Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nerreidda
15. aug 2013

@lemge nemůžou to být vícero nahozené DS?

lemge
15. aug 2013

@nerreidda asi ano- 2x nahodeny DS...,ja teraz nad tym stale premyslam,otocila som si fotku hore nohami... 😀
myslim ze je to 1PRDS,1RO,1 2xnahod DS,a opat 1PRDS....ale ten 2x nahod DS sa picha do predoslej rady...tak nejak si to myslim 😀 ...urcite to budem skusat,velmi sa mi to paci.. 🙂

mimus265
15. aug 2013

Baby viete mi prosim niektora poradit alebo dat link na postup ako sa robia usi na usanke? mne to nevychadza mam to kostrbate jak blb... pomooooc :( dakujem

nerreidda
15. aug 2013

@lemge 🙂

evicka1
16. aug 2013

ahojte. ja viem ja viem som otravna len slečny ako sa pletie detský svetrík z hora v celku. aby to vyzeralo aspon takto ? ja som na to uplne ľava ale chce to kámoška pre dcerku do krstu

evka555
16. aug 2013

@anoli85 neviem či to pomôže, ale našla som toto http://www.360doc.com/content/13/0503/00/324327...

vera_vila
16. aug 2013

@evicka1 myslím, že tohle není pletené shora, ale klasicky od spodu s raglánovými rukávy...

vera_vila
16. aug 2013

@mimus265 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10802 nebo třeba http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12069 nebo jakákoliv jiná ušanka, kterou tam najdeš... V podstatě jen v místech oušek naháčkuješ DS na potřebnou šířku ouška a v každé druhé řadě sháčkuješ 2DS na začátku a na konci... Doporučuju celou ušanku potom ještě obháčkovat, nerovynosti se tím ztratí...

vera_vila
16. aug 2013

@anoli85 jsou to střídané DS a PRDS a v dalších řadách potom jsou přidávaná řetízková oka... Zdeňka tu čepičku na FB myslím akorát zkouší taky, tak třeba dojdete na to, jak to je...

evicka1
16. aug 2013

@vera_vila super len neviem čo to je 😀 idem hladať

mimus265
16. aug 2013

@vera_vila dakujeem 🙂

vera_vila
16. aug 2013

@evicka1 raglánové znamená, že jsou ujímané právě jakoby rovně k výstřihu a ne do oblouku... Někde bych tu na raglánový svetr měla mít i návod, tak jestli chceš, tak bych Ti ho poslala... Aspoň ohledně toho, jak se raglánově "ujímá"

evicka1
16. aug 2013

@vera_vila pošli ak mas

letuskah
16. aug 2013

@evicka1 celkom jednoducho:
potrebujes obvod krku, vydelis tromi, povedzme 30 cm obvod, predny diel bude 10cm (alebo 5+5 ked to ma byt sveter, plece 5cm, zadny diel 10 cm a druhe plece 5cm, takze si nahodis na ihlicu a jednotlive diely oddelis nitkou, takto
5+5+10+5+5 (pravy predny diel+plece+zadny diel+plece+lavy predny diel)

strikujes tam a spat, spravis si zo 4-6 riadkov bud patent 1(2)hladko/1(2)obratko alebo ako chces, a dalej smerom tam pridavas po oboch stranach oddelovacej nitky 1 ocko, bud hned to co je vedla nitky alebo jedno od nitky, spúravi sa ti sirsia cesticka. cestou spat nepridavas. takto strikujes kym je to dost dlhe pod pazuchu.

ked si pri pazuchach tak strikujes jeden aj druhy rukav dokola, mozes trochu uberat kde tu, potom dorobis predne a zadny diel, tam a spat len ich das na jednu ihlicu aby si to mala spojene. spravis dlzku, patent alebo co a mas hotovo.

a toto na kraji predneho dielu si musis najst nejaky azurkovy alebo vrkocovy vzor ak to chces take.

