Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

johanka.
16. nov 2010

@letuskah jasne vdaka, no tak mi prave zislo na um, ze vlastne by to nemal byt problem urobit vzadu mensi vystrih, proste zadny diel pokracovat par riadkov naviac a rukavy tiez trochu potiahnut pri tej zadnej casti.

letuskah
17. nov 2010

@johanka. da sa aj tak potom prisposobit

iloha
19. nov 2010

jupííííííííííííííí......... 😉 pončo je hotové 😵

iloha
19. nov 2010
johanka.
19. nov 2010

@iloha parada, dobra vec take ponco. Spominam si, ze ako dieta som mala hackovanu pelerinku, od starej mamy, a mala som ju velmi rada.

Ja som sa dnes prave naucila nahadzovat ocka strikovanim, ze pravou ihlicou ustrikujem a prihodim na lavu. Ide to sice pomalsie nez klasicke nahadzovanie, ale vyzera to kraaasne. Normalne mi je luto ten okraj potom obhackovavat.

marcelecka
20. nov 2010

@telinka tak čiapočku už mám hotovú 🙂 nakoniec som ten šiltík urobila trocha ináč ale výsledok je myslím si celkom dobrý 😔 Už pracujem na ďalšej 🙂 a rukávy robím tiež spolu,mám istotu,že budú rovnaké 😀

dievcatko84
20. nov 2010

@johanka. no to by ma zaujimalo ako sa to robi..s.i to neviem predstavit 😖

@iloha kraasne 😉 ja som minule robila zmensenu verziu a chystam sa malej aj na jar take spravit zo zvyskov 😉

letuskah
20. nov 2010

@iloha wow toto chcem aj ja 😕 😕 😕

ja robim starsiemu tu kuklu ale neviem ju stale dokoncit a este svetrik malemu ale to je tiez v nedohladne 😖

ojo
20. nov 2010

Svetrýk je hotový 😵

iloha
20. nov 2010

@ojo moc hezké a sluší 😵

johanka.
20. nov 2010

@dievcatko84 tu som nasla pekny popis:
http://www.knitty.com/ISSUEsummer05/FEATsum05TT...
To, co som robila, tam volaju "Cable cast on".

dievcatko84
20. nov 2010

@ojo no krasny, fakt mile su tam aj tie gombiky, tak krasne detsky to vyzera 😉

@johanka. jaaaj ved ja to takto robim 😉 chi 😉 ale podla popisu som to ani nevedela 😉 dakujem! Inak dobraaaa straanka 😉

johanka.
20. nov 2010

@dievcatko84 no vidis, tak som tusim ameriku objavila 😀 Ja som doteraz robila len ten "long tail cast on", to je rychle, no vobec to nevyzera tak efektne.

teri3
21. nov 2010

@johanka. ja nahadzujem také očká, že sme ich nikdy nemuseli obháčkovať - pekné a pevné 😉 ak chceš, hodím foto, len neviem, ako by som vysvetlila postup... 😕

iloha
21. nov 2010

tak jsem se včera trochu nudila..........a Terezce nebude zima 😎

dievcatko84
21. nov 2010

@iloha joj kraasna!!! Ale ake mile a jemne zaroven 😉 No Terezka bude mala paradnica teda 😉

iloha
22. nov 2010

mně se taky líbí 😉

johanka.
22. nov 2010

@iloha to akoze stihas taketo za jeden den, ked sa trochu nudis?! Teda ja mam len jedno dieta, ale ciapka mi trva tak tyzden 😅
@teri3 to by ma zaujimalo, vsak skus aj vysvetlit, mozno pochopim 😉

iloha
22. nov 2010

@johanka. no většinou začnu večer a když se zadaří tak mám tak půlku čepky za dvě hodinky hotové a druhý den dodělám...... tady jsem ve čtvrtek dodělala pončo, začala nákrčním, ten byl v pátek hotový a tak jsem začala večer čepičku a v sobotu odpoledně byla hotová............ 😉 Někdy mi to jde rychle a někdy se s tím loudám 😉 , včera jsem začala Terezce na nový svetřík a kdybych nebyla unavená, tak asi pletu a mám už asi přes půlku zad, ale protože jsem od 4 hodin vzhůru, dostala nějaký hrozný kašel a nemohla spát, tak se chystám už do peřííííí a doufám, že dnes to bude lepší, takže dnes třeba ani upletené očko

dievcatko84
23. nov 2010

@iloha sikovna 😉 v tychto veciach mi pripominas mna 😉 nie som taka sikula,ale tiez robim veci podobne ako ty, jedno zacnem a sup skoncit a ide sa na durhe 😉 vyuzivam hlavne malej obedny spanok a vecerny ale aj s nou som uz vela urobila 😉 vcera ked zapsinkala som roibla prvy krat ponozkove a rukavicoe zvieratka 😉 kraaasne a super rychle to je 😉 takze na Vianoce snad potesia 😉 a ty sa len rychlo vyliec 😉 Nech ta choroba dlho netrapi prajem z celeho srdca!

