Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bastilly
16. máj 2013

ahojte , potrebovala by som poradit s postupom pri tejto baretke http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6618 po placku mi to ide , no potom neviem kde mam uberat ja som uberala stale prve a posledne ocko medzi tymi dvoma dvojimcami DS , ale tom sa mi moc rychlo uberalo, prosim poradte, uz som to parala snad 10 x...dakuejm

petra.vavra
16. máj 2013

@helulela dekuju moc

matylda18
16. máj 2013

bambulky sikovne, poradili by ste mi? nedostal sa k vam navod na ciapocku so vzorom myslim ze je to akoby do "V"-cka DS ro DS a vzdy pichane do ro a tym padom to vytvarat akovy male v-cko, to neni problem urobit to mi je jasne ale potrebovala by som rozpis od zaciatku, aby som nemuslea robit klasicku zakl.placku, nemate prosim niektore nieco take? teda dufam, ze som to dobre opisala 🙂 dakujem

matylda18
16. máj 2013

tak som prave zistila, ze ho mam ulozeny 🙂 a vymazat prispevok mi nejde 🙂))

vera_vila
16. máj 2013

@bastilly já si myslím, že dost bude záležet na velikosti té placky... Pokud ji máš menší, tak bych neubírala tolik... Ale třeba jen na začátku toho oddílu a v další řadě třeba jen na konci... Nebo jen jednou třeba uprostřed toho oddílu (což by ale asi bylo vidět, že je tam přeskočené okénko), ale chce to zkusit...

bubinka68
16. máj 2013

@lemge Krásny klobúčik :D Nemôžem sa vynadívať. Mohla by som sa opýtať, ako ste robili ten lem. HLavne ako ste pridávali. Vďaka

lemge
16. máj 2013

@bubinka68 ahoj,dakujem 🙂 ..ak myslis ten siltik,ten som robila podla http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=921&user=1... a ten biely lem na spodku :v medzere su 3PDS, a potom ide do kazdeho ocka 1ks.(celkom 4 ks),a stale opakujes 😉 snad som to napisala zrozumitelne.. 😀 ak nie,kludne sa pytaj 🙂

bubinka68
16. máj 2013

@lemge Ďakujem veľmi pekne. Večer vyskúšam ak nebudem chápať tak potom sa opýtam. Ešte raz vďaka.

bastilly
16. máj 2013

@vera_vila dakuujem krasne .ano ja ju robim mensiu🙂

vera_vila
16. máj 2013

@bastilly v podstatě na baretku potřebuješ placku tak o 2-3 cm větší, než je průměr hlavičky a pak zužuješ na potřebný porůměr hlavičky... tak uvidíš, snad ti to půjde

letuskah
16. máj 2013

@monalisatko odoslane 😵

monalisatko
16. máj 2013

@letuskah si pokláááááád, ďakujem pekne. Napíš mi č.ú. prosím.

asistentkarvv
16. máj 2013

Další svetřík 🙂 opět musel být s kapsama 😀

bastilly
16. máj 2013

@vera_vila dakuejm este raz

anitramv
16. máj 2013

Tak letní čapka konečně téměř hotova,ale jdu si pro názor- bez aplikace nebo s aplikací?? případně jakou?? děkkuji 😀

broucek2
16. máj 2013

@anitramv určitě ještě jedno dokoupit. Spotřebovala jsem cca 1,5 kluba batolete a to jsem dělala jen vestu, i když o něco delěí než je v návodu

broucek2
16. máj 2013

@asistentkarvv kdy ty to stíháš?

nika1985
17. máj 2013

tak aby som sem nechodila iba ocumavat a po rady konecne sa mi podarila capicka hura a netrvala mi ani tak dlho ako tie predtym. Hura

asistentkarvv
17. máj 2013

@broucek2 začala jsem v sobotu dopoledne a měla jsem hotovo ve čtvrtek odpoledne a z toho jsem 1x háčkovala do 2h do rána.

Nemáte někdo zkušenost s kombinací Batole/Elian?Jde to k sobě?

blka
17. máj 2013

@anitramv Já bych ji možná nechala bez aplikace.

monalisatko
17. máj 2013

@letuskah mám ju, ešte raz ďakujem a prosííííííím, napíš mi to č.ú. Veď aj poštovné je pekná suma.

anitramv
17. máj 2013

Tady je už hotová na modelovi 😀

poisonblu
17. máj 2013

@vierka82 tiez sa na take zabky chystam...robila si podla foto alebo si si kupila ten navod?

vierka82
17. máj 2013

@poisonblu moja podla fotky 🙂 dobre to na nožičke vyzera 🙂

poisonblu
17. máj 2013

@vierka82 no vyskusam ich

ajja21
17. máj 2013

Baby vopred sa ospravedlnujem, ak som skopčila nejakú vašu čiapočku, ale prosím Vám ako sa robí tento vzor? Dakujem Vám veľmi pekne 🙂

pata31
17. máj 2013

@ajja21 to je moja fotka 🙄 navod je tu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3857

ajja21
17. máj 2013

@pata31 Ja sa veľmi ospravedlňujem, že som ju tu stiahla, priznávam, že som ju nerobila ja, len som chcela vedieť, ako sa robí, táto nádherná čiapočka. Dakujem 🙂

pata31
17. máj 2013

@ajja21 no kedze som ju dala na net, tak nezabranim stahovaniu...len ma to prekvapilo 😝

dabon
17. máj 2013

Tak konečne pridávam aj ja foto môjho prvého výtvoru - deka do kočíka pre moju malinkú 🙂