Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sziszih
28. jan 2013

Ahoj maminky, tiež som začala háčkovať a teraz by som chcela urobiť svetrík na cca 2 mesačné dievčatko, má niekto jednoduchý návod, čo by som zvládla - som začiatočník. Ďakujem

rory_g
28. jan 2013

@sziszih ahojky, mrkni na mimibazar.cz, svetřík tam je 😉 Jsi šikulka 🙂

sziszih
28. jan 2013

@rory_g ďakujem 🙂, na mmb som tiež pozerala, musím si na to sadnut, kvoli tomu sedlu.

marianka99
28. jan 2013

Baby aka vlna na jarne ciapocky pre deticky je najlepsia?

pempusik
28. jan 2013

@vera_vila dakujem 🙂

avanka
28. jan 2013

@marianka99 ja robim z camilly 🙂

marianka99
28. jan 2013

@avanka a aky hacik pouzivas? ake cislo?? 😉

sjuz
28. jan 2013

@marianka99 ja som zacala hackovat este len min rok v lete, takze vela toho poskusane nemam. Co som ale skusala, tak Camila na taku teplejsu jar az leto - je dost pevna, nie je taka mekucka. Na jarne (aby bola aj tepla) som pouzivala Merino a Elian Nicky - tie su obe super. Este som mala Nako Comfort (tenka, ale hreje, velmi pruzna co napr camila nie je) - robila som z nej novorodencovi. A este od Nako Baby - ta je teplejsia mala ma z nej zimnu podsitu. Teraz som si kupila Cataniu - vyzorovo aj na dotyk vyzera ako camila ale este nemam z nej nic urobene. no a kupila som aj Vlnap Comfort - vyzera ze bude dobra, tiez na taku jarnu ale teplejsiu... Inak zo zimnych som skusala Ladu Luxus a Yeti a moc sa mi nepacili - dost tvrde...

sjuz
28. jan 2013

@marianka99 A hacik mas vzdy napisany aj na vlne, ale zalezi aj od toho ako na volno hackujes alebo naopak dotahujes. Kup si taky ako je na vlne a vyskusaj. Ja som zacinala 3mm a 2.5mm

avanka
28. jan 2013

@marianka99 ja som s camillou spokojna, moji ju nosili aj k zimnym vestam, ked bolo tak 8-10 stupnov a uska mali teplucke, vobec im nebola zima...a hacik mam 2,5, s tym sa mi robi najlepsie..
a teda ja neviem, ja velmi nestahujem, a ciapocky nemam tvrde...
a na leto chcem chlapcom robit piratky, tak som objednala Danielu, je super, makkucka, pruzi, mam z nej v albume celenky

vierka82
28. jan 2013

tomas 🙂

tina1506
28. jan 2013

@vierka82 tak ta je!!!! Už v ní vidím našeho prcka 😀 Tomáše miluje... 😉

nelinka1311
28. jan 2013

ahojte,ja by som chcela poprosiť,kde by som našla návod na nejaku peknu čiapočku na jar pre 3ročné dievčatko,čiapky som ešte nehačkovala a su pre mna španielska dedina,dakujem za každu radu

blanche05
28. jan 2013

Ahojte maminky hackarky,prosiiiiiim vas nemali by ste nejaky jednoduchy navod na hackovanu bekovku tak na 2rocky?Najlepsie len z dlhych stlpikov lebo ten reliefny stlpik neovladam,bola by som veeeeeelmi rada....dakueeeeeeeeem 😀 🙂

trasko
28. jan 2013

blanche aj mne by sa taky zisiel.tiez len zacinam xi

erika2222
28. jan 2013

@janabanc je krásna, mohla by som poprosiť návod, alebo aspoň poradiť..........ďakujem

evula214
28. jan 2013

babule, hladam navod na hačkovany kvet,začína 70 očkami,ma 17lupienkov

avanka
28. jan 2013

@nelinka1311 tato je pre zaciatocnikov, http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23 pripadne skus http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

@blanche05 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 skus, reliefny stlpik je jednoduchy, nepichnes do ocka, ale len podoberies ten stlpik v rede nizsie, skus to pohladat na youtube 😉

avanka
28. jan 2013

@evula214 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lilyen2011/a... velkost si prisposobis, ze pridas prslusny pocet retiazkovych ociek

nelinka1311
28. jan 2013

@avanka dakujem krásne,ale ja háčkovať viem,len nemam žiadny vzor na čiapku a chcela by som uhačkovať svojej dcérke

hankamisa
28. jan 2013

holky prosím,scháním vzorek na pletení.vzoreček připomíná plástve jako v úlu.jsou to jakoby vtlačené kosočtverečky.nevím jak jinak to popsat. moc se mi líbí a chtěla bych si tímto vzorkem uplést něco pro mimi.vložila bych fotku ale nevím jak ji vložit do diskuze.

hankamisa
28. jan 2013

a už jsem na to přišla.scháním tento vzoreček.

evula214
28. jan 2013

@avanka dakujem, ešte sa chcem spytat ake vlny použivate?

avanka
28. jan 2013

@evula214 mne pridu najkrajsie kvety z camilly

zuzka72
28. jan 2013

@e_vlny_sk mohu prosím i já poprosit o knihu? z.koutna@seznam.cz Děkuji

bisy
28. jan 2013

Zienky, nemate nahodou niektora navod na chameleona Pascala z rozpravky Na vlasku? Diky

blanche05
28. jan 2013

@avanka dakujeeem,vyskusam ci to pojde....

jankavrutky
28. jan 2013

Ahojte.neviete mi poradiť jednoduchý návod na štrikovaný argentínsky šál?pozeral som na youtube ale neviem sa z toho nejak vysomáriť.ďakujem pekne 🙂

miruska76
29. jan 2013

@e_vlny_sk ja by som tiež chcela poprosiť o knihu, ďakujem 🙂 miroslava.korenova@azet.sk