Kedy začať s prípravou na pôrod?

ameema
19. mar 2023

Ahojte.

Kedy ste prosím (od ktorého tt) začali
-piť malinovnik
- s naparkou
- ľanovými semienkami
- užívať Benedikt lekársky a Senovku grécku

hederamonstera
19. mar 2023

@ameema senovka a benedict je na podporu laktacie, to by som uzivala az keby s tym bol problem.
Naparka od ukonceneho 38.tt
Lanove semiacka mozes stale, nie je to len k porodu.

danyelia
19. mar 2023

Ahoj, nikdy 😁 Normálne som porodila 4 deti aj bez toho...

nevenka
19. mar 2023

@danyelia aj ja 😅
Ale teda pri prvom som sa snazila ten malinovy list pit. Prenasala som 8 dni, ale porod rychly pomerne.
Ja som mala streptokoka a zapaly kadejake, furt som si nieco vkladala. Tak mna uz nebavilo nejake naparky, masaz hradze atd. riesit.
Tiez mam 4 deti.

ivangeline
19. mar 2023

Ja som tiez dala 3 deti a coskoro bude 4te aj bez toho. :D Raz som vypila caj z maliny a druhy den rodila. :D

mirro
19. mar 2023

@ameema nikdy🙂

ameema
autor
19. mar 2023

@mirro dôvod?

kris_tin257
19. mar 2023

Dve deti som porodila prirodzene bez problémov bez toho aby som vôbec o týchto veciach niekedy počula 😊

bucko555
19. mar 2023

O takomto niečom som ani nepočula a porodila som bez toho

lienka.7
19. mar 2023

@ameema ani pri jednej. Asi menej citat net a viac to nechať na prírodu (tym sa ta samozrejme nechcem dotknut).

majkaaa318
19. mar 2023

Baby veď nemusíte sa hneď vysmievať z toho, je super že sa niekto chce pripraviť dopredu na takú veľkú udalosť. Veľa z toho je v hlave, keď to má dobre nastavené, že sa snažila a urobila vopred čo sa dalo, tak samotný pôrod môže prebiehať oveľa spokojnejšie. Ja som sa veru pred prvým porodom pripravovala, to som ešte mala po nástupe na materskú kľud a bola som sama. Vybrala som si to, čo som uznala za vhodné a pomohlo to (malinik, ľanové semienka, aniball, fyzické cvičenie). Pôrod super, ľahko prirodzene a bez zranení. Dokonca aj personál to ocenil. Takže zmysel to má 👍

ja_bb
19. mar 2023

@ameema Pripravovať sa môžeš koľko chceš,aj tak to pride,kedy má. Napr. aj predcasne. Co sa ma kedy uzivat pozeraj na internete k tým jednotlivým veciam, nie tu pýtať spôsoby užívania. Keď ti všetci poradia nesprávne, pojdes podla toho? ;)

taminka1986
19. mar 2023

@ameema myslim ze porodis aj bez pripravy🤗💪

marisoul17
19. mar 2023

Ja som pila čaj z maliny ostruziny 6 týždňov pred pôrodom. Obe deti som porodila do 2 hodín. Či pomohol čaj neviem, ale psychicky ma to trochu "nastavilo". Ja teda odporúčam.

ameema
autor
20. mar 2023

@danyelia
@nevenka
@ivangeline
@kris_tin257
@lienka.7
@ja_bb
@taminka1986

Srdečne gratulujem každej jednej, ktorá ste porodila 😊. Asi to bude znieť šokujúco, ale predstavte si že viem o tom že aj ja porodím... 💁🏻‍♀️ Pretože každé tehotenstvo sa končí narodením dieťaťa. To však neznamená, že sa nemôžem nejakým spôsobom snažiť sa pripraviť na to čo bude. Rozumiem tomu, že sa na to nedá pripraviť stopercentne pretože sa môže čokoľvek kedykoľvek stať. Beriem to však ako moju zodpovednosť zaujímať sa a pripraviť sa čo najlepšie ako viem, resp dokážem. Ak ste sa vy nezaujímali o to čo a ako tak super, asi vám to vyhovuje. Ja som taká že mám rada keď som informovaná, viem že môže nastať, čo môže byť...
"Porodili iné porodíš aj ty" to je pre mňa hrozne nepríjemné keď mi niekto niečo také povie rovnako ako "no ja som porodila aj bez toho" "kedysi také nebolo a ženy rodili " a podobne. Ak sa vám to zdá úsmevné alebo zbytočne tak v pohode je to váš názor odrodene máte a ste s tým asi spokojne 😊 čo je super... Ja sa však na pôrod a príchod bábätka teším a pripravujem. Preto ak mi neviete odpovedať na otázku ktorú som položila a síce kedy ste začali s prípravou, lebo vy ste nezačali tak prosím pokojne kliknite na inú tému kde viete poradiť podľa toho čo sa pýtajú 🤟🏻. Pretože vaše " ja som aj bez toho porodila" ma úprimne nezaujíma a ani mi nepomôže.

Pozdravujem a prajem pekný pondelok

hederamonstera
20. mar 2023

@ameema suhlasim. Ja si tiez neviem predstavit, ze “vsak nejako porodim”. Potom to tak aj vyzera. Tiez som zostala kukat ako puk z tychto komentov tu.
Za chvilku rodim druhe a pripravujem sa rovnako. Ja ta chvalim ;)

ivangeline
20. mar 2023

A kto sa vysmieva? :D Myslim,ze vacsina a ja urcite sme to napisali v dobrej viere,aby sme povzbudili,ze to zvladne v pohode aj bez nejakych extra priprav.

vasjar
20. mar 2023

@ameema co to je na parka?

danyelia
20. mar 2023

@ameema Nemusíš sa hneď urážať a cítiť dotknutá, veď aj odpoveď, že porodiť sa dá aj bez toho je úplne normálna a ber to ako názor, ktorý sa prikláňa k tomu, že aj ,,bez,, byliniek to bude ok. Táto téma mi pripomenula kamarátku, ktorá takto na konci tