Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dabon
24. jan 2014

A je hotový 🙂 pózovať sa nám nechcelo a vyzliecť si ho tiež nechcela dať :D

kadri
24. jan 2014

@susann83 na fotke vyzera dobre, tazko posudit cez monitor, ci je tenka. no, mne je prave luto, ze je ta deka uz hotova, tak som sa do toho zazrala, cele vecery robila stovky dlhych stlpikov, pre mna je to neskutocny relax 🙂 ale zas si daco vymyslim

matylda18
24. jan 2014

@dabon prekrasny svetrik 🙂 mozem sa opytat, preberal sa tu niekde navodik? a to chlpate po krajoch je Happy? dakujem 🙂

mrka2
25. jan 2014

@dabon jaj boze, ja chcem vediet take robit... 😵 nadhera!

maca77
25. jan 2014

@tretulka krásny setík 😉 nemáš náhodou postup so vzorom na čapicu? díky

maca77
25. jan 2014

@dabon ja by som si tiež nechcela vyzliecť taký krásny kabátik 🙂

letuskah
25. jan 2014

@dabon nadhera 😵 😵 😵

tretulka
25. jan 2014

@dabon nadherny kusok 🙂
@maca77 placka je z DS, potom je vzor podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10976
a ukoncena je kratkymi stlpikmi, kvietok z hlavy ako prislo 🙂

babatenko
26. jan 2014

dievčatá, včera som objavila "luxus" vlnu jeans od yarn art, asi ju už nepustím z ruky 😀 kým sa úplne nevyhrám na všetkých aplikáciách, čo som chcela robiť 🙂

stellastella
26. jan 2014

@evicka1 No tato vlna, ktoru ma babatko na hlavke je Ručne pradená vlna. Ak chceš, kuk sem www.stella-art.sk Prave dnes som dokončila jednu čiapočku. Sama si vlnu farbím a pradiem na kolovrátku. 🙂 Tu je môj dnešný výtvor http://www.stella-art.sk/novinky/

stellastella
26. jan 2014
stellastella
26. jan 2014

@dabon Prosím máte na tento kabátik postup??

nativanativa
26. jan 2014

Ahojte dievčatá,chcem sa vás skúsených spýtať ako prisivate patent na okrúhly vystrih pulovra. Viem že to tu určite spomínate ale nechcem to tu lustrovat niekoľko strán dozadu. Ja sa obávam že mi to nevyjde ako má a bude to vyzerať hrozne
Ďakujem

dabon
26. jan 2014

@stellastella postup nemám 😒 ....ale nie je to ťažké ak viete uhačkovať sedielko na svetrík 🙂 ak neviete skúste napr. pozrieť v albumoch @adrika000 , má tam super rozpísaný postup na sedielko 🙂

dabon
26. jan 2014

@matylda18 ahoj 🙂 nerobila som podľa návodu, len sedielko (nakoľko to bol mô druhý pokus o "sveter") som robila podľa návodu čo má v albumoch @adrika000 🙂 a po okrajoch je priadza FURIE 🙂

dabon
26. jan 2014

@stellastella ...čo sú to za priadze? sú bohovské 🙂

matylda18
26. jan 2014

@dabon dakujeem si mila 🙂 dnes som nieco nasla a presne som si hovorila , ze zaklad bude asi to sedlo a ptm uz improvizacia 🙂 len skoda, ze nemam doma babuuu 🙂))

dabon
26. jan 2014

@matylda18 presne tak 🙂 základ je sedlo - ja som si tiež myslela, že je to veľmi zložité, ale ked som pochopila princíp, bola to "hračka" 🙂 a inak aj pre chlapa by sa dal určite vymyslieť frajerský kúsok 😉 háčiku zdar 😀

matylda18
26. jan 2014

@dabon diiikes 🙂 musim pokukat nejake inspiracie a nieco skusit vytvorit 🙂))

stellastella
27. jan 2014

@dabon Tie si robim sama. Vlnu merino 19 micronov nafarbim a upradiem na kolovrátku 🙂 Tu sa dozviete viac o tom čo robím 🙂 http://www.stella-art.sk/vlna-merino-/ https://www.facebook.com/stellaart.sk
Vlna je veľmi jemná a neškriabe. Vhodná aj pre babatka a na priamy kontakt s pokožkou. Každé klbko je jedinečné, lebo nikdy sa nepodarí zafarbiť rovnako. Je to krásna práca, ktorá ma moc baví. Keď sa pozerám na bielu čistú a vypratú vlnu, neviem sa dočkať, čo z nej bude. Až mi tak nadskakuje v rukách 🙂

briketa
27. jan 2014

@stellastella skvele! merino milujem. mam niektore veci, dizajnerka Eileen Fisher (pouziva vylucne prirodne materialy).

avanka
27. jan 2014

@matylda18 ked pochopis sedlo, dalsie je uz hracka...staci, ak zacnes robit a budes pri tom trochu rozmyslat..ja som si sposobom pokus omyl vytvorila na neho trosku ine rozčitanie (klasika ocka deleno 6 mi vobec nesedela) a od novembra mam hotovych 5 svetrikov, teraz pracujem na 6 😉
aj ja mam chlapcov, ale staci pekna melirova priadza a DS a vysledok je perfektny 🙂

lucinkab
27. jan 2014

@dabon kráááááááááááááááááááááááááááásny !!! si šikovná maminka!!!

matylda18
27. jan 2014

@avanka dakujem ti kraaasne za toolko rad 🙂 vyskusam 🙂))

maria1610
27. jan 2014

Dnes takto:

meggi0201
27. jan 2014

ahojte baby, potrebujem poradiť, akou vlnou robíte aplikácie? ruže, kvietky,.... môže byť gloria? Chcem takú tenšiu a táto keďže má 330m na 50g bude asi dosť tenká, však? ďakujem za odpoveď 🙂 🙂

mmio
27. jan 2014

@stellastella predávate túto vlnu? ďakujem

dabon
27. jan 2014

@stellastella tak to je uzasne 🙂 a vlnu aj predavate? 🙂

dabon
27. jan 2014

Este jedna capicka pre synovca 🙂