Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nelly912
25. apr 2013

@ajja21 skús si pozrieť....pichanie do prvého a posledného očka..... 🙂

mataharyy
25. apr 2013

@tiffanka Mohla bych vás poprosit o polopatický návod jak na ty tenisky? Moc děkuji

dagina
26. apr 2013

@vera_vila a která příze nevytahuje?? Mě se vytáhla i Camilla, jedine Merino se mi nevytáhla, ale to není na léto moc dobrý 😀

asistentkarvv
26. apr 2013

Aholky moc prosím o radu... dělám háčkovaný svetr... jelikož vždy dělám z hlavy, tak jsem ho udělala:
Zadní díl, 2x přední díl a 2x rukávy s tím, že to pak vše sešiji... vím asi se to takto nedělá... No a nyní vzniká velký problém... jak k tomu udělat kapucku...
zda jsem to pro představu trošku nafotila

vera_vila
26. apr 2013

@dagina bavlny obecně se víc vytahují... Takže se doporučuje dělat menší placky, klidně až o centimetr... nebo používat tenké akrylové příze nebo kombinaci bavlny s akrylem... akryl nedovolí té bavlně, aby se povolila...

asistentkarvv
26. apr 2013

zde je zadní díl, našitý rukáv a částečně přiložený přední díl

asistentkarvv
26. apr 2013

zadní díl s rukáven a odhrnutý přední díl

asistentkarvv
26. apr 2013

a takto by to mělo vypadat sešité. Přišitý rukáv + přední díl částečně přišitý k rameni.
Jak tam mám vháčkovat tu kapucku? až to takto sešiji tak na zázadní díl až k tomu sešitému rameni a pak dopředu na ten ohrnutý přední díl?????
Fakt jsem v koncích a nevím 😝
Máte pro mě některá radu???????????

asistentkarvv
26. apr 2013

@vera_vila jj na to jsem jukala, ale já prostě nevím jak jí tam naháčkovat až po sešití jako to mám na poslední fotce?

vera_vila
26. apr 2013

@nika1985 když se mi na mmb nic nelíbí, tak si zadám do pana googla free pattern cap hat a on najde hafo obrázků, já si vyberu a většinou k tomu najdu i návod... většinou je to ale v AJ nebo na ruských stránkách schématem...

vera_vila
26. apr 2013

@asistentkarvv já bych určitě dělala až po sešití...

vera_vila
26. apr 2013

@mataharyy jeden návod je tady, co mám uložený http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12135, potom jeden nějaký španělský, ale s fotkami http://josicroche.blogspot.cz/2009/04/passo-pas... nebo tento http://hluzdionv.rajce.idnes.cz/Navod_na_mimi_t...

blka
26. apr 2013

@vera_vila Po to zdvojení jsem to ještě zvládla, ale v tom otočení jsem se jaksi zamotala. Ale jak to píšeš, tak práci otočím zprava do leva, že? Já jsem ji otáčela zhora dolů a možná i přetáčela, prostě jsem v tom měla guláš. Vyzkouším ještě takhle a pak už teda nevím, co se mnou 😀

vera_vila
26. apr 2013

@blka Otáčí se to stejně, jako když pleteš třeba z KS, zprava doleva... Tím zdvojením se vlastně jakoby potřebuješ dostat "o patro výš", a pak jen otočíš, jak píšeš "zprava doleva"... Stále pracuješ v řadách... Tam je blbý akorát ten začátek, kdy jedeš jakoby to trojúholeníku, ale tím máš daný tvar a pak už jedeš jen řady... Očka, přiháčkovat, očka, přiháčkovat atd...

mataharyy
26. apr 2013

@vera_vila Moc díky, dnes vyrazím do galantérky a zkusím štěstí 😅

letuskah
26. apr 2013

@babatenko ako nechces robit toto zhackovanie co je na videu tak to len normalne zosi ihlou a vlnou, nemyslela som KS lebo tam sa spravi cesticka a mne to napr vadi. ak zosijes ihlou tak to bude relativne hladke. len zosivaj z rubovej strany vonkajsie nitky ociek (tie ostanu na rube). ked to otocis na licovu stranu tak navrchu ti bude vidiet len licove nitky ociek a budu pekne vedla seba a nebude nic vidiet, ziaden sev, ani cesticku ani nic. toto mozes spravit aj s pevnym ockom miesto toho KS a tiez to bude relativne ploche. len treba davat pozor aby si zachytila len tie rubove nitky 😉

letuskah
26. apr 2013

@asistentkarvv ja by som to cele ako mas zosila a az na koniec robila kapucku a to tak ze by som zacala od vystrihu (vynechaj miesto kde sa bude zapinat) a nahackovala rovno na svetrik bez prisivanie. v strede ale musis postupne pridavat na rozsirenie. ked to bude cele vysoke ako treba tak potom vynechaj ocka na krajoch, a hackuj len cca petinu ociek v prostriedku (ak mas 50 ociek tak prostrednych 10) a tie hackuj po celej sirke tych krajnych ociek, s tym ze bud budes zhackovavat s tymi bocnymi hned, alebo to nakoniec zosijes. na vrchu hlavy budes mat potom akoby 2 svy.
alebo sa na to vykasli a uhackuj vyssie tyukapucnu a jednoducho v prostriedku na hlave zosi

