Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

anet1812
6. máj 2013

@vera_vila dakujem,už sme to skúsili a vyšlo to 🙂

nika1985
6. máj 2013

babulky neviete mi poradit navod na tieto capice?

monik83
6. máj 2013

Ahojte, tak som skúšala svoju zručnosť a urobila som pre nášho očakávaného drobca takéto papučky.

rimi26
6. máj 2013

@nika1985 ja som našla na mimibazr.cz návod na tento klobúčik, tak možno to pomôže 🙂 Klobouk klobouček s ORCHIDEJÍ - http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10079

virivka
6. máj 2013

Ahojte maminky. Robim dcerke klobucik a neviem si rady s krempou, stale sa mi vlni a ja ju chcem mat pekne rovnu. Poradi mi niekto ako mam pridavat? Robim ju z kratkych stlpikov, bez vzoru.

virivka
6. máj 2013

@nika1985 Ten modry je tu: http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1728 Ja teraz robim velmi podobny, len tu krempu neviem.

vierka82
6. máj 2013

pre princeznu 🙂

nika1985
6. máj 2013

@virivka dakujem super s toho pocitania ma asi porazi a urcite mi to zas nebude sediet ale pokusim sa🙂a co je to krempa?

virivka
6. máj 2013

@nika1985 Niet zac. Krempa je ten silt okolo hlavy, neviem ako sa to povie po slovensky, v ceskych navodoch to nazyvaju krempa.

nerreidda
6. máj 2013

@vierka82 tak ty jsou nádherné 🙂

lemge
6. máj 2013

@zuzika235 no to ma zaujima,som sama zvedavost 😀 posli fotku 🙂 dakujem..

zuzika235
6. máj 2013

@lemge no musim to nakreslit ... a odofotit a hned poslem 🙂

fatima30
6. máj 2013

moja siltovka

tiffanka
6. máj 2013

@fatima30 ...to je taká vzdušnejšia

fatima30
6. máj 2013

kocky co z takejto vlny?

fatima30
6. máj 2013

@tiffanka
to je taka na leto

broucek2
6. máj 2013

Verunka ve vestě

broucek2
6. máj 2013

@nika1985 jsou na mimibazaru nebo u mě ve fotoblogu taky něco je

broucek2
7. máj 2013

@fatima30 většinou ji pletou na halenky, jinak nevím

cleona
7. máj 2013

V sobotu sa mi podarilo dokoncit tuto loptu. Ale to som skutocne netusila ze bude az taka velka! Ale vyzera super, co poviete?

asistentkarvv
7. máj 2013

@broucek2 krásné 🙂 též dělám něco podobného. Jenže sedlo jsem 3x párala a 1x celý svet 🙄 Dceři byl šíleně velký ☹ ač jsem řekla, že to párat nebudu, tak jsem musela ☹ Jelikož po spojení sedla začínaly rukávky téměř v pase ☹

broucek2
7. máj 2013

@asistentkarvv dceři jsou 3 a dělala jsem jej podle návodu z mimibazaru na 5 leté dítě. Na podzim ještě doháčkuji rukávy a bude z něj i teplejší provedení. Teď na jaro je to zbytečné

broucek2
7. máj 2013

@cleona mě taky její velikost překvapila

asistentkarvv
7. máj 2013

@broucek2 já to dělala na 3leté a bylo to hrozně velké ☹ asi jsem ten návod nepochopila 😀 tak jsem jukla ještě na další návody a pak si to udělala podle svého... i nyní je to takové velké... no uvidím jaký bude výsledek. Svetřík stejně bude dcera nosit až na podzim.

Dodělala jsem čepičku ke svetru. Až stáhnu fotky, tak přihodím i včetně svetru.

broucek2
7. máj 2013

@asistentkarvv ono taky záleží na tloušťce háčku, příze a taky na tom, jak utahuješ. Ke svetříku chce malá ještě kabelku, tak tu snad taky někdy udělám

asistentkarvv
7. máj 2013

@broucek2 já to dělám z Elian klasik a samovzorovací Olivie. Také mám po spojení sedla do rukávů ty rukávy dost široké... a budou asi dost plandat 😕

nika1985
7. máj 2013

baby odkial objednavate vlnu mam zaujem o camillu? lebo tu na okoli maju strasne obmedzeny vyber farieb uz ma to nebavi.

broucek2
7. máj 2013

@asistentkarvv Já háčkovala z Batole na háček 3,5 a opravdu hodně dotahuju

asistentkarvv
7. máj 2013

@broucek2 ta vestička je fakt z Batolete? To snad není ani možné... takové krásné barvy 😉 kolik ti toho zůstalo, když klubíčka jsou 10dkg? Já proto volila Elian, že je jen 5dkg, aby mi toho hodně nezůstalo.

@nika1985 u nás s výběrem, také nic moc ☹ už jsem též přemýšlala, že asi začnu objednávat z netu...

vera_vila
7. máj 2013

@fatima30 nějakou letní tuniku nebo něco takového... taková stužková příze se na to docela hodí...