Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
2. mar 2011

Jen na skok, dočtu věčer...chytla mě kloboučková mánie 😀 😀 Ale nešlo to dost dobře nafotit...

dievcatko84
2. mar 2011

@zuzka72 no tak ta ta teda chytila poriadne ;) krasne! 😉

@iloha a este ma napadla otazka /oni budu napadavat iste postupne este 😉 / toto mnozstvo co si napisala ti cov vsetko asi vyjde? potah na tortu napr. 25cm a este aj figurky mi vyjdu? ze ci nerobit z dvojitej davky, chcem len krtka amozno misicku a jezka,ak to zvladnem 😉 chi 😉 fandim si 😉

emicka09
2. mar 2011

@iloha jsi zlato! dik 😵

iloha
2. mar 2011

@dievcatko84 jasně polévkové

iloha
2. mar 2011

@dievcatko84 mně to stačilo na potah a obr koně (letošní dort) , loni na potah a kačenky s rybníkem......... Potah byl na běžnou dortovou formu

iloha
2. mar 2011

@zuzka72 ty jsi ďábel 😀 , ale jsou krásné 😵

iloha
2. mar 2011

@dievcatko84 když nebudou moc veliké, tak ti to vyjde 😉

letuskah
2. mar 2011

@zuzka72 tak to uz je diagnoza 😀 😀 😀 ale krasne su 😵

zuzka72
2. mar 2011

@iloha ještě nejsem, nezkoušela jsem, zkusím zítra my jsme furt v luftě, jsem to nestihla, musíme využít slunce 😉 dokud svítí 😉

lucia32
2. mar 2011

Baby mám malinký problém...hačkovala som čiapočku, túto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5960 a asi v polke vzoru sa mi to prestalo páčiť, tie RDS mi pripadali krátke a tie oblúčiky som mala akoby navyše, som to neodfotila a vypárala 😠 ale nie o tom som chcela....väčšinou je písaný dlhý stlpik takto nahodiť priadzu, vpichnuť do očka, 1x nahodiť, pretiahneme cez 2 očka, nahodime a pretiahneme cez zvyšne 2 očka.... ja väčšinou pletiem takto:
Na háčik nahodíme priadzu, háčik vpichneme cez retiazkové očko, 1x nahodíme, pretiahneme cez očko, znovu 1x nahodíme, pretiahneme dvoma očkami, 1x nahodíme a pretiahneme cez zvyšné dve očká. Ktorý je vlastne dlhý stlpik správny????
Reliefne DS som plietla podla navodu na youtube a to ako ten prvy DS. Tym, padom som aj DS plietla take kratšie, 2x nahodené... ale aj tak mi tie releify pripadali krátke, asi ich urobím 3x nahodené, a DS len 2x nahodené 😝 ... ako hačkujete vy????
Dúfam, že som sa zrozumiteľne vyjadrila....

dievcatko84
3. mar 2011

@lucia32 😉 No ja robim ds takto: Nahodim a pichnem do ro, tak nahodim a pretiahnem cez jedno, nahodim cez druhe a nahodim a cez tretie - teda trikrat akoby som pretahovala 😀 uzasne slovo 😀 😀 A ked len nahodim a pichnem do ro a nahodim a pretiahnem cez vsetky je to polostlpik. ja to robim tak...neviem ci je to dobre, ale asi aj hej 😉 A reliefny je to iste ako ds len akurat nepichnem do ro nad stlpikom z predchadzajuceho radu,ale akoby ho obisla hacikom a tak robila bud ho obidem zo zadu alebo z predu 😉

iloha
3. mar 2011

@lucia32 to první je klasický dlouhý sloupek - který je většinou všude stejně popisován.
Tvůj postup je vlastně dvakrát nahazovaný,protože vpichneme cez retiazkové očko, 1x nahodíme, pretiahneme cez očko, znovu 1x nahodíme, pretiahneme dvoma očkami, a tady bys měla skončit klasický dlouhý sloupek a ty jestě jednou nahodíš .........1x nahodíme a pretiahneme cez zvyšné dve očká 😉
Ale jinak to vůbec ničemu nevadí, akorát pak musíš i ty RDS (reliéfní sloupky dělat podle svého stylu)
Zkusila jsem ti ofotit jednu knihu, ale nevím jestli bude čitelné

iloha
3. mar 2011

Obrázek vlevo je klasický dlouhý sloupek, obrázek vpravo je vícekrát nahazovaný sloupek, protože šipka není protažena posledním očkem, naznačuje že budeš ještě předchozí krok ještě jednou opakovat ....