😅 😅 😅

blka
26. apr 2013

@vera_vila Super, díky moc 🙂

ajja21
26. apr 2013

@vera_vila Bubon mi robí iba na placke, a pridávala som iba tolko ako píšu v návode 😝 Myslím, že som robila chybu hned na začiatku a tak ako spomínali dievčatá, tak som nahodila príliš veľa DS.... Nemáte nejakú fintu, koľko DS mám nahadzovať podla priemeru hlavičky? Robím prevažne z Camilly. Dakujem veľmi pekne 🙂

ajja21
26. apr 2013

@letuskah Dakujem za radu, tiež si myslím, že tam robím chybu 🙂 A nemáte nejakú fintu, koľko DS pridávať podľa priemeru hlavičky? Robím prevažne z Camilly. Dakujem 🙂

vera_vila
26. apr 2013

@ajja21 Fintu nemám, já z Camilly čepička nerada dělám... Ale pokud je to moc, tak bych na začátku nedávala 17 DS, ale třeba jen 13-14... Na průměr nerozhoduje počet DS, ale počet řad... Já bych možná z Camilly pokud "nahodím" 17 DS nerozháčkovávala hned každý DS, ale začala bych každý druhý a pokračovala dál - pak každý třetí, každý čtvrtý atd. Pokud bych "nahodila třeba těch 13-14 DS, tak bych rozháčkovala hned všechny... Myslím, že tam je spíš špatně to ukončování každé řady, než moc ok, protože když je obecně moc ok, tak se to spíš vlní, než že by to dělalo "bublinu"... Já spíš počítám tak, že neřeším první a poslední oko, prostě mám 1DS - 1 rozháčkovat, pak 2DS - 1 rozháčkovat, pak 3DS - 1 rozháčkovat atd., pak spojuju do kruhu pevným okem...
Teď mě spíš ještě napadá, jestli jsi nedělala to, že jsi ta krajní řet. oka nepočítala jako sloupek a tím pádem jsi nerozháčkovala DS hned za těma řo, čímž bys vlastně další sloupek přidala... Tam v podstatě je to tak, že tím, že píchneš po řo hned do prvního oka (do kterého jsi dělala pevné oko), tak už jakoby to oko(sloupek) rozháčkováváš a když do toho uděláš 2DS, tak už je to moc...

ajja21
26. apr 2013

@vera_vila Nie, nie krajné RO nepočítam ako stlípik a nerozhačkovávam ho ani hned ten další za ním.... robím to tiež tak, že mám 1DS - 1 rozáočkujem atď...krajné vôbec neriešim. Ja už neviem prečo mi to robí a demotivuje ma to 🙂
Ak sa smiem opýtať z čoho ty robíš čiapočky, jarné, letné...dakujem 🙂

vera_vila
26. apr 2013

@ajja21 Používám buď slabounké akrylové příze (např. Mája od Niťárny, nebo Ája od Vitka Brněnec) nebo kombinaci bavlny s akrylem nebo viskozou... A Camilla mi přijde dost "silná", takže používám tenší balvněné příze, vybírám si příze od Niťárna Česká Třebová (www.nitarna.cz), mají ditributora i na Slovensku... Tam jsem s těmi přízemi moc spokojená, pak je prý super i Kája od Jana Rejdy (má akorát velkoobchod, u nás to mají v galanterii, ale nevím, jak na Slov.), tu jsem ale ještě nezkoušela... Teď háčkuju letní šatičky z příze Emma od Vlniky, taky se s ní moc dobře dělá... Pak mám přízi Safran od Dropsu, je krásně tenká a pletu z ní, nevím jak na háčkování, ale myslím, že by taky byla super, ale je teda z těch dražších...

ajja21
26. apr 2013

@vera_vila Super, tak vyskúšam nejakú inú 🙂 A nemáš náhodou link na video kde by bolo pekne vidieť kde pichať pri ukončovaní riadku? Lebo ja už fakt neviem, kde robím chybu...

vierka82
26. apr 2013

prosim kto mi poradi? potrebujem zohnat 100 percentnu bavlnu farba kriklavoruzova, poradite kde? 😀

vera_vila
26. apr 2013

@ajja21 Háčkování do kruhu a ukončení pevným okem

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU

nebo Píchání do prvního a posledního očka u čepičky, jak to dělám já

https://www.youtube.com/watch?v=U1ZVErLf8Zw

Tohle jsou videa od autorky základního návodu na čepičku...
Jinak dobré jsou ještě háčkovací příze od VSV (Elian), jsou tenší než Camilla a taky se prý tolik nevytahují... Nebo používat na Camillu menší háček...

letuskah
26. apr 2013

@ajja21 presne ako pise
@vera_vila na priemer vplyva pocet riadkov kde rozsirujes. pri camile a podobnych mam odskusanych 14DS na zaciatok a 6KS, vtedy mi to robi pekny kruh, ale rozhackovavam kazde aj prvy stlpik

paulie
26. apr 2013

Ahoj holky, potkala mě háčkařská katastrofa 😀 Na konci čapky mi došla příze a momentálně není moc dostupná ... nemáte prosím některá i načaté klubko Camilly v barvě 5322 - hnědošedá? 😅 Ráda odkoupím, v Praze si i dojedu ... 😅
Díky moc!