Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

broucek2
4. feb 2013

@olga1306 http://www.fler.cz/zbozi?uid=19495
ještě teď dělám opičku, ale ještě chybí ocas a ručičky, ale nebudu teď mít čas, musím makat do školy a ta je tady http://quesera.ojaru.jp/

avanka
4. feb 2013

@fatima30 ja som na teba myslela 🙂len nebol cas, maly ma laryngitidu
takze urobis si zakladnu placku z 1 farby, na celu ciapku max. 3 farby a potom zacinas 1 riadok 4 dlhe stlpiky, 2 polodlhe a 3 kratke a stale dokola
2 riadok tak isto a mas vlnovku
3 riadok kratke stlpiky dominantnou farbou (biela, bezova)
4 riadok ides tak, ze 4 kratke stlpiky, 2 polodlhe a 3 dlhe, stale dokola
5 riadok tak isto ako 4
6 znova kratke
7,8 ako 2,3
9,10 ako 5,6
a tak stale dokola
ja tu sedu budem parat, lebo placka musi byt jednofarebna, aby vzor vynikol....druhu robim tak, ze tmavomodra placka + tyrkysova + biela a ta je prenadhernaaaa 🙂

olga1306
4. feb 2013

@broucek2 dakujem velmi pekne,mam doma rozne kusky ,tak ich mam kde pouzit... 😉 uzasne hracky su tam

avanka
4. feb 2013

@zufzufmeister ja som objednavala z galanterialucia

emuskap
4. feb 2013

@e_vlny_sk aj ja by som mala zaujem o kninu.dakujem emuskap@azet.sk

broucek2
4. feb 2013

holky, nemáte některá zkušenosti s tímto háčkem? http://www.ganella.cz/pomucky-pro-pleteni-a-hac... Jak se drží?

fatima30
4. feb 2013

@avanka
dakujem ti velmi pekne a prepac ze som otravovala len som sa tesila ze to je presne vzor pre mojho krpca.
tak zelam skore uzdravenie

avanka
4. feb 2013

@fatima30 v pohode 😉 ake budes davat farby?

matusssa
4. feb 2013

@pempusik ahoj ja ju hackujem teraz a myslim, ze ju nebudem obhackovavat dokola... 🙂

matusssa
4. feb 2013

@broucek2 dokonalyyyy 🙂

broucek2
5. feb 2013

@matusssa děkuji

juny
5. feb 2013

Śáliky 🙂

pempusik
5. feb 2013

@matusssa asi ani ja ju nebudem, len som chcela vediet, ci to nahodou nevyzera lepsie, ked je to obhackovane, ale asi nie. 🙂

evicka1
5. feb 2013

@ludik3 no ty jeee ten overal je božíííí ja by som ho uplietla tak za 3 roky 😀 mala si aj nejaký návod

silviatkoo
5. feb 2013

Babulky máte niektoré nejaký postup,ako robiť sukničku stej volánovej priadze? 😉 šak to je pre mňa španielska dedina 😅

evelin116
5. feb 2013

@silviatkoo prave som dala do skupiny navod k mojej sukne ja som robila inak. skus kuknut

fatima30
5. feb 2013

no mam oranzovu,svetlomodru,tmavsiu modru,bielociernu,farebny melir,zltu este neviem je to v stadiu rozmyslania lebo prave finisujem s letnym klobucikom 😀 😀 😀
no chcela som si ist do galanterky kupit este nejake camilly ale ze 1.85 no co som..
aj by som si cez internet kupila len zase to nestastne postovne ☹ ☹ 😠 😠

letuskah
5. feb 2013

@fatima30 to je este dobra cena, koncom min leta stali okolo a cez 2 eura 😝

fatima30
5. feb 2013

@letuskah
hej?musim pozriet za kolko som kupovala na mmb

matusssa
5. feb 2013

@pempusik nvm ti povedat 🙂 mne sa to paci, takto bez obhackovania tak tonecham takto :DDD

pempusik
5. feb 2013

@matusssa ja som si vsimla, ze si aj celkom stahujem, ked hackujem, tak by to mozno urobilo este viac zloby 🙂.

olga1306
5. feb 2013

Maminky prosim vas o nejaky super navod na volanovy salik...dakujem

avanka
5. feb 2013

@fatima30 ked si objednas od juny tu na MK, ona ma kus za 1,40, to mas na nejakych 4 farbach zaplatene postovne
mne dnes prisla zasielka 🙂

avanka
5. feb 2013

moj vcerajsi klobucik, zatial neprizdobeny

madlenka29
5. feb 2013

Jeden z mých výtvorů 🙂

pitruskaskarolinkou
5. feb 2013

Ahoj "kolegyně" 🙂
jdu zase přidat nějaká svá dílka 🙂

monika837
5. feb 2013

@pitruskaskarolinkou Ahoj, mohla by som ta poprosit navod na tie papuce? ako si to hackovala do hora aby boly vysoke? Dakujeeeem 😉

pitruskaskarolinkou
5. feb 2013

@monika837 jé já se omlouvám, ale návod jako takový nemám ☹ a ani ho neumím vytvořit nebot háčkuji po paměti 😅
Ale pokud ti to pomůže, tak jsem háčkovala od špičky jako čepičku a pak když se dojde na tu patu, tak jsem se trošku chytala podle tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10553 - tento návod jsem nebyla schopná pochopit od začátku - působí na mě moc zmatečně, takže jsem začla po svém a tou patou se inspirovala, aby se mi to celé zvedlo - což jsem nevěřila, že docílím 😝 😀 😅 No ale povedlo se. Tak sice jsem Ti asi moc nepomohla, ale já prostě návody nepěstuji - vyrábím formou pokus/omyl 😅

zuzka72
5. feb 2013

Holky tu jsou tak krásné kousky nestihám vkládat ani fotit, moc mě to nebaví, ale tu je odkaz na něco z mé tvorby https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzka72/albu...