iloha
23. nov 2010

@dievcatko84 děkuji za přáníčko, ale dnes jsme se už docela vyspali 😉
Já bohužel spánek po obědě neznám už dva roky, nějak prostě nechce spát, takže většinou po večerech anebo přes den pokud není moc povinností.
No až půjdu do práce, což vypadá dokonce na 1.12. tak už jen ty večery a víkendy.
Já když dostanu nápad, tak to potřebuji prostě hned, ale to určitě znáš 😵

teri3
23. nov 2010

no tak som nahodila očká a pofotila, takto to vyzerá. Sú to vlastne dva druhy očiek, na prvej vzorke je použitý len jeden druh a na druhej obidva. V druhom prípade sa automaticky tvoria očká do párov, čo sa aj dosť ľahko počíta. Veľmi pekne to ukáže na patentovom vzore, ale aj na iných vzorkách. Po pletení ale zostanú očká "normálne", len ten spodok zostane taký zaujímavý. Je taký pevný, ako ho urobím a nie je potrebné ho obháčkovať 😉

teri3
23. nov 2010

no a tu sú vianočné zvončeky a tunika pre neterku

letuskah
23. nov 2010

@teri3 tunika je super, mne by sa to teda nechcelo ja som hrozne lenivy clovek 😝 ale dokoncila som kuklu tuhla, este mu chcem rukavicky k tomu urobit 🙂

iloha
23. nov 2010

@teri3 já neobháčkovávám nic.............. drží oba dva druhy 😵
a je velmi jednoduchý trik, jak docílit aby se případně kraj při pletení první řady (dle méno nic horšího na pletení není, než začít ) nevytáhl . začít na menších jehlicích než se pak plete....
Mně se to osvědčilo, budu-li plést 3,5, tak ve většině případů začínám na 2,5 max. 3. a je možné tak uplést celý rantlík 😵

iloha
23. nov 2010

@letuskah a @teri3 .............šikulky šikovný 😵 😵 😵

johanka.
23. nov 2010

@teri3 to je naozaj pekne. Na tom prvom obrazku sa to podoba na ten "cable cast on", co som sem dala linku, akurat to vyzera byt tocene do opacnej strany. Ten "druhy typ", to bude asi symetricke, vsak? Dalo by sa ti prosim popisat, ako to robis?

Ja normalne tiez spravidla neobhackuvam, ale teraz robim ciapku, kde je okolo usi obluk, a tam to treba trochu tak vyhladit na tom okraji. Ale uz som vymyslela, ako to urobit s oblukom a bez potreby obhackovat, na najblizsej to vyskusam, snad to bude fungovat.

@iloha no mozno je to aj praxou, ze to ide rychlejsie, ja stale dost vela param, a to som uz co-to nastrikovala. Napriklad aktualna ciapka: ked som ju dokoncovala, tak sa mi zazdalo, ze ju robim prilis kratku: vyparat a pristrikovat este kusok. Potom som ukoncovala podla navodu a zdalo sa mi to nejak nemozne spicate: vyparat a urobit inak. Teraz mi vysla trosticka dlhsia nez som zamyslala, ale na to uz kaslem, to uz nie je taka vada. Aj na zaciatku som parkrat parala, kym som prisla na to, ako pridavat ocka okolo usi, aby to pekne vyzeralo. To keby som robila bez parania, tak mam uz urobene dve, a nielen dokoncujem prvu. Ale vsak dalsie uz pojdu lepsie 😀

ojo
23. nov 2010

holky, máte zkušenosti s tou bambulkovou vlnou?? mám tu jednu z německa, je to ale po více bambulkach...střídá se tři, dvě, tři, dvě...viz foto...

nevím jak to mám plést, bo když pletu každou mezeru oko, tak je to hrozně na fest....tak zkusit ob mezeru? 😅 a jak to mám plést...střídat hl a obr. na šálu? 😅

teri3
23. nov 2010

@johanka. už je nočná hodina, tak neviem, či som dobre vnímala, ale to prvé nahadzovanie sa robí podobne, ako long-tail cast on. Kde je popis toho cable cast on? Porovnám a potom popíšem. No a rozdiel je aj v tom, že ja mám na palci vlnu dvojmo 😉

dievcatko84
24. nov 2010

@ojo kukni mimibazar.cz tam bol nedavno na taku vlnu navod! akos a z nej strikuje 😉