Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
27. jan 2011

@teri3, v době když jsem nad tím dumala, tak na mmb byly čepky od 40Kč do cca 250,-Kč
když pominu "stánkaře" a jejich pletené čepky, tak za cenu materiálu jsem fakt nebyla ochotná se namáhat........... když jsem pak koukala po cenách i na zahraničních odkazech a zjistila třeba 14 eur atd......, tak jsem došla k názoru, že s cenou přece můžu hýbat............ Už jsem i přemýšlela, že ceník vymažu .... ale zase mají potencionální zájemci alespoň představu za kolik 😉

@zuzka72 a zadarmo jsem kamarádům dělala taky i s tou vlnou, ale nějak se to u mě pak zlomilo a řekla jsem, že když něco chtějí tak ať si přinesou vlnu nebo že jí objednám a oni zaplatí a zjistila jsem že se vůbec necukají a neutekli 😉 😉 no a pak jsem zkusila ty stránky 😵

iloha
27. jan 2011

holky při průměrné hrubé mzdě 23 665,-Kč (ze statistického přehledu) děleno 168 odpracovanými hodinami - mám hodinovou mzdu 140 Kč 😉
už vidíte jak prodáte čepku cca 3 hodiny x 140 + 45 za materiál a ještě minimálně 34 Kč pošta
tj. 499,-Kč za čepičku ????
Přitom v krámě klidně vysolí za značkovou čepku klidně 500 i víc a ani nemrknou a to to dělá stroj 😉 , ale bylo by to hezký a navíc by mě to bavilo.................... a ne sedět na zadku za pc a cpát tam data ☹

zuzuh
27. jan 2011

@zuzka72
@iloha
Dakujem za radu. Pokusim sa to uhackovat , no bude to taka mala maturita 🙂

teri3
27. jan 2011

myslím, že sa dá vypýtať za čiapočku aj viac, ako 10-15 eur, ale treba byť originálny : http://www.fler.cz/zbozi?uid=55308&page=1
@iloha máš pravdu, niekedy ľudia pokupujú oveľa drahšie oblečko bez mihnutia oka a potom gúľajú očami, že si sa opovážila vypýtať si niečo viac za svoju robotu. Viete, čo ma minule u kaderníčky zarazilo? Že som platila cca 6,50 za strihanie. Nie je to veľa myslím, ale najviac ma zarazilo, že za strihanie zobrala nejakých 2,50 a to sa tam s tým piplala prinajmenšom 15 minút (a ostrihala ma ozaj celkom dobre) a za fénovanie - vlastne len presušenie už aj tak takmer suchých vlasov zobrala 2 eurá !!! Tomu sa hovorí, že niekto si neváži svoju robotu. Keby to bolo v pomere 4 za strihanie a 1 za sušenie, to už by bolo lepšie 😉

zuzka72
27. jan 2011

@zuzuh kdyby jsi nevěděla, tak se ozvi, snad pomůžu 😉
@iloha
@teri3 no jasny chápu, zadarmo to dělat je asi blbost, asi začnu si za to taky říkat nějakou odměnu 😀 jen mi to bude jaksi blby, ale to asi jen poprvé 😀

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 jojo, jen o poprvé.......... zkus to třeba novou přízí, přece je nebudeš dotovat 😵

zuzka72
27. jan 2011

@iloha ty jo, jsem očíhla ten Fler, ale tam jsou teda ceny...to bych už měla vydělany i na menší fáro 😀

teri3
27. jan 2011

@zuzka72 , aj ja som dávnejšie robila pre kamarátky zadara, ale to bolo len málo. Ale teraz už nejde len o mňa, ale aj o to, aby sme ako rodina nejaké drobné mali navyše (naozaj to nie je veľa 😉 ) . Povedz si, že tie peniaze nepýtaš pre seba, ale pre svoje deti 🙂 . A ako hovorí @iloha , blbé Ti to bude asi len prvý krát. Tiež som to s takou malou dušou vtedy hovorila, či sa na mňa nepozrie, že mi šibe, či čo 😀

dievcatko84
28. jan 2011

@zuzka72
@teri3 tak akoze nehenvajte sa,ale 30€ za ciapku??? A pritom podla mna obycajnu..to kupi niekto? A kde sa ja mozem strcit so svojimi 1,8€ ci max 2€ 😀 😀 Ja som mala objednavky tu na MK ale ma zrusili, ze komercne..predtym som mala na mimibazar aj babybazar no tam nekopl ani pes do mna 😖 Teraz som tam dala zavinovacku, vreckar a vesticku no tiez sa nikto neozyva tu sa behom dna ozvalo 5 zien 😉 ale robila som skor tie hackovane hracky a tak 😉 men je tiez hlupe pytat peniaze vela..ze aby nepovedali, ze som nenazrata.. 😖 a teraz som si dala foto na FB a tam medzi priatelmi su co si objednaju kamosky a tak 😉 zatial mam dve ciapocky a jedneho psika a rysuje sa nieco dalsie 😉 takze aj tak sa da pomoct rodine..ako pise aj @teri3 nejde o mna a peniaze pre mna..na materskej po novom so 190€ je to teda fakt biedne ak muz nezarobi vela a byvas v dome, ktory stale treba opravovat a atak aj tie 2€ velmi dobre padnu 😉

