Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
11. mar 2011

Tak tu je

dievcatko84
11. mar 2011

@ankan ja by som to robila tak, ze druhy riadok (hned za retiazkou) by som urobil dvakrat nahodeny, ro, 2nahodeny+ro+2nahodeny a tak ten raz nahodeny do 6ro a tak ked sa spravi tak to zachytiti s tymi tromi dvakrat nahodenymi a tak zase 6ro a 3 dvakrat nahodene a naspat poom uz do tej sluky to ide rovnako ako v druhom, ci?

iloha
11. mar 2011

@ankan já pohledala v knize.... tam je asi to samé podle obrázku a jmenuje se to tečkovaný vzor
začínají zde
1.ř. líc 1DLS do 4řo od háčku, vynechat 2 řo , do násl. řo 3dls 1řo 3dls, vynechat 2řo, po 1dls do násl 2řo, opakovat....
ale podle obrázku je tvzor hustší

takže z tohoto MK obrázku bych si já dělala, po začáteních 3 řet. o, Dlohuhý sloupek, řet. oko (dole vynechat 2řo do třetího 1dls řet.oko a 1dls, řet. oko vynechat a pak do toho položeného sloupku 3 dlouhé sloupky, 6 řet. ok s tím, že bych je spojila do krkoužku a 2 řet. oka bych znovu řet. proháčkovala (vznikne kroužek) pak zase do toho položeného sloupku další 3 dls, 2řet. oka vynechat, 1dls řo a 1dls do jednoho řet.oka a opakovat.......
Myslím že záleží z čeho budeš dělat 2x nahozený bych dělala u silnější příze
v další řadě pak těch 2x 3 dls pícháš do vzniklého očka z řetízkových oček (vytvoří to takovou "obruč"

iloha
11. mar 2011

@ankan no nevím jestli to je srozumitelné 😉

iloha
11. mar 2011

@ankan zkusila jsem a vypadá dle výše popisu asi takto

ankan
11. mar 2011

@iloha ďakujem, ale ešte sa potrebujem uistiť čo som to dobre pochopila: Ten položený stĺpik? si spravila po :3 ret. o, dlhý stĺpik, ret. oko (dole vynechat 2ro do tretieho 1dls, ret.oko a 4 dls, ret. oko vynechať a spraviť tam ten ležatý stĺpik a potom pokračovať 3 dl stĺpiky?
Skúsim to spraviť, len musím nájsť nejakú hrubšiu priadzu, alebo to spravím len s dlhých stĺpikov a nie z 2 krát nahodených.
@dievcatko84 Ďakujem.

iloha
11. mar 2011

@ankan položený sloupek jsem udělala při háčkování řetízku... dle obrázku nultá řada
udělala jsem 10 řetízkových oček, do sedmého dlouhý sloupek a pak dalších 9 řetízkových ok, do 6 dlouhý sloupek a zase 9 řetízkových ok.........

pak teprve další řada do položeného pak děláš těch 2x 3 dls a mezitím ty řetízková oka co tvoří kolečko 😉

já jsem to zkusila z tenké bavlny, háček 2,5

iloha
11. mar 2011

@ankan a jen dlouhé sloupky jsem dělala, jinak to bylo velmi děravé 😀

iloha
11. mar 2011

Přeji krásný víkend a jdu balit na víkendík, pojedeme na naši bytochalupu 😀 , takže asi moc tvořit nebudu, uvidíme 😒 snad se chvilka najde.

ankan
11. mar 2011

@iloha Tak to si ma dostala s tým nultým riadkom a stĺpikom hneď pri retiazke. Nemáš možnosť nafotiť mi to ako na to? Prajem príjemný víkend. Treba oddychovať aj inak ako pri ručných prácach.

lucia32
12. mar 2011

Nejaký dobrý návod na pekné detské pončo??? Z MMB ma nič neoslovilo 😝

A viete mi povedať prečo mi odstavajú uši na hačkovanej čiapke? ked ju ma malá na hlavičke? Treba ešte menší obvod? či čo?

iloha
12. mar 2011

@ankan zkusím ti to až budu v praze nafotit.......... 😉 nemám sebou foťák

iloha
12. mar 2011

@lucia32 já dělala už dvě tyto

iloha
12. mar 2011
ankan
12. mar 2011

@iloha Ďakujem počkám.

lucia32
12. mar 2011

@iloha to je z MMB? Neviem, nejak sa mi tie štvorce na 2 ročne dieťatko nehodia, no možno to bude len tou farbou...ešte mám inú robotu, len hladám niečo vhodné, tak mám ešte čas špekulovať...

lucia32
12. mar 2011

@iloha ale napr. v takomto prevedení sa mi to páči... tak možno tie štvorce vyskúšam... poradíš však, návod na štvorcové mám, síce písaný, tak dúfam, že z neho vyleziem. Z akej hrubej priadze je to dobre hačkovať a akym hákom?

iloha
13. mar 2011

hlásím, že jsme konečně dorazili..............

