Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

johanka.
29. dec 2010

@dievcatko84 mas na mysli nieco taketo?
http://www.garnstudio.com/lang/en/visoppskrift....
Mozno by sa tam z toho postupu dalo nieco vyuzit.

A vdaka za to video "cable cast on", myslim, ze som to robila trostilinku inak. Ale aj tak je vysledok skvely.

teri3
29. dec 2010

@dievcatko84 ten hot dog uááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dievcatko84
30. dec 2010

@johanka. jeeej ano!! Dakujem! Ale este to musim dat do zrozumitelnej reci 😉 DAKUJEM !!!

@teri3 chi chi 😉 isto dobre, ze? 😉 trosku morbidne,ale podla mna kto ma zmysel pre humor to pochopi vtipne 😉

dievcatko84
30. dec 2010

@telinka a mozem este jednu otazocku? 😉 na tej s reliefnymi stlpikmi si to robila ako "placku" alebo si robila valec a hore si ho stiahla? Lebo sa mi nezda priberanie stlpikov medzi tymi reliefnymi...ci sa mi to zda?

dievcatko84
30. dec 2010

@telinka a neviem ako robite to na uska, ja som robila,ale to take malicke je len 😖 a neviem ake asi rozmery by mali byt na sirku a na dlzku hlavne? Ja na sirku meram podla uska,ale ked uberam kazdy riadok z bokov po jednom tak je to dost skoro uzavrete 😖

telinka
30. dec 2010

@dievcatko84 klasicky som robila odvrchu placku a tie uska ...ja ich robim od oka , radsej sirsie ako uzsie....na hackovanej ciapke od ciapky vlastne a na tej zelenej -ta je pletena tam zacnem na 4-5ociek a pridavam do pozadovanej sirky-z hrubsej vlny cca 15-16 ociek ,potom to podla potreby rozsirim ked to obhackujem dlhym stlpikom 🙂

johanka.
30. dec 2010

@dievcatko84 ak chces, mozem prelozit. Uz som cez zopar anglickych navodov presla, takze by mi to malo ist dost rychlo.

dievcatko84
31. dec 2010

@johanka. ale tak nechcem ta obtazovat a dali mi tu uz dievcata raz jeden preklad na sovicky, tak skusim podla toho ako sa to prekladalo 😉 ale dakujem ti velmi pekne za ponuku!!!

teri3
31. dec 2010

@dievcatko84 , ak Ti ide o ten pulóvrik na stránke DROPS, tak tam sú všetky návody aj v češtine 😉 Inak idem podobným spôsobom robiť pulóvrik, ale raglánové rukávy, len som tam nechcela mať ten šev viditeľný, tak to skúsim takto, uvidíme, čo z toho výjde 😕

dievcatko84
31. dec 2010

@teri3 no hej,ale tento nema este preklad 😖

teri3
31. dec 2010

@dievcatko84 aha, to som nevedela, zas tak moc sa v tom nevŕtam 😉 . Ale určite sa Ti to podarí 🙂

dievcatko84
31. dec 2010

@teri3 dakujem 😉 teraz robim ponozticky pre novorodencov pre kamosky, ale normalne ma az maternica svrbi 😅 😅 😀😀 ked to vidim ake je to malicke 😉 chi 😉

teri3
31. dec 2010

@dievcatko84 ja zas keď som minule našla takú nádhernú háčkovanú sukničku - hovorím si, ešte tak 5 takých výtvorov a idem sa vrhať po manželovi 😀 😀 😀

dievcatko84
1. jan 2011

@teri3 chiii 😀

jenniffer001
2. jan 2011

ahoj holky můžu moc poprosit, nevím si vůbec rady, jak se má ujímat na konci řady, když mám například ubrat 1x3, 4x2 apod. na začátku to dělám jako když se končí ale na konci řady mi to nejde 😕

telinka
2. jan 2011

@jenniffer001 namusis ukoncovat na konci licovej rady , ale na zaciatku rubovej rady 😉 takze ukoncujes vlastne vzdy na ciatku pleteniny

jenniffer001
2. jan 2011

@telinka jo aha, tak děkuju, tak to jdu zkusit 😉

soanpe
3. jan 2011

ahoj holky šikovný 🙂
uměla by některá z vás (pražských) vyrobit tu první (druhou) soupravu http://www.detskyportal.cz/index.php?cPath=42 .
potřebuju to na focení miminek .
pokud se některá hodná maminka najde,prosím o kontakt přes IP

děkuji 🙂

sopha
3. jan 2011

@soanpe
Dobrý den, jsem moc ráda, že se Vám mé pletení líbí. Moc ráda Vám soupravu upletu, vlnu doma na ní mám. Nechápu, proč jste mě nekontaktovala hned a chcete to po někom jiném. Nebo se Vám nechce za práci zaplatit ☹ , ceny za ruční pletení nemám zas tak vysoké!!!
S pozdravem
Sophie, http://www.detskyportal.cz

iloha
3. jan 2011

@telinka nádhera 😵 Jsme na tom stejně, já po 4 letech a nastupuju příští pondělí ☹ , taky do nové 😒

soanpe
3. jan 2011

@sopha dobrý den, není to o tom, že se mi nechce platit za ruční práci.o tom žádná,ale ráda bych víc takových souprav a to bohužel není možné z finančních důvodů. fotím jen pro radost a dát třeba 2000,- za můj rozmar je prostě nereálné.
nevidím nic špatného na tom, že vytvořím potávku.takto funguje trh 🙂

soanpe
3. jan 2011

@sopha asi se tu dobře orientujete,když hned první den víte,kdo se po čem shání 😉 😎

sopha
3. jan 2011

@soanpe 😉

dievcatko84
4. jan 2011

@iloha tak drzim palce aj tebe! 😉 Je to narocne ist hned do noveho po dlhsom case,ale ja veirm, ze vy to kocky v phode zvladnete 😉 sak ste nejake baby nie? 😉

iloha
4. jan 2011

@dievcatko84 no jasně že jsme, všechny ne 😵 😉

dievcatko84
6. jan 2011

baby potrebujem poradit...chcem amlej urobit ten raglanovy svetrik,ale tak, ze bude sedlo okruhle, ale ako sa vlastne robi ten raglan? To v kazdom riadku od pazuchy budem uberat po jednom ocku z oboch stran aj na rukave aj na predku a zadku? a je jedno kolko mi hore zostane? alebo je to tiez nejako urcene?

iloha
6. jan 2011

@dievcatko84 to jsem taky měla v plánu, ale nakonec jsem to raději dělala normálně, lépe se to sesazovalo .....ale myslím že na Garnstudiu najdeš návod.................já si teď koupila časopis Sandra 12(2010 a je tam jeden svetřík

dievcatko84
6. jan 2011

@iloha no ja idem ankoniec robit tento: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=748, ale nasla som aj tu navod http://www.garnstudio.us/lang/cz/pattern.php?id... ale predsa len ten zeleny bude lepsie a jednoduchsie 😉

letuskah
6. jan 2011

@dievcatko84 n vystrih ti ostane akurat ocka, mne sa tiez ten zeleny viac pozdava 😉

aaa po dvoch mesiacoch hlasim svetrik konecne dokonceny, sama tomu neverim, a dokonca je Jurkovi este trochu velky takze ho vynosi 😀 😀 😀
tu

iloha
6. jan 2011

@letuskah tleskám, moc hezký 😉
@dievcatko84 ten zelený máme podobný s copánky 😀 Je moc hezký, tak potom koukej vyfotit 😉
Já teď motám zelený s bílými vločkami, tak vám pak dám též foto (snad se povede)