a ak chces svetrik so zapinanim viac naboku tak len preonacis ocka na zaciatku, na jednom diely uberies a na druhy pridas. plus musis mysliet na zapinanie, tak pridaj na dily kde budu dierky zo 3-6 ociek navyse, podla hrubky vlny, taky 1cm aby sa prekryvali diely

17anit07
17. aug 2013

Dievcata prosim Vas nemate navod na hackovane bolerko alebo vesticku pre 4r ievcatko ?srdecna vdaka

harula1
17. aug 2013

@adkarobko ahoj, bola som na dovolenke, tak az teraz odpovedam. Robila som ju podla tohoto navodu http://www.fler.cz/zbozi/navod-na-hackovanu-cia...

lilinka77
17. aug 2013

Zdravím všetky šikulky. Mohli by ste mi prosím poradiť akú vlnu používate na štrikovanie zimných čiapok pre detičky a aké hrubé ihlice? ďakujem

vera_vila
17. aug 2013

@lilinka77 jehlice vždy podle toho, co je na vlně a vlnu - Merino od Vlnapu, Doru, Tango, Lada Luxus - jakýkoliv silnější akryl nebo směs s merino-vlnou, nebo alpaka-vlnou...

lilinka77
17. aug 2013

@vera_vila Ďakujem veľmi pekne. Nemám s tym veľké skúsenosti. Skúšala som pred letom háčkovať z Camilly, ale zdá sa mi tá čiapočka veľmi pevná. A potom sa veľmi oteplilo a teraz na jeseň nám už bude malá.Skúsim ju ešte oprať, či sa náhodou nenatiahne. Preto by som chcela skúsiť radšej štrikovanú. Zdá sa mi to pružnejšie..Ďakujem za tipy, pôjdem v pondelok obehať galantérie 🙂

evka555
17. aug 2013

@harula1 prosím ťa a z akej vlnky/bavlnky si tú krémovú čiapočku robila? ďakujem

vera_vila
17. aug 2013

@lilinka77 Camilla je bavlna a je dost pevná... Myslím, že ani vyprání jí nepomůže... Může se trochu roztáhnout, ale nevím, já z Camilly nedělám, mě to nevyhovovalo...

zaneta123
18. aug 2013

ďalšia z mojej dekománie🙂, robená na objednávku, farby volené podľa kočíka

harula1
18. aug 2013

@evka555 je to DROPS Paris a na jej hlavku som spotrebovala dve klbka, dost velka spotreba, ale urcite stoji za to 🙂

evka555
18. aug 2013

@harula1 ďakujem ti veľmi pekne, a majú to aj normálne v galantérke? či musím objednať cez net?

poisonblu
18. aug 2013

Kocky, aku vlnu by som mohla pouzit na toto?

sarafortuna
19. aug 2013

@zaneta123 , aké číslo háčiku si použila?

lulucertik
19. aug 2013

dievčatá potrebujem radu na čo sa používa bambusová vlna, aké ma vlastnosti, dobré sa z nej robí aké su to bambusové vlny a odkial objednávate?

vera_vila
19. aug 2013

@poisonblu já bych použila něco jako Yumosch - koukni na www.prizevlnika.cz, třeba tam najdeš nějakou podobnou, mají jich strašně moc takových "efektních"

vera_vila
19. aug 2013

@lulucertik bambusová příze - Úplet z bambusu je měkký, lesklý a chladivý.
Odsává o 50% více vlhkosti než 100% bavlna, tím zabraňuje vytváření nepříjemného zápachu.
Má antibakteriální účinky.Nezpůsobuje alergické reakce. Skvělý materiál pro jaro a léto!

paulie
19. aug 2013

Ahoj spolutvořitelky, potřebovala bych od vás poradit 🙂 Sháním nějakou podzimní/zimní vlnu (tj. i tlustší), která by byla vhodná na čepičky pro novorozence (nekousala, hřála, ...) 🙂 Poradíte? Díky 🙂