@lucia32 já to dělala tuším z bambina a silnější háček, tuším že 4 nebo 5
ale já pončo většinou rozmlouvám, vyzkoušela jsem ho Terezce (byly jí asi tři roky a 2 měsíce), pro děcka je to silně nepraktické, protože mají ručičky pod tím, a ve chvíli kdy si něco chtějí třeba sebrat např. z lavičky, tak jim to akorát překáží 🙂 Terezka byla hodně vzteklá, že jí to nejde 😀 , takže jsem pončo zavrhla............., možná až bude starší 😉

iloha
13. mar 2011

@ankan neboj nezapomněla jsem na tebe, jen potřebuji denní světlo, teď by to vyšlo docela blbě na fotkách 😉

iloha
13. mar 2011

@lucia32 z mmb ho nemám, jsem si udělala původně čtverce, že zkusím polštář a pak mi starší dcera povídala, že by chtěla na Káju pončo, tak jsem to z polštáře přehodnotila na pončo 😀

zuzka72
13. mar 2011

@iloha pončo je super, ale jak píšeš, pro děti asi nic moc praktickýho, já viděla něco podobnýho tomuhle asi na 3leté holčičce a bylo to krásny...

ankan
14. mar 2011

@zuzka72 to je vážne krásne.

@iloha Ako som písala počkám. Nehorí mi za pätami, len ma štve, že mi nejde do hlavy ako spraviť ten vzor. Celkom sa mi zapáčil, len ešte neviem čo z neho spravím. Asi zasa niečo dcérke, ako vždy keď sa chystám, že už by som si mohla aj pre seba, spravím dcérke, alebo krstiatku.

Nemáte náhodou peknú háčkovanú vzorku, ale hustejšiu na sukničku pre 4 ročné dievčatko do škôlky? Nechce nič iné len sukničky. Šaty s legínami nechce.... 🙂

lucia32
14. mar 2011

@iloha jedna kolegynka chce pelerínku pre malú, my máme nextacke pončo kupované, tak som niečo hladala, ale musím sa jej ešte opýtať čo vlastne chce, či niečo lahšie dierovane, či také? ponuknem jej aj pletenu verziu nech si vyberie....
@zuzka72 to je také krásne ako na svadbu 🙂

lucia32
14. mar 2011

A už viem prečo nam tie uši odstávajú, som ju uplietla na 47 cm a nejakym zahadným spôsobom je tam 50 cm 😝 😝 A tom som parala a pridávala...bo sa mi zdalo málo 😠 moja malá ich nechce skúšať ani za svet, už som rozmýšľala, že si nafuknem balonik a budem skúšať tak 😀

iloha
14. mar 2011

@zuzka72 no to je přímo úžasné, ale vypadá že má rukávky, tak tam by problém nebyl 😉 do toho bych šla

iloha
14. mar 2011

@lucia32 jojo na balonky jsem dělala čepičky také 😵 , ale špatně se to zkouší, tak jsem si koupila jednu hlavu s průměrem 53 cm a je to super, když tak to řeším gumičkou - takovou tou "níťovkou"

zuzka72
14. mar 2011

@iloha jj fakt to bylo krásné a má to rukávky, jen vlasně sešitý kousek, jinak je to děláno v celku a je to naprosto jednoduchý to už jde viodět z fotky...a tuším, že mám někde i návod v japonštině 😀 😀 ale s malůvkama ty jsou celosvětový 😀
@iloha a kde se kupuje hlava? 😉 dobrej nápad 😉

lucia32
14. mar 2011

@iloha a kde si tu hlavu zohnala? 😀
@zuzka72 a máš na tu bielu pelerinku návod ?

zuzka72
14. mar 2011

určitě mám, ale musím pohledat tak vydrž..... @lucia32

iloha
14. mar 2011

@zuzka72 návod sem, nebo prosím pošly mi na mail 😉 fakt je pěkná, sice si myslím, že vím jaký je to vzor, ale stejně 😵