby, ak by ste niektora vedela poradit ohladom tej ciapky, tak 10 rad podla popisu je urobenych, aj zhruba viem, ako dalej, ale potrebovala by som este 1 radu pridat, aby som dosiahla trosku vacsi obvod......a to netusim ako...inak vzor je super

sepkev
23. jan 2013

@matusssa dakujem, velmi si mi pomohla 🙂 🙂 dufam, ze natrenujem a potom ked sa nam raz narodí aj naše ňuňu, budem profík 🙂 🙂

vera_vila
23. jan 2013

@avanka pochopila jsem to tak, že desátou řadu budeš stále opakovat... Ano, Elian Nicky bych dala jako jarní, je poměrně tenká

avanka
23. jan 2013

@vera_vila ano, ale ked potrebujem este pridat 1 riadok? lebo tu vychadza priemer tej placky 13 cm, to je na obvod tak 45 a ja potrebujem na 50 cm ☹

matusssa
23. jan 2013

@sepkev som rada, ze som ti mohla pomoct 🙂 vacsinou chodim iba po rady 🙂

vera_vila
23. jan 2013

@avanka a pokud potřebuješ větší obvod, tak bych ještě jednou udělala přidávací řadu - rozháčkovala zase nějaký DS (třeba prostřední mezi dvěma sadami RDS), takže pak bys měla jakoby o jeden DS mezi RDS víc... a pak bych pokračovala dál s posunováním RDS o jeden DS...

avanka
23. jan 2013

@vera_vila dakujem, skusim

vera_vila
23. jan 2013

@avanka já myslím, že by to mělo jít, že je jedno, kolik DS je mezi těmi RDS, hlavně, aby se RDS vždycky posunuly o jeden DS...

lussy23
23. jan 2013

@miruska76 krásnučké

bell2
23. jan 2013

@evelina77 Deka vypada skvele...muzu se zeptat na velikost a pripadne poprosit o navod na vzor?

17anit07
24. jan 2013

@evelina77 krasna navod by nebol dakujem 😉

elikuk
24. jan 2013

@rene82 Dobrý deň! Mohla by som poprosiť o návod na túto krásnu ružovú baretku? Je úžasná. Ste veľmi šikovná. Ďakujem.

evelina77
24. jan 2013

Navod neviem lebo to robila sestra,ak s nou budem spytam.

evelina77
24. jan 2013

bell2-rozmery deky su 65x78cm ale navod sa musim spytat sestry,len ona byvy 200km odomna tak az ked pride 🙂

sirene
24. jan 2013

Ahojte maminky-šikulky, pridávam aj ja moje posledné háčkované kúsky 🙂

rene82
24. jan 2013

@elikuk návod na tú ružovú baretku - bekovku mám z mmb. je tuto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775 vlnu som použila katku tuším

hpaja
24. jan 2013

Ahoj, mám v plánu si uháčkovat kotníčkové bačkory nebo baleríny. Máte s tím někdo zkušenosti - jaká příze je na to nejlepší? Děkuji, Pavla

pempusik
24. jan 2013

Ahojte baby, pridavam link na inspiraciu:
http://www.fler.cz/zbozi/tak-trochu-3269326
Tie, ktore ste uz hackovali medvedikov, ako pripevnim nozicky tak, aby sa dali ohybat?