Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
5. nov 2010

@knedlik544 no nevyšívám, ale třeba by bylo použitelné i toto?? Podívala bych se ti do nějakých knih.............

ojo
5. nov 2010

@iloha obrázky dorazily v pohodě 🙂 tak už mám představu 🙂 tak teď se jen rozhodnout co bude lepší, jestli ubírat nebo přidávat 😀

a oblečky moc hezký 🙂

iloha
5. nov 2010

@ojo obojí se dělá na krajích.......... a je to jednoduché ubíráš tím, že klidně můžeš splést první dvě oka na krajích (stejně to sešiješ a není to vidět) a přidávat můžeš stejně 😉

dievcatko84
5. nov 2010

@iloha mozem byt taka vtierka a poprosit ta aj ja za tie fotky mailom? 😉 ja som zuzanka84@centrum.sk 😉 DAKUJEEEEM!
Inak ten pulovrik a ciapocky su suuper!!! Ten psik je super napad! 😉

@knedlik544 skus si dat vyhladavat aj na googli urcite sa nieco najde ;+) alebo aj po anglicky tak casto najdem viac 😉 drzim palce aby bolo nieco take co ta uputa 😉

dievcatko84
5. nov 2010

@iloha jeej a este otazka za tie krasne ponozticky 😉 hore si robila hackovanim tym cez prst? Velmi pekne ti to vyzra, ja mam zlu skusenost,ze sa mi to akoby "roztahovalo" 😖 Tak ale ty to mas krasne a pekne pravidelne..nedas figel? 😉

iloha
5. nov 2010

@dievcatko84 je to ono - cez prst , abych pravdu řekla, tohle jsem teď vyhrabala ze šuplíku, a fígl jsem na to mívala....musím vyzkoušet a pak písnu, vím že jsem tak dělala buď řetízkové oko anebo celou řadu znovu projela řetízkem, 😉
už si to bohužel nepamatuji, ale budu muset oprášit

@dievcatko84 a které fotky chceš?

iloha
5. nov 2010

@dievcatko84 už ti to jde mailíkem..........

telinka
5. nov 2010

@iloha paradny je ten "sobikovy setik" , kam sa hrabe next 😉 😉 😉

ja pletiem rukavy odspodu a pridavam tak primerene od oka 😅

knedlik544
5. nov 2010

iloha ja som skor myslela nieco taketo. pozri foto. to je moja ,ktoru vysivala mama mne.

iloha
5. nov 2010

@knedlik544 - ojoj.....to je nádhera, 😵 až objevíš někde podobný návod, prosím pošly mi ho, klidně do IP 🙂

iloha
5. nov 2010

@telinka děkuji

dievcatko84
5. nov 2010

@knedlik544 pani tak mamina je aka sikula!!!!

teri3
5. nov 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či objednávate aj vlnu z internetu. Našla som tip na toptex a vlnap, ale tie dodacie lehoty sú dosť dlhé...máte niekto skúsenosti s nimi, alebo aj s iným e-shopom?

iloha
5. nov 2010

hledám a hledám , ale nic jen domečky http://www.dracica.sk/vysivanie/index.php?lang=...

aksulvap
5. nov 2010

@ojo Ahoj, ja už si to nepamätám, ale ak chceš, tak to nejako porátam 😀 Len som čítala, že ty si robila prieramky, takže hore musíš urobiť rukávovú hlavicu, na detských svetríkoch to väčšinou nerobím, pekne sedia aj rovné 😉 Zvyknem si pozrieť nejaký podobný popis v časopise, alebo idem pokus-omyl, detské rozmery idú rýchlo, tam mi nie je ľúto pár riadkov vypárať 😵 Však skús to urobiť podľa tej mikiny, môžeš si rukáv nakresliť aj na papier, vzorček už máš, vieš koľko očiek a riadkov na 10x10 cm, tak by sa to malo dať vypočítať...

iloha
5. nov 2010

@teri3 mám zkušenosti jak s vlnapem, toptextem a tak i s Níťárnami v České Třebové, a pak sds Sadská.......
nejrychlejší jsou ve Vlnapu........nejpomalejší v Níťárnách (všichni vyráběli čepičky a tak nestíhali barvit příze), takže i 4 - 8 týdnů čekáš .......... Všeobecně ale dobrý

teri3
5. nov 2010

@iloha vďaka za reakciu...je aj niekto zo Slovenska, čo ste objednávali? Inak teda v TO je aj veľkosklad - storex, možno aj tam by som skúsila, manžel má živnostenský...

telinka
5. nov 2010

@teri3 ja objednavam aj z toptexu , vlnapu , nitarna ma zastupenie na sk na www.gemerga.gemerwood.sk , dodacie lehoty su rozne , podla toho ako sa trafis s objednavkou , z vlnapu mi doslo za tyzden raz a inokedy za mesiac podla toho ako som sa trafila do terminu kedy ony vozia na sk 😉
z toptextu je to podobne , ony vozia na sk az ked sa im nabiera dost objednavok

teri3
5. nov 2010

@telinka vďaka za objasnenie, nevedela som, ako to u nich chodí, skúsim tam zavolať

dievcatko84
5. nov 2010

@teri3 suhlsim s
@telinka mne prislo za mesiac,ale kamaratke prislo po necelom tyzdni v "mojej dodacej varke" 😉 takze zalezi ako natrafis 😉 ale kvalitna a krasna vlna at eraz maju v toptexte aj velke zlavy, len sa im to uz dost mina 😉

dievcatko84
5. nov 2010

@iloha ten e-mail mi stale neprisiel 😖

teri3
5. nov 2010

@dievcatko84 ďakujem aj Tebe, skúsim tam zavolať a som rada, že že píšeš aj o tej kvalite 😉

iloha
5. nov 2010

@dievcatko84 tak jsem poslala znovu na zuzanka84@centrum.sk ????

iloha
5. nov 2010

@knedlik544 a co si to překreslit na čtverečkovaný papír??? měla bys tak předlohu 😉

dievcatko84
6. nov 2010

@iloha niiic 😖 ale to centrum zvykne blbnut, snad pride neskor 😖 a ten stvorcekovy papier je dobry napad!!!, ze
@knedlik544 ?

dievcatko84
7. nov 2010

toto je paraaada 😉 co myslite, ako to robili? Jeden pas a potom to tak zasili spolu vpredu? 😅 ci? 😉 a to druhe je tiez krasne 😉

johanka.
7. nov 2010

@letuskah tie raglanove rukavy ako si popisala, to potom vychadza vpredu aj vzadu rovnako hlboky vystrih, tak je?

nostek
8. nov 2010

ahojte babulku. tak toto su moje najnovsie prace. no stale neviem spravne urobit velksot ciapocky, tak su vacsie. co uz.

dievcatko84
8. nov 2010

@nostek kraaaasne 😉 ale nezdaju sa o vela vacsie 😉 skus urobit o cm mensi obvod a bude 😉 meraj obvod kruhu a nie priemer.