Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
11. okt 2013
ninka1234
11. okt 2013

@tomaskovamaminka tu je foto s bambulkami 😉

vera_vila
11. okt 2013

@esmemia vypadá to jako reliéfní polosloupek háčkovaný vždy ob jeden sloupek...

tomaskovamaminka
11. okt 2013

@ninka1234 parada🙂 bambulky su len na saliku?

ninka1234
11. okt 2013

mám aj na čiapku, oni sa tie bambulky daju pripínať, tak raz ju na čiapke može mať a raz nie 😉

louisiana
11. okt 2013

@kadri dakujem za radu. cize budem mat dieru namiesto troch ociek?

esmemia
11. okt 2013

@vera_vila hmmmm neviem idem to skusit

esmemia
11. okt 2013

@vera_vila no tak nevyzeralo to moc dobre urobila som lem z tohto

https://www.youtube.com/watch?v=wE-ObvYb_Pk
kadri
11. okt 2013

@louisiana nebudes mat dieru, ten prvy ds ti retiazkove ocka "zdvihne", je to nahrada stlpika 😉 uplne bezny postup pri hackovani

diocka
11. okt 2013

@poisonblu mozes prodim dat link na ten anglicky navod? dakujem!!!

vera_vila
11. okt 2013

@esmemia račí sloupek 🙂 Ten používám taky... Líbí se mi...

poisonblu
12. okt 2013

@esmemia to vyzera na perlickovy lem, kuk na moju ciapku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9601

esmemia
12. okt 2013

@poisonblu dakujem krasne,hladala som vecer kadejako,len som si nevedela spomenut ako sa to volalo,tak sa mi tazko hladalo. Dnes to prerobim.🙂

lubik87
12. okt 2013

Ahojte baby kúpila by som nejakú vlnu ak máte navyše a nechcete 🙂

lubik87
12. okt 2013

@poisonblu ahoj ešte máš nejaké vlny ? 🙂

poisonblu
12. okt 2013

@lubik87 ano, mam...zatial som predala len tie hnede vpravo nad zltou
a bezovu vlavo nad zelenymi..a este mam kacenku, cataniu a elian lusy..a efektnu priadzu dina

evka555
12. okt 2013

@lubilienka sú to krížené stĺpky, na strane 606 mi to vera_vila vysvetlovala, je tam aj fotka originál čiapočky podla ktorej som to robila

nikush
12. okt 2013

@vera_vila dakujem

vera_vila
12. okt 2013

"nike-ová" čepice pro syna k zimní bundě...

natyi25
12. okt 2013

kočky, neviete mi prosím poradiť, kde by som našla návod na túto krásnu kvetinu? vyzerá jednoducho, ale neviem to z obrázku vyčítať :( majitelke sa ospravedlnujem za krádež...ale je nádherná a hodí sa mi na čiapku, kt. práve dokončujem pre neter.. vďaka :D

79marry
12. okt 2013

@hricmajka Prosím Ťa pekne ako si robila ten biely nákrčník?

esmemia
13. okt 2013

Ahojte,tak natrapila som sa,ale ciapka je hotova. Parala som 6x a potom som uz dako dobojovala. Miesto 7 rad peciciek som dala 5 a stale to nebolo pekne a tak som pitom v dvoch radach ubrala. Vsetkym dakujem za rady.

harula1
13. okt 2013

@esmemia Kraaaaaaaaaaaaaasne sa ti podarila

esmemia
13. okt 2013

@harula1 velmi pekne dakujem 🙂

dabon
13. okt 2013

Raz davno som sa zacala ucit hackovat a vcera som ten pokus dokoncila. Vznikla zevraj deka 🙂 snad sa sestra potesi 🙂 len mi to zavadzalo medzi priadzami, uz som to.chcela aj vyhodit, ale bolo mi luto toho casu co som pri tom stravila....

vera_vila
13. okt 2013

@natyi25 Já bych řekla, že jsou to řet. oka a pak tři hodněkrát nahozené DS a pak zase řet. oka a přichyceno KS nebo pevným okem ke kroužku...

79zuzana
13. okt 2013

Vcera dokonceny set pre moju princeznu ;)

janci27
13. okt 2013

Ahojte, som uuuplny zaciatocnik v hackovani. Chcem sebe aj dcerke uhackovat nakrcnik na zimu, len poradite mi nazvy priadzi, ake pouzivate, velmi sa v tom nevyznam. Hlavne aby to bolo na zimu a dalo sa z toho hackovat, nie strikovat. Dakujeeem moc 😉

vera_vila
13. okt 2013

@janci27 Háčkovat se dá z toho samého, z čeho se dá plést... Na nákrčník je vhodné např. Tango, Favori, Lada Luxus, Comfort, Merino dvojtě, Dora, Gerlach, Fiona, Batole dvojtě - rozhodně doporučuji použít háček aspoň o 1-2 čísla větší, než je uvedený na přízi a zvolit vzdušnější vzorek...