Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
ahoj ja totizto viem zaciatku ale neviem ci mam pri tom vzore robit stlpiky najprvna lavej a potom na pravej a ci sa ide odspodua tak dookoloa.....neviem ci to spravne pochopis nevies mi to nejako uplne jednoducho popisat prosim

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 Vždy v jedné řadě na začátku a na konci sháčkuješ... Vždy musíš sháčkovat o jeden sloupek víc, než máš uvedeno (tzn. - ubrat 1 sloupek = sháčkovat 2, ubrat 2 sloupky = sháčkovat ), protože vždy Ti jakoby jeden zůstane... Sháčkovává se vždy v lícových řadách...

karotkaa
5. mar 2013

Dievcata, nemate prosim niektora navod na hackovanu babetkovsku decku, taku jesennu? 🙂

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
cize ak tomu spravne rozumiem ked mam tie dva stlpiky do ktorych hackujem tie dlhe tak zacnem od hora dole a skoncim hore a tak pokracujem?

vera_vila
5. mar 2013

@karotkaa na mimibazaru jich určitě několik najdeš...

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 můžeš mi napsat, co přesně háčkuješ? Jinak sháčkování DS se dělá tak, že do prvního očka uděláš DS, ale nebudeš ho úplně ukončovat (neprotáhneš nakonec 2 očkama - ty ti zůstanou na háčku), pak uděláš nedokončený DS do dalšího očka a pak všechna ta očka na háčku (3) spojíš do jednoho, tím jsi "ujmula" 1DS, pak pokračuješ řadu normálně vzorkem, který děláš a na konci si necháš 2 očka a tam zase uděláš sháčkování, stejně, jako na začátku...

tiffanka
5. mar 2013

@letuskah cawi...ak ho ešte náhodou nemáš hotový 😀 , tak toto by ti nenačítalo? ...nákres ani návod nemám 😖

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
ja viem zhackovavat ten vzor krokodili tu slzu neviem ako presne urobit ostatnemu rozumiem
este nerobim nic len ten vzor sa chcem strasne naucit aby som si mohla kabelku urobit 🙂 🙂 🙂

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 a podle čeho to děláš?

maria1610
5. mar 2013

Dievčence, jedna dokončená 🙂

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 Jinak uděláš si takovou tu mřížku, nebo podle čeho jedeš, z DS... A pak každou skupinu 2DS vedle sebe jakoby obháčkuješ s tím, že pícháš doprostředka té skupinky např. 5 DS k jedné straně, spojíš ŘO a dáš dalších 5DS k druhé straně...

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 zkus se kouknout na tohle

https://www.youtube.com/watch?v=RUNtrp_Vj4o

nebo tohle

https://www.youtube.com/watch?v=1uZxcyTzEfM

video... Tam je to krásně vidět, jak píchají... (jinak promiň s tím sháčkováním, jsem si tě spletla s jinou uživatelkou)

roo
5. mar 2013

@maria1610 uaaaaa, ta je nadherna, take stado by sa mi pacilo chovat 😀

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
dakujem ti za radu vyskusam vecer potom sa ozvem 🙂

lucia37
5. mar 2013

Ďaľšie bábiky.......len neviem, čo budem s nimi robiť .-))))

olina22
5. mar 2013

@miruska76 tie satky su velmi krasne

bezaz
5. mar 2013

baby, plz, uplnou nahodou niekto nemate doma este zo starych zasob vlnu Nora, cesky vyrobca vlnap, zmesova moher, vlna, pan, pad, najlepsie cervena, smotanova (bezova)? mama potrebuje dostrikovat a nema, toto je nejaka vykopavka este z onych cias 😅 skusila som googlit, ale nikde nic, teda vyhodilo mi to len nejaku volanovu 😖

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
uz som zvladla prvy riadok ale ten druhy neviem kde pichat ci do tych dier davat dva stlpiky musim si to nastudovat asi ale pomohla si mi 🙂

miruska76
5. mar 2013

@olina22 ďakujem pekne 🙂

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 podle toho videa tam udělal zase novou mřížku (jakoby do mezer mezi ty vlnky), nebo se to dá udělat i přímo nad sebe... Jak se Ti zlíbí... Prostě zase novou mřížku a do ní zase vháčkovat vlnky... na těch videích je to fakt dobře vidět...

tiffanka
5. mar 2013

cawteeee... jéééj, k ovečke a bábikám prikladám moju sľúbenú "Žirku-Mirku" 🙂
@miruska76 neber to osobne 😀 😲

miruska76
5. mar 2013

@tiffanka je krááásnunkáááá 🙂 to som len hrdá, že má meno ako aj ja 😀 😀 😀

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
no dobre skusim ten chlap je strasne rychly 😀 😀 😀 😀

vera_vila
5. mar 2013

@fatima30 však si to můžeš pauznout 🙂 Jinak si myslím, že moc dobře to jde vidět i na těch obrázcích na tom MMB... Tam jde vidět, jak se ty řady jakoby překrývají a jak se na sebe navazují...

fatima30
5. mar 2013

@vera_vila
ja obrazkovym nerozumiem ale hadam sa to naucim 😉 😉

fatima30
5. mar 2013

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mozem ist spat uz som sa naucila krokodila huraaaaaaaaaaaaaaaaaaa dufam ze dozajtra to nezabudnem 😉 😉 😉 😉 tolko parania skusania som sice blondina a si mi to trva dlhsie 😀 😀 😀 😀

fatima30
6. mar 2013

kočky elian nicky je supíš vlna aj na jar perfektne sa s nou robi a je makucka

monhla
6. mar 2013

@rina76 Krásnučké. Páči sa mi aj blog 🙂 Dala som si ho medzi obľúbené záložky nech mám čas sa išpirovať. Ak tam dáš i schému ako na tých papučkách uberáš pri špičke, budem Ťa i milovať 😀 😀 😀

pempusik
6. mar 2013

@lucia37
@maria1610
@tiffanka kraasa 🙂. baby, aku vlnu pouzivate na hracky? ja zatial iba YarnArt Jeans, ale ta ma obmedzenu farebnu skalu. Chcem robit siveho hrocha a zial tam sivu ani nedodavaju. Vdaka za tipy 🙂

matusssa
6. mar 2013

@kadri prosim ta a ako sa tam da dostat k tym navodom? musim byt zaregistrovana? dakujem velmi pekne 🙂