Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
3. feb 2013

@janabanc Ta je nádherná, ta by se líbila i mně 🙂

roo
3. feb 2013

@avanka popravde neviem, ale domnievam sa, ze klasicka plachta je dost tuha. Napinacie su z dzerzejoveho upletu, ten pruzi a je makky, fakt neviem. Mozno by zas z takej klasickej lepsie drzal tvar. Vyskusaj a daj vediet 😉

olina22
3. feb 2013
miruska76
3. feb 2013

Nákrčník a čiapka, nedali by ste ešte niečo na tú čiapku?

zuzanapd
3. feb 2013

@avanka na jednu čiapočku som minula skoro dve klbká... háčkovalo sa mi dobre...

hpaja
3. feb 2013

Ahoj, poradíte mi, prosím, jaký háček mám použít, když v US návodu je uvedený H8? Díky, Pavla

olina22
3. feb 2013
saskax
3. feb 2013

@hpaja H8 = 5 mm hacik 😉

majkak99
3. feb 2013

ako urobit usi na ciapku ziafi no nie aby boli ronve ale aby sa trosku stacali?

luckybara
3. feb 2013

tak děvčata 1.várka lacláčů je zde přidám potom zbytek více času na počítání a hledání oček jsem dnes neměla...
Lacláče č.1 : spotřeba vlny lada luxus 1klubko na kalhoty,půl klubka jiné barvy aplikace, 2 barvy zbytků...háček č.5
tento návod je zhruba na velikost 74
začneme na 31ok spodek nohavice..háčkujeme PDS v kruhových řadách po první řadě si označíme začátek kruhové řady zavíracím špendlíkem
(špendlík jsem postupně přepínala aby nebyl daleko)
háčkujeme 17řad PDS po 31okách.
18.ř.24 x1 PDS 1x 2PDS,6x 1 PDS
19ř. 32PDS
20.ř zase 2 PDS do jednoho oka nad předešlýma zdvojenýma
21.ř 33PDS
22.opakujem zdvojení
23.ř 34PDS
24 ř.opakujem zdvojení
25. opakujem zdvojení
na ,,konci řady ukončíme PO. uděláme 2.nohavici..
sedlo..položíme nohavice vedle sebe,navážeme přízi na pravý okraj nohavice,háčkujem v kruhových řadách..uháčkejeme zadní díl nohavice,13PDS ,2xpds do jednoho oka nabereme druhou nohavici 2xPDS do oka ,a háčkujeme celý předek kalhot.(1.ř)
POZOR necháme 6volných ok na obou nohavicích uvnitř sedla(rozkrok)později sešijeme..
osataní řady sedla v každé 2 řadě zdvojume 1x 2 pds nad zadní částí rozkroku..
zároveň ve 3.kruhové řadě přidáme po bocích 1oko..v 8 řadě tyto oka zase uberem sháčkováním.
celkem uděláme 12ř.

nerreidda
3. feb 2013
hpaja
3. feb 2013

@saskax díky, díky 🙂

nivejka
3. feb 2013

@avanka ...pekne dakujem...tabulky mám,ale velka vdaka za ochotu...chcela som pri už hotovej čapičke,či sa to dá zmerať....ale nakoniec som sa včera riadne na seba nahnevala a tak som ju vypárala,lebo sa mi zdala jedine pre novorodenca...ale teraz nebanujem..urobila som druhú a myslím,že sa mi podarila...velke dakujem

avanka
3. feb 2013

@nivejka da, metrom z vnutornej strany po obvode 🙂

nivejka
3. feb 2013

inak babule......naozaj pred vami všetkými smykám klobúk,aké ste šikulky...naozaj prekrásne výtvory.....som hrdá na to,že už neháčkujú a štrikujú len staré babky, ale aj mladé žienky.... 🙂 🙂

nivejka
3. feb 2013

@avanka ...ahaaa to som nevedela...ja som merala asi 2cm od vrchu a namerala som 23cm, čo ma skoro vystrelo...ale už je het 😀

tiffanka
3. feb 2013

Ahojte babulky. 🙂
...nestíham vás akosi čítať, ale aby st vedeli, že patrím ešte k vám 😀 , tak vložím aspoň dnes dokončenú... 😉

tiffanka
3. feb 2013
avanka
3. feb 2013

baby, chcem urobit drobcom na jesen svetriky s kapucnou, ktora sa v tom vyznate, je vhodna aj Elian Nicky? nezmolkuje?

matusssa
3. feb 2013

baby, nemate odskusanu vlnu Catania? je dobra? a je vhodna na letne ciapocky? dakujem pekne Martina

matusssa
3. feb 2013

@tiffanka aku pouzivas vlnu? pekne farby mas na ciapocke 🙂 inac je perfektna 🙂))

poisonblu
4. feb 2013

@matusssa je vhodna na leto, je tensia a pevnejsia...takisto mozes pouzit aj camillu

17anit07
4. feb 2013

Dievcata nemate navod na hackovanu tuniku pre 3r dievcatko dakujem 😉

matusssa
4. feb 2013

@poisonblu dakujem velmi pekne 🙂 camilu som raz objednala a bola som sklamana farbami :/ tato catania sa mi zda, taka pestra farebna, teda ak obrazky neklamu :/

avanka
4. feb 2013

@poisonblu a catania je tensia ako camilla?
chcem urobit chalanom piratky, objednala som Danielu, ale neviem, ci to nebude smykat
lebo som skusala z camilly, ale zdala sa mi hruba na horuce leto....
@matusssa ja mam zase pocit, ze camilla ma super farby, ale je ine, ked vidis nazivo a na obrazku, ten skresluje

tiffanka
4. feb 2013

@matusssa ...jéj, dík 🙂
Sivá je Lada luxus a farebné sú Dora.

stanislavao
4. feb 2013

https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-ciapky-r...

kto mi urobi takuto ciapocku bez tych copikov a oci? a za prijatelnu cenu? dakujem.

lalipop
4. feb 2013

bekovka pre kamaratku

loulou
4. feb 2013

Ahoj skúsené háčkarky, prosím vás potrebujem radu. Základy háčkovania som sa už naučila podľa návodov na nete s háčikom po mojej babke, taký veľký ale na učenie fajn. A teraz to v čom potrebujem radu. Chcem sa pokúsiť uháčkovať deťom čiapky také na prechodné obdobie, jar a dcérke aj na leto, len neviem vôbec akú vlnu použiť, ktorá je dobrá na tieto čiapky a sezónu a tiež veľkosť háčika/ov ktoré budem potrebovať. Do galantérky v meste sa nedostanem a tak by som si materiál objednala cez net, len nechcem objednať niečo čo nebudem potrebovať. A môžte mi poradiť aj aký druh materiálu a aj háčik by som potrebovala na zimné tvorenie aby som vedela do budúcnosti, ďakujem moc

kubisovaanna
4. feb 2013

ahojte poradili by ste mi ako urobit stucnicky?som zaciatocnika este mi to moc nejde dakujem