Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
22. mar 2011

@zuzka72 sak to, ze kym vsetko porobim, venujem sa malej, tak je vecer sedem hodin a potom hackujem, len uz toho vela do polnoci neporobim, kedze este aj na pc som...ako aj teraz 😝

zuzka72
22. mar 2011

@pata31 😀 no jo, každej den není posvícení, alespoň se to tak říká..., já chodím spát tak kolem 2hod, tak mám spoustu času...

dievcatko84
23. mar 2011

no vy ste ale sikovne 😉 Ja teraz robim pre jednu znamu svetriky pre jej babatko, vikend u nasich 170km od nas a vcera v Trencine 325 km od nas 😉 Takze nestihacka 😉 ale tu su moje najnovsie vytvory (ake i/y tu je? 😅 ) a este potrebujem dnes dokoncit vlka do rozpravky o troch prasiatkach a pokracujeme vo svetrikoch 😉

ankan
23. mar 2011

@iloha zaujala ma jeho praktickosť, ale hlavne by bol super na tuniské háčkovanie čiapky... Ale pochybujem že by na Slovensku niečo také mohlo byť ☹

dievcatko84
23. mar 2011

pozeram, ze to nevidiet dobre na fotke 😉 je to fotene v noci 😉 ta vesticka ma vpredu vzor kravaty 😉 ked si to dietatko oblecie tak ma akoby kravatu zapnutu 😉 a tie macicka a psicek su z ponozky 😉 nechcelo sa mi uz hackovat 😉

ankan
23. mar 2011

viem, že už je po zime ale nedalo mi to podeliť sa s Vami čo som objavila. Mám aj návod , ale v angličtine.
Pre deti ako stvorené

ankan
23. mar 2011

A čo poviete na túto čiapku? Pre chlapca aj pre dievča 🙂 🙂 🙂 . Návod tiež v AJ.

letuskah
23. mar 2011

caute
krasne veci ste pridali
@pata31 salik je super 😵 😵
@ankan ciapka paradna, mozno by som na zimu porobila obom nieco take
no a ja som konecne dokoncila tu ciapku, uz som ju chcela parat, vecer pidam foto a konecne mozem zacat nieco ine 🙂

dievcatko84
23. mar 2011

a rozpravocka hotova 😉 verim, ze potesi deticky v skolke 😉

lucia32
23. mar 2011

@dievcatko84 to je nááádhera... a budeš to diviadielko aj hrať? 😀 😀 len sa pýtam 😉

MMCH ked hačkujete bekovku z camilly KS hačkujte menším, väčším, či rovnakym háčikom? Pri vlne som brala menší, minule som robila s rovnakym KS a kšilt s menším, ale z camilly som ešte nerobila...

dievcatko84
23. mar 2011

@lucia32 dakujem 😉 No my ideme s dcerkou do skolky na babkove divadielko o Troch prasiatkach. A kedze sa ku mne mimoriadne krasne spravala riaditelka ked som sa bola informovat o zapise do skolky tak som jej toto chcela dat ako prekvapenie, aby mali deticky, aby sa mohli hravat, aj ked tam nebude pani "babkarka" 😉

lucia32
23. mar 2011

@dievcatko84 krásny skutok ♥

dievcatko84
23. mar 2011

@lucia32 😉 Vies, strasne som bola zdeptana z pristupu riaditelky jednej Presovskej skolky a ked som sa ozvala tejto nasej v dedine tak bola taka uzasna. Este som sa jej tam aj pekne vyrevala a ona sa krasne venovala dcere, dokonca ta jej sedela na kolenach a vysvetlovala vsetko na co sa jej pytala 😉 bolo super 😉 Takze viem, ze to padne na urodnu podu 😉

teri3
23. mar 2011

@dievcatko84 a kedy ideš odovzdávať? som zvedavá na reakciu

dievcatko84
23. mar 2011

@teri3 31-veho 😉 preto som aj nedala na FB fotky, aby to bol prekvapko aj pre ine mamicky z nasej dediny 😉

ankan
23. mar 2011

@letuskah napíš mi cez IP mailovú adresu a pošlem Ti návod.

zuzka72
24. mar 2011

@iloha jak to dopadlo s tou Emiko, domluvili jste se???

zuzka72
24. mar 2011

@dievcatko84 ty jo...krása, to bych nedovedla, to je paráda a jak to máš krásně vyšperkovaný, kaťata ozdůbky, no super... 😉

iloha
24. mar 2011

@zuzka72 Zuzi mám baretku doma, ale zatím jsme se nesešly......já jsem doma až tak po třetí (pokud nejsme nemocní) a Petra je k dispozici různě a chtěla by se sejít 🙂

zuzka72
24. mar 2011

@iloha jé vy jste i z jednoho města? tak to je super, to jsem ráda, že to tak dopadlo 😉

iloha
24. mar 2011

holky zírám co toho zase přibylo........já nic nedělala, jen pracovala 😒

dievcatko84
24. mar 2011

@iloha vies, ze by som niekedy aj ja sla...mne uz hrabe zo vsetkeho 😖 Dnes den blbec..nic nestiham, upratala som akvarko, umyla okna a upratovanie st ym spojene 😖 tak sme boli vonku s malou na obed zase nespala a poobedie cele vonku, teraz padam mrtva a ked si uvedomim, ze nestiham robit svetriky tak mi je do placu 😖 jaaaaj...a zajtra navsteva 😖

iloha
24. mar 2011

@dievcatko84 to já bych potřebovala umýt okna doma, pak ve 2. bytě v nymburce, uklidit, vyžehlit.............

letuskah
24. mar 2011

@dievcatko84 no ja nestiham ani upratovanie, ani okna ani svetriky a tiez mi zo vsetkeho hrabe 😀 ale totalne 😅 este aj Kubko bol dnes ako sto certov, hruza

fuj a stale som tu capicu neodfotila 😝

zuzka72
25. mar 2011

Včerejší pro známou-má 3 děti..ještě, že nemá víc dětí 😀

dievcatko84
25. mar 2011

@zuzka72 ale velmi pekne zladene!! ;)

lucia32
25. mar 2011

A jedna na zakázku...

lucia32
25. mar 2011

@zuzka72 vemi pekné... tiež urobím svojim chlapom na jeseň

pata31
25. mar 2011

Ahojte, ja som robila bodkovanu bekovku....nejako su oblubene tie bodkovane 😉
@zuzka72 velmi pekne tie ciapocky 🙂

ankan
25. mar 2011

@zuzka72 to je paráda. Perfektná inšpirácia... 😀 😀 😀