• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podpora hladujúcich detí v Afrike

12. júla 2009 
trochu se tahle diskuze dostala jinam ale jako všechny tady :slight_smile:)
já osobně nemám nic proti dětičkám v indii, africe, apod...ale přece jenom jak píšou holky, je i u nás dost dětí a nejen dětí, které by uvítaly, třeba to že můžou nosit něco pěkného na sobě apod...proto jsme všechny věci po mém synkovi odvezla a zase další odvezu do dětského domova a měla jsem z toho opravdovou radost a je mi opravdu jedno jestli to bude nosit malý cikánek ... :sunglasses: někdy stačí málo :wink:
11. júl 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stačí málo,len tu u nás už veci do domova nechcú brať,chcú radšej peniaze
11. júl 2009 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bashka, úplne súhlasím... myslím, že treba si najprv pomôcť doma až potom v zahraničí, ked je niekto taký prajný
11. júl 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mikalove to moc nechápu, protože mě třeba řekli v našem DD, že ty věcičky dávaj i matkám do sociálně slabších rodin...a že jich není nikdy dost...
11. júl 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez za osobnu a hmatatelnu pomoc, s mamzelom sme venovali starsi pocitac do detskeho domova, tiez nejake veci na oblecenie. tymto sa nechcem chvalit, viem ze som uz inde, takze nie nepripojim sa.
11. júl 2009 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidíš,a pritom to boli pekné veci,nie žiadne handry,asi čakali že nechám hotovosť a nebudem sa pýtať čo s tym urobia,záleží od ludí čo tam pracujú,bud tam robia preto aby pomáhlali alebo to jednoducho berú len ako zamestnanie :frowning2:
11. júl 2009 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mikalove suhlasim s tebou, su tu divny, tie veci sme niesli az do trencina
11. júl 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ja si myslim, ze je potreba pomahat doma i v zahranici. Myslim, ze ti co si to muzou dovolit, by meli kompenzovat, to, ze v Evrope zijeme v podstate na ukor zemi 3. sveta. Vite, ze treba v Banglades je zeme nejvic ohrozena zaplavami ve svete - kvuli zmenam klimatu? A za to muzem vsichni, protoze i ti co se snazi zit ekologicky, ziji nad pomery planety...
A co se tyce administrativnich nakladu - ja myslim, ze nemuzo vsechno delat dobrovolnici, je potreba profesionalu, keri vedi co delaji, a nezpusobi svou "pomoci"jeste vic problemu nez predtim. Kazdopadne normalni naklady na "provoz"je kolem 5%....a kazdopadne ne vic nez 10%.
11. júl 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...asi sa lespie chvali takym niecim, ze ja podporujem deti v Afrike, Azii a co ja viem kde este...ako tym, ze som pomohol niekomu z vlastneho sidliska, ze...teda nie ze by sa bolo treba chvalit :zipper_mouth:
11. júl 2009 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bashka no bude to asi tym že tu maju o niečo l lepšie podmienky v detskych domov ako oni tam,často pozeram filmy o takychto krajinach a ked tam vidim tie zubožene deti je mi ich luto :pensive: tiež rozmyšlam o takejto adopcii na dialku....
11. júl 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bashka ja si myslím ze hocijaké dieta v decáku na Slovensku sa má este stále ovela ovela lepsie ako vacsina detí v Bangladési. :frowning2:

mari2 uplne s tebou suhlasím. :slight_smile:
12. júl 2009 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja si myslim, ze najskor si treba spravit poriadok doma, a nemusia to byt deti z DD, urcite mate v okoli socialne slabsiu rodinu, matku samozivitelku, osameleho dochodcu, ktoreho ani vlastne deti nenavstevuju, ...............ja teda ani neuvazujem posielat peniaze nejakym organizaciam, ja radsej pomozem konkretnej osobe s konretnym problemom, a keby sme sa lepsie pozerali okolo seba, urcite ich mame v okoli vela,............a niekedy netreba ani peniaze, aby clovek urobil radost.......... :wink:
12. júl 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a nebojíš sa aby si niekoho neurazila,tým že ho oslovíš,či nechce veci alebo hračky?
12. júl 2009 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.............ja som davala veci kamoske s troma detmi, aj hracky a neurazila sa :unamused: ..........nebol to niekto neznamy.........niekoho na ulici neznameho by som asi neoslovila :sweat_smile:
12. júl 2009 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my ked sme sa presťahovali tak som sa pýtala susedy,že či nechcu pre psa ked máme kosti alebo tak a dosť sa jej to dotklo,že oni mu maju čo dať jesť :confounded: ,a pritom sú soc. slabší,tak už som potom nemala odvahu niečo ponúkať
12. júl 2009 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
........no niekedy clovek nevie, ako druhi zareaguju :sweat_smile: .........to verim, ze ta to odradilo :unamused:
12. júl 2009 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok