Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

gooobi
6. mar 2013

@pempusik he he mame rovnaky vkus, hrosika mam bledomodreho, ovecku mam taku istu a gekona zeleneho...a na deke mam o par farieb este navyse 🙂

maria1610
6. mar 2013

@ewca pošli mi mail do IP, pošlem Ti návod

maria1610
6. mar 2013

@pempusik koľko klbiek si spotrebovala na macka, prosím? Pozerala som totiž na ten katalóg hračiek od Phildaru, len by som si zároveň s ním objednala aj vlnu na toho úžasného macíka

pempusik
6. mar 2013

@gooobi no ja som tie farby odkukala tuto z fora, normalne som si to nasla cez telefon a podla toho sme vyberali s predavackou v galanterke 🙂

pempusik
6. mar 2013

@maria1610 tusim je to presne ten isty macko, o ktorom hovoris. presne tam pisalo o vlne phildar, ze tri klbka, mala som zapisane iba zlozenie vlny a priblizne metraz na 50g. Ale ta vlna sa mi zdala draha, tak som kupila merino, tri klbka modrej a bielu som dala aku som nasla doma, nejaka elian.

kadri
6. mar 2013

@matusssa myslis na garnstudio? v prvom stlpci si nastav jazyk, v druhom su navody, ked kliknes pod obrazkom na navod, otvori sa ti a da sa stiahnut ako pdf. netreba sa registrovat. viac navodov je v anglictine, do cestiny je prelozenych len zopar, je tam aj anglicky slovnik skratiek a videonavody 😉

blka
6. mar 2013

@tiffanka Pokud jen jednobarevnou čepičku, tak klubko a kousek. Kdyby jsi střídala barvy, tak v pohodě vystačí 1.

7511
6. mar 2013

@maria1610 aj aj by som mohla poprosit navod na ovecku ? dakujem 🙂

7511
6. mar 2013

@blka no ja myslim, ze to nejako zvladnem....ak nie, tak si vymyslim nieco ine, resp. najdem iny navod....ved toto nie je jediny 😉

gooobi
6. mar 2013

@gooobi ahaaaa kukam ze farieb je tolko isto, tk som rada ze som inspirovala 🙂

matusssa
6. mar 2013

@kadri moc diky za radu 🙂))

matusssa
6. mar 2013

@kadri myslela som to crochet-baby clothes 🙂

rina76
6. mar 2013

@monhla přidala jsem na blog "rozkres" ubírání 😉

kadri
6. mar 2013

@matusssa aha. tam je to rozne, podla autora. treba sa preklikat cez rozne blogy, niekde vyzaduju registraciu, ale vecsina, co som pozerala, tak nie. hackujem teraz svetrik a mam otvorene 3 stranky, lebo kvoli autorstvu odkazuje autorka na navody, z ktorych cerpala, tak preklikavam 😝

ladyniki
6. mar 2013

Ahojte baby ja som stratená... viem štrikovať, teda základy hladko obratko... ale ked chcem uštrikovať nejaký svetrik alebo vestičku neviem ako mám urobiť rukáviky a golier .... viete mi niekto poradiť? najlepšie by bolo nejaké video aby som to mohla viidieť a tak.. ja som hladala už asi fakt všade ale ani za ten svet nájsť to čo potrebujem

monhla
6. mar 2013

@rina76 Vrelá vďaka - takže ťa asi milujem...hmmmm a kto to povie môjmu drahému 😀 😀 😀

maria1610
6. mar 2013

@7511 pošli mi e-mailovú adresu do IP, pošlem Ti návod na ovečku

vera_vila
6. mar 2013

@ladyniki něco najdeš tady http://www.garnstudio.com/lang/cz/search.php nebo tady http://www.garnstudio.com/lang/cz/search.php, nevím, pro jak velké dítko... Nejjednodušší je dělat díly rovné (netvarovat průramky), rukávy jsou v podstatě rozšiřované přidáváním ok do potřebné šířky (většinou se přidává ze začátku třeba každou desátou řadu - 4x až 5x a pak každou pátou řadu do potřebné délky a šířky rukávu - zase záleží, jak dlouhý ten rukáv má být)... Límeček se dělá tak, že si nabereš nejlépe na kruhovou jehlici očka z výstřihu a každou druhou řadu přidáš na každé straně po očku, aby se rozšiřoval a dělal trošku tvar... Žádný videonávod jsem bohužel nenašla, myslím, že když projdeš nějaké ty svetříky, co jsou v těch odkazech, tak najdeš jasné postupy, jak přidávat na rukávy, kde ujímat na výstřih, jakým způsobem udělat rantl u výstřihu nebo případně i límeček...

tiffanka
6. mar 2013

@blka ...tak super...znie to neuveriteľne 😀 😀 😀 ...háčik zvolím asi 2,5-ku... priadza sa mi zdá tenká, či? 😕

blka
6. mar 2013

@tiffanka 😀 Já háčkuji 2, ale ta 2,5 bude určitě taky v pohodě. Já z ní dělám čepičky na jaro a teplejší podzim.

nerreidda
6. mar 2013

ještě pár soviček 🙂

madlenka29
6. mar 2013

holky moje poslední výtvory-jen mi moc nechtějí spolupracovat modelky 🙂

letuskah
6. mar 2013

@tiffanka 5 krat vyparane kym som dosla na to ako sa to ma ale potom to slo a za dve hodky bola satka hotova, za svetla pofotim 😵 pekna zirafka 😵

fatima30
6. mar 2013

kočky čo to je stahovacie oko to co robim na zaciatku a potom retiazkove ocka

letuskah
6. mar 2013

@fatima30 stahovacie oko je taka slucka, ktoru si namotas na prst a do nej potom robis stlpiky, uz potom nerobis kruh z retiazkovych ociek, vyhoda je ze to oko mozes potom vytrcajucou vlnou stiahnut na pozadovanu pevnost a nevidno dierku ako pri retaizke

fatima30
6. mar 2013

@letuskah
aha dakujem myslela som si ale nebola som si ista totizto nasla som ho v jednom navode len bolo v nejakom 3riadku a 8 kukam ved som si myslela ze to je iba na zaciatku 🙂 🙂 🙂

fatima30
6. mar 2013

je fialova farba cisto babska?ja by som chcela pouzit aj tuto farbu do ciapok len fakt neviem

letuskah
6. mar 2013

@fatima30 aha tak to neviem, a co je to za vzor?
podla mna je fialova aj pre chalanov, asi by som to s nou moc neprehanala ale na doplnenie a skombinovanie je dobra

nerreidda
6. mar 2013

@madlenka29 jak se dělá ten šikmý reliéf?? Díky 🙂

tiffanka
6. mar 2013

@letuskah pánečku! ...ale to a dalo čakať, že sa len tak ľahko nevzdáš! 😀 🙂 Už sa teším na fotooo! 😉 Jááj, že som ja neháčkovala, keď boli baby menšie 😖 ...vtedy som len svetre a pulóvre plietla 😠 😀 . Teraz na drobcovi, sa až tak neviem "vybúriť". 😀 Som rada, že si uhádla o aký druh zvieratka ide. 😀 ...Pravdu povediac, zo začiatku sa to ani veľmi nepodobalo 😀 ... hlavne hlavu som musela pretvoriť.. krk predĺžiť..ale to sú len také banalitky 🙂 .