Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

avanka
26. jan 2013

baby prosim o pomoc, hladam rozpis na tuto ciapku
http://playinhookydesigns.blogspot.sk/p/free-pa...
mam pocit, ze tu bol ale neviem ho najst

janabanc
26. jan 2013

@sonica nora

happy3
26. jan 2013

dievcata poradila by ste mi niektora ako uhackovat nieco taketo (nemusi to by presne tento vzor) dakujem

happy3
26. jan 2013
rory_g
26. jan 2013

@happy3 já to viděla na mimibazaru, tak mrkni na sekci háčkování, určitě najdeš 😉

ludik3
26. jan 2013

@happy3 ten klobúčik- čiapka je robený z krátkych stĺpikov a postups kús pozrieť na www.mimibazar.sk alebo www.mimibazar.cz

miruska76
26. jan 2013

@sonka31 ok, určite bude peknučkýýý 🙂

hpaja
26. jan 2013

Ahoj, prosím, poradila byste mi některá se zkratkami v anglickém háčkovacím návodu?
Buď jsou tam zkratky v americké AJ nebo britské...

americká AJ:
Single crochet (sc)
Half double crochet (hdc)
Double crochet (dc)
Treble (tr)
Skip
Finish off / fasten off

britská AJ:
Double crochet (dc)
Half treble crochet (htr)
Treble crochet (tr)
Double treble (dtr)
Miss
Cast off

Nějak se v tom ztrácím.... budu vám mooooc vděčná 🙂 Díky, Pavla

letuskah
26. jan 2013

americká AJ:
Single crochet (sc) kratky stlpik
Half double crochet (hdc) polstlpik
Double crochet (dc) dlhy stlpik
Treble (tr) dlhy stlpik
Skip preskocit/vynechat
Finish off / fasten off ukoncit, odstrihnut

britská AJ:
Double crochet (dc) dlhy stlpik
Half treble crochet (htr) polstlpik
Treble crochet (tr) dlhy stlpik
Double treble (dtr) predpokladam ze 2krat nahodeny dlhy stlpik
Miss preskocit, vynechat
Cast off ukoncit, odstrihnut
@hpaja

adelka89
26. jan 2013

@avanka taky jsem delala tyhle cepky, delala jsem ji tak, ze jsem v radach opakovala vzdy 3ks, 2pds, 4ds, 2pds ....

avanka
26. jan 2013

@adelka89 dakujem a musim mat zakladnu placku? tam sa asi neda pridavat, co?

adelka89
26. jan 2013

@avanka ja jsem delala placku

happy3
26. jan 2013

@ludik3 OK,dakujem

alzbetka71
26. jan 2013

ahojte poprosím vás o radu, chcela by som uštrikovať čiapočku tú Pixie, len neviem ako sa to urobí, aby tam hore ostal taký ten špicík, som začiatočník, ďakujem

hadruska
26. jan 2013

@alzbetka71 Ja bych zacala na delku DS hackovat obdelnik, az k temenni casti. Tam bych ubrala nekolik rad z kazde strany, v dalsich nekolika radach tez az bych se dopracovala k te "spicce". Ti bych udelala tak ze 3-5 RO. Tu temenni cast shackovat, spicku nechat trcet volne a hotovo 🙂

alzbetka71
26. jan 2013

@hadruska dakujem, skúsim

mirenkam
26. jan 2013

botičky

zitaje
26. jan 2013

@luckybara tie gate su super 😀

@ellysa a zaba tiez paradna 😎

1stanka
27. jan 2013

@e_vlny_sk aj mňa by strašne potešila ta kniha, môžem poprosiť o zaslanie aj ja...Ďakujem. 1stanka@azet.sk

sydney07
27. jan 2013

@e_vlny_sk dobrý deň, môžem aj ja poprosiť o zaslanie knižky ? lucy.tatjana@gmail.com dakujeeeeeem 🙂

hpaja
27. jan 2013

@letuskah moc děkuji 🙂 a ještě jsem tam našla výrazy slip stitch, decrease, yarn over hook, stitch 3 together. Snad to pak podle toho dám nějak dohromady 🙂

rory_g
27. jan 2013

@adelka89 ahojky, a jak jsi dělala placku? Taky takhle, jen jsi nějak rozháčkovávala? Jako třeba 3ks, 2pds, 2ds, 2ds do jednoho oka, 2pds? Mně se taky moc líbí, jen si neumím to rozšiřování moc představit...děkuju🙂

saskax
27. jan 2013

@hpaja slip stitch- pevne ocko,
decrease - uberanie (2 stlpiky zhackovane do jedneho),
yarn over - odstrihnut vlnu,
stitch 3 together - zhackovat 3 stlpiky do jedneho.

gooobi
27. jan 2013

@saskax, @hpaja yarn over nie je odstrihnut 😀 to je nahodit, nabrat na hacik...ci ako sa tomu spravne hovori...

pempusik
27. jan 2013

Babenky, dostala som od mamy klbko vlny Schachenmayr SMC Argentina, z ktorej sapletu tie spiralove saliky. Je na nej aj stranka s navodom, par som uz aj presla na youtube,ale akosi mi stale nie je jasne,ako to upliest. Nemate niektora navod, ktory je zrozumitelny? Dakujem 🙂

hpaja
27. jan 2013

@saskax @gooobi jé, jste zlaté, díky díky 🙂

monhla
27. jan 2013

@e_vlny_sk Aj ja by som bola vďačná za knižku 🙂 hlavandova@gmail.com
Vopred vďaka.

mami29
27. jan 2013

První na zakázku 🙂

fatima30
27. jan 2013

moja tretia tesim sa ako male dieta.
dakujem za rady aj @letuskah