zuzka72
28. jan 2011

@teri3 😉 😉 jo,jo, napsala jsi to, přesně o těch pocitech, ale já se zkusím překonat 😝
@dievcatko84 😉 pokud chceš i vy ostatní na FB jsem Zuzana Vařeková a mám tam fotku s medvědem 😉

dievcatko84
28. jan 2011

@zuzka72 mam ta 😉

dievcatko84
28. jan 2011

tak ked toto uvidite padnete na zadok 😉 chi http://picasaweb.google.com/pkanya001 vela albumov o kadecom 😉

iloha
28. jan 2011

@zuzka72 Taky jsem tě našla.......už jsem zaslala žádost 😉

iloha
28. jan 2011

držím Vám pěsti a zkuste to, a fleru se nebojte............... je to tam prima, já tam pár věciček už mám.... 😉

zuzka72
28. jan 2011

@dievcatko84
@iloha potvrdila jsem a odkaz uložila paráda..

iloha
28. jan 2011

@zuzka72 já už taky 😉

iloha
28. jan 2011

@dievcatko84 tedy tam toho je 🤐

iloha
28. jan 2011

Holky dnes tu moc strašit nebudu, musím poklidit, upéci na zítra dortík, Terezka bude mít 4 roky, tak vám pak hodím foto na FB , jak se povedl 😉 Zatím ahoj

teri3
28. jan 2011

@dievcatko84 , tiež som to tak spravila, že som si začala dávať fotky svojich výrobkov na FB a občas sa niekto ozve, občas zase tuto mamičky z okolia. No keď už sa mi podarí "vyštrikovať" aspoň 10 eur, tak si myslím, že lepšie, ako drátom do oka 😀 😀 😀

no a s tými 30-timi éčkami...pozri si napravo asi v strede strany - čo všetko už predali - 176 čiapok a za aké ceny http://www.fler.cz/coolich - ľudia už kupujú značku 😉

zuzka72
28. jan 2011

@teri3 no jo, ale jak mám vědět kolik chci za to,,, to je taky otázka na pováženou, co já vím??? nedokáži si to ocenit ☹ A když už tak nemůžu být za to nějak postihnutá, že neodvádím daně, nebo tak 😒

zuzuh
28. jan 2011

@teri3 wauu - to su ceny.
Neviete ako funguje ta vymenovacia bombula? Ako sa to potom tam dava?

zuzka72
28. jan 2011

@teri3 ty ceny těch kulichů jsou brutální, to se divím, že to někdo i koupí 😎

zuzka72
28. jan 2011

@zuzuh myslím, že je to jen na zavázání do připravených ok vevnitř, jako když třeba zavazuješ tkaničky na botech, jakože mašlička...

zuzuh
28. jan 2011

@zuzka72 celkom dobry napad - musim skusit

teri3
28. jan 2011

@zuzuh myslím, že by to mohlo fungovať aj na gombík - tie brmbolce

no a že vysoké ceny...koľko stojí čiapka adidas, nike a pod...je to strojová výroba z číny a toto je ručná výroba ... hovorím, príde čas, že ľudia ocenia ručný originál 😉 😎

iloha
28. jan 2011

@teri3
Holky, coolich je registrován od 3.2.2010, takže za rok 176 kulichů apod. je slušné

@zuzka72 a postihu od finančního úřadu?
musel by tě někdo z nakupujících udat, nebo náhodou tě vyhmátnout, pak bys musela ty jim dokázat že jsi neprodala tolik abys zaplatila daně, nejlépe tvrdit, že chceš rozjet podnikaní v této oblasti, a tak zkoušíš zda-li by to byla na obživu, či jen přivýdělek a pak je tuším hranice 10či 20 tisíc, které nemusíš danit. 😵
Takže bych si s tím hlavu neděla, prozatím 😉

dievcatko84
28. jan 2011

@iloha ja som si zistovala aj ako je to na SK, ze tu je to podobne..vraj...ale nie vsetko sa da zistit,ze? 😵

zuzka72
28. jan 2011

@iloha tak to je dobrý, já se bále, že bych třeba vydělala 500,- a úřadu zaplatila 700,- 😀 😀 😀 tady si ve státě není člověk ničím jistej 😀 😀 😀 tak to je fajn, že to je jinak....
@teri3 taky doufám, že se pořádně časem ocení ruční výroba...

dievcatko84
28. jan 2011

@zuzka72 chaaa nasla som na sk je stranka sashe.sk 😉 je tam provizia 12%...ale aj ceny su tam dost pritiahnute za vlasy..tak uvidime... 😉 drzte palcuchy kocky 😉