Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lemge
9. apr 2013

dievcence,idem opat ku vam po radu 🙂 hladam navod na tzv.vypukly kvet...niekde asi tu som to videla a neviem to najst,ani v prehliadaci.. 😒 ............
chcem spravit taky kvietok,aby ten stred bol vypukly ako polgula...ked uhackujem malu polgulu,viem to len s magickym kruzkom..-a to budem mat v strede dierku 😖 nebude to pekne...viem ze sa to da nejak spravit...niekto tu spominal ze zacina hackovat ciapku bez toho mag.kruzku aby na vrchu hlavy nebola dierka...stacilo by aj toto...kvet nejak urobim,len nechcem v strede tu dierku 🙂 😉 ...dakujem vam

haniar
9. apr 2013

a zase sa mi nieco podarilo 🙂

vierka82
10. apr 2013

zas niečo na leto 🙂

e_vlny_sk
10. apr 2013

@dada200 vidíte sama, na modelke vynikne ešte krajšie 🙂

nerreidda
10. apr 2013

Prosím...nenašli jste někde vlnu Elian Kavkaz??? Našla jsem jen jedno jediné klubko a jinak nic :/

janabanc
10. apr 2013

Konecne nieco aj pre dospeleho 🙂

poisonblu
10. apr 2013

@lemge ved tra dierka tam praveze magickym kruzkom nebude, lebo tu nitku vies utiahnut az na doraz

dada200
10. apr 2013

Aj vy trpíte podobnou diagnózou?Môj muž ma dnes nazval vlnofilkou, ale ja neviem odolať a to ešte neprišlo ani z ďaleka všetko 😀

vera_vila
10. apr 2013

@nerreidda Už se nevyrábí, našla jsem akorát tady v šedé barvě a je to velkoobchod, takže je třeba koupit celé balení... http://janrejda.cz/index.php?action=product_det...

nerreidda
10. apr 2013

Jaká nejsilnější vlna se dělá? Třeba na jehlice č. + - 10 ?

dominikaa
10. apr 2013

@hricmajka
@poisonblu velmi sa mi paci tato ciapocka z akej vlny ste to hackovali a akym hacikom jevelmi tazka?
@vera_vila dakujem krasne za vavod 😉

poisonblu
10. apr 2013

@dominikaa ja som to robila z kacenky..a nie je to tazke...

hricmajka
10. apr 2013

@vera_vila dakujem, ale hladam nieco troska ine, viac sa podobajuce Minnie aj s ocami a tak...

devicka
10. apr 2013

@dada200 pozerám, že s tým množstvom je to podobné ako u mna. xixi je to príprava na zimu? zdajú sa mi tie vlnky také hrubšie. eva

devicka
10. apr 2013

@janabanc krásny svetrík, vydaril sa úplne super

devicka
10. apr 2013

@natalitimk prekrásny, tvar, farby, motýlik...všetko

dada200
10. apr 2013

@devicka ano zimne,skreckujem v predstihu

devicka
10. apr 2013

ja som tiež taký "škrečok", manžel zatiaľ nevymakol moju superskrýšu xixi, niekedy som rada, ked príde pani poštárka vtedy, ak je v práci. ale zatiaľ TO nerieši 🙂

dada200
10. apr 2013

@devicka presne ako u nas,len dnes som zabudla listok z posty na stole a hned ma odhalil,ze urcite som zase vlnu objednala.To este ani netusi,kolko toho pride.... 😀 😀 😀

devicka
10. apr 2013

@dada200 Tá Eskimo vyzerá veľmi dobre. Tá melírovaná fialovo hnedá, či aká je super. už si z nej robila?

lemge
10. apr 2013

@poisonblu iiiha , 😕 tak ja som sa mozno zle vyjadrila.no ale veeelke dakujem-toto som vobec nevedela,o to viac ma zaujima kde a kedy sa to utahuje.. 😉
ja zacinam ciapku na 6RO,spojim PO a do toho hruzku co mi vznikne, hackujem DS.tomu sa nehovori magicky kruzok?...
a kedy to mam utiahnut?-ked v to kruzku bbu uhackovane DS,potom?? 😕 ,este som to neskusala 🙂 dakuejem

poisonblu
10. apr 2013

@lemge nie, magicky kruzok sa nerobi z retiazkovych ociek...toto je ono http://dielnicka.blogspot.sk/2010/10/zazracny-k...

dada200
11. apr 2013

@devicka krásna je a na živo ešte krajšia. Zatiaľ som z nej nerobila nič,Eskimo bude mať u mňa premieru,tak som zvedavá.Nemala by vôbec pichať.

lemge
11. apr 2013

@poisonblu dakujem 🙂 tesiiim sa ,toto som hladala,a nevedela najst...si poklad,velmi si mi pomohla 😉

broucek2
11. apr 2013

@dada200 to mi povídej. Mám doma cca 10 kg vlny a kupuji stále další a další. Prostě neodolám

dada200
11. apr 2013

Dá sa niekde kúpiť vlna od Schachenmayr- SMC Super Big ?

nerreidda
11. apr 2013

@dada200 taky jsem ji na netu sháněla a nenašla :(

dada200
11. apr 2013

@nerreidda škoda,lebo je fantasticka,ja mám iba Bravo Big aj ta je fajn,ale chcem aj tuto,asi poriešim zo zahraničia ak nebude nejake hrozné poštovné

nerreidda
11. apr 2013

Holky,našli jste někde v galanterii jehlici č.50??? Našla jsem na netu jen vel.20...větší se u nás sehnat nedá??? Je to na tento vzor

tomaskovamaminka
11. apr 2013

@nerreidda A pri tom vzore bolo pisane, ze tam treba take velke ihlice? Ja mam doma 10, ale zatial som teda na nich nic nerobila. Ale robila som podobny vzor, kde sa robilo 1hl a za nim 2x nahodit, ...,robilo sa to viac krat, a v dalsom riadku sa tie nahodene spustali a tak vzniklo z toho hladkeho take dlhe to oko, a tie dlhe oka sa potom spletali, tazko sa to popisuje, najlepsie ukazat:( ale robila som to na malych ihliciach, tak to vytvaralo skor kvietky🙂