Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
13. sep 2013

@mysskyna Míšo, tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10632 jsou to orientační míry...

mysskyna
13. sep 2013

@vera_vila Děkuji Věrko

lienok1
13. sep 2013

@poisonblu píšem IP

prahaxx
13. sep 2013

ahojte, hackujete niektora pre predcasniatka? su nejake terminy a adresy? mam sice rozpracovane "projekty", ale urvala by som sa 🙂

dagina
14. sep 2013

@broucek2 no to je perfektní dílo, nemám slov....

poisonblu
14. sep 2013

Baby, nerobili ste nieco z vlny Dora? Je to podobne ako elian nicky? Ake je to hrube? Alebo odporucte nieco na zimne ciapky, nech to je jemne a makke

madlenka29
14. sep 2013

@poisonblu Dara je krásně jenmá já z ní ráda dělám 🙂

vkládám několik mojich výrobků z DORY 🙂

vera_vila
14. sep 2013

@prahaxx o termínech nevím... Jinak si myslím, že můžeš oslovit jakoukoliv nemocnici v okolí, určitě nepohrdnou... Jinak tady najdeš adresu na JIRP ve FN Motol http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7472

vera_vila
14. sep 2013

@poisonblu Dora je super, já z ní dělám hračky, ale vůbec bych se nebála z ní udělat cokoliv jiného... Je moc příjemná, taková lesklá, na omak fajn, podobně jako Elian Nicky, je trošku silnější, než EN, klidně bych ji vzala i na zimu (ale nesmí být -20)

esmemia
14. sep 2013

Ahojte,aby ste nepovedali,ze chodim iba po rady,tak pridam par mojich poslednych ciapociek

ankan
14. sep 2013

Žienky jedna známa z netu by sa chcela naučiť pliesť, ale je z ďaleka a nemôžem jej to ukázať. Poraďte mi prosím kde nájdem videá na základne očká. Ako Hladké očko, obrátené očko, anglické hladko a pod. Veľmi pekne ďakujem,

zlatelevizeedna
15. sep 2013

@ankan na youtube, hladce např.

https://www.youtube.com/watch?v=3uw-nUvGrBY


Chce to prohledat videa.

ankan
15. sep 2013

@zlatelevizeedna myslela som normálne pletenie a nie takýto spôsob naberania očiek a priadze. Z tohoto by sa teda veľa nenaučila. Ale aj tak ďakujem za odpoveď

zlatelevizeedna
15. sep 2013

@ankan pod tím videem máš tunu odkazů od stejného uživatele i dalších, stačí vyhledávat "knit stitch", "purl stitch", "english knit stitch"😉

ankan
15. sep 2013

@zlatelevizeedna Ďakujem toto mi skôr pomôže, keďže angličtina nieje moja srdcovka. Pliesť viem, len jej to nemám ako ukázať. Ďakuejm

tretulka
15. sep 2013

@esmemia nadherne su, vsetky a modelky este krajsie 😵 , ja som teraz robila 3 volanove saly, objednala si ich u mna maleho vychovavatelka, este som slubila jeden kamoske a jeden sebe chcem spravit, ale nie teraz, uz som zosalovana 😀 , strasne mam chut nieco tvorit, ale neviem co, obzeram vlny co mam doma, ze co by som spichla, chcela by som vyskusat usit babiku Tildu, musim ponurat po nete nejake navody a rady. Sa nastvem a zacnem robit vianocne patchvorkove gule zo stuziek 😀

esmemia
15. sep 2013

@tretulka dakujem krasne,no mna tiez stale laka tvorit nieco viac a hlavne nove a nove veci,len toho casu je malo 🙂 a tie gule mne sa velmi pacia,len neviem ci by som ich vedela a hlavne ci by som za tym obsedela 🙂

tretulka
15. sep 2013

@esmemia ja som si to vyskusala vlani, v albume mam par fotiek, a poviem Ti, je to riadna zavislost 😀 . Tiez som si myslela, ze to nebude nic pre mna, ale velmi ma to chytilo, skus 🙂

olina22
15. sep 2013

dievcatka nema niektora navod na aplikaciu lebky dakujem

sonica
15. sep 2013

@esmemia ta zlta je uzasna uz som to videla na Fb a zamilovala som sa tak, ze musim skusit 😵

tretulka
15. sep 2013

@esmemia prosim Ta tu pruzkovanu-vlnkovanu si podla akeho navodu robila?

vvvecna
15. sep 2013

@esmemia máš návod na tu žlutozelenou čepičku?

nerreidda
15. sep 2013

@esmemia moc krásné čepky , na tu žlutozelenou by jsi prozradila návod? 😉

esmemia
15. sep 2013

@tretulka tak ked nebudem vediet co s hacikom vyskusam,lebo je to naozaj kraaasne
@nerreidda
@vvvecna
@tretulka
@sonica no baby vy ste mi dali 🙂 dufam,ze z toho nebudem mat zle 🙂 ....do IP mi poslite kazda mail

7511
15. sep 2013

@esmemia mohla by som aj ja poprosit o navod na tu zltozelenu ciapocku?

vera_vila
16. sep 2013

@tretulka Návod na vlnkovou je přeložený tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12358 - pokud použiješ jakoukoliv jinou přízi, než je v originál návodu (návin 156m/100g), je potřeba si to přizpůsobit velikosti - tedy placku/rozšiřování dělat stejně velkou, jako na klasickou čepičku (obvod hlavy / 3,14 klidně až o 1 cm menší), a v posledních dvou řadách přidávat tak, aby počet ok na konci placky byl dělitelný 12 (tzn. 1 vlnkový vzor navíc), potom už postupuješ podle návodu od ř. 7...

vera_vila
16. sep 2013

moje první pletená čepička - ušanka a jedna čepka, kterou jsem pletla loni, ale byla moc velká - letos už padne jako ulitá

vera_vila
16. sep 2013

@ankan pokud jsou návody na videu, tak spíš v cizím jazyce, jinak to za moc nestojí... Už si plánuju, až bude trochu čas, udělat videonávody sama...

gazdinka957
16. sep 2013

ahoj, škoda :(, tak by som chcela Bebylux obe ak sa da na dobierku ?