iloha
3. mar 2011

@lucia32 Jinak vzoret vypadá dobře, hnedka zkusím 😵 díky

dievcatko84
3. mar 2011

@iloha no to je sranda, tak ja tiez robim to na pravo 😉 ale ja som bola v tom, ze to je normalne..a preco sa ptom na otocke dava tri ro namiesto ds... 😨

iloha
3. mar 2011

@dievcatko84 Zuzi, protože první řetízkové oko je jako "dno"-základna do které by si dělala dlouhý sloupek a dvě další řetzková oka nahrazují dl. sloupek, naobrázku v pravo jsou 4 řetiz.oka + to na háčku,
............v té knize co jsem ofotila to popisují takto:
DS je základem téměř všech vzorů... ..má-li být nějaká plocha vypracována pouze z dlouhých sloupků, můžeme od 2.řady vpichovat za obě nitě oka, nebo pouze ze zadní nitku (přední nitka pak tvoří jakousi linku)
1. po ukončení základní řetízkové řady nahodíme, vpíchneme do 4.řetízkového oka od háčku, přízi proháhneme, znovu nahodíme a protáhneme prvníhi dvěma oky na háčku...
2. na Háčku jsou nyní ještě 2 oka, přízi znovu nahodíme a protáhneme těmito zbylými oky. a máme DS, pokračujeme dál.. na konci nesmíme zapomenout na dvě řetízková oka pro obrácení (nahrazuje 1 DS) a pokračujeme DS

iloha
3. mar 2011

@dievcatko84 teď mi to došlo - toto je první řada - tedy ty obrázky, při normálním háčkování dáváš na začátku 2 řetízková oka na DS, 1 na KS.......... a vy 3 řetiz. oka protože máte 2x nahazovaný DS, kdyby byl nahozen 3x tak pak by na otočení bylo třeba 4 řet. ok

iloha
3. mar 2011

@dievcatko84 myslíš že zuzka72 "klouboučkovala" celou noc , když jí postihla ta hrozná "nemoc"?
Aby se nám ty obrázky sem vůbec vešly a nezahltila MK 😀

dievcatko84
3. mar 2011

@iloha dakujem 😉 a veru bolo by oznamit nasim ctenym adminom, ze nasa kocka nic nerobi len doma hackuje a pletie a hackuje a pletie a potom im zaplni cely server 😉 chi 😉

iloha
3. mar 2011

@dievcatko84 už se těším na obrázky 😉

dievcatko84
3. mar 2011

kocky idem sa pochvalit s konikom a s vestickou a ciapockou pre kamaratkinu dcerku 😉

iloha
3. mar 2011

@dievcatko84 krása 😵 Terezka mi tu ječíííííí že chce taky takovýho koně, ale potřebuje ho přidělat na tyč, aby mohla po bytě cválat 😀

dievcatko84
3. mar 2011

@iloha ja som to robila tak, ze som povodne zlomila tyc na metle 😉 chi a tak som na nu nasrobovala polysteronovu gulku a tak som silno zasila 😉 a hlavne veeelmi tuho vyplnila polyesterovym runom ;) 😉

letuskah
3. mar 2011

@dievcatko84 jej super ten kon to sa chystamaj ja vyrabat 😵 😵 😵

dievcatko84
3. mar 2011

@letuskah no myslim, ze navod bol aj na mmb 😉 ale ja som sa dala inspirovat pani co raz bola v POstav dom, zasad strom a robila kadejake babky a aj tieto koniky 😉 mnes a to velmi paci len ci sa bude pacit aj miske 😉 uvidime o tyzden aj kus 😉

letuskah
3. mar 2011

@dievcatko84 ja som to zas vo volakej burde videla, urcite sa jej to bude pacit; sa pametam ze ako decko som takeho kona strasne chcela; len ja uz budem musiet spravit rovno dvoch 😀

iloha
3. mar 2011

tak jsem zkusila čepku viz výše Lucia32.......a zde je výsledek, měla jsem klubko tmavě fialové příze Katka, háček 2,5..........
Přiznám se, že jsem pak rozpárala, protože mi přijde, že by se hrozně asi vytáhla, dost to pruží, jinak si to neumím vysvětlit, protože jsem jí oblékla i já 😀 , ale jinak vypadala velmi dobře. Jak Lucia psala, tak to "dírkaté" vypadá opravdu delší než RS a tvoří to skoro věříjky, ale nakonec se to dalo docela normálně ukončit 😵 Posuďte samy........

zuzka72
3. mar 2011

@dievcatko84 jé to je super a čepička se žížalou je podle MMB to tam dávala kamarádka 😉
@iloha pěkná 😉

lucia32
4. mar 2011

@iloha tak ty si šikovnica šikovná , mne treba ešte kúsok...ale zdá sa mi, že mi nedôjde priadza, ja furt kupujem len klbko a potom dokupujem 😝 😀

@dievcatko84 ten koník je "boží" 😀 a huseničku som zaregistrovala aj ja, velmi peknučké 🙂

dievcatko84
4. mar 2011

@iloha super ;+)

@zuzka72
@lucia32 ano ano 😉 je z mmb 😉 ja z tade velmi vela cerpam su tam super napady! jednoduche a casto krasne prevelmi 😉
Ja teraz zhanam navod nejaky na tortu vlacik 😉 lebo nakoniec oslavujeme 15-teho doma sami a 19-teho sme na vikend u nasich, takze v piaotk budem robit riadnu tortu velku 😉 s krtkom a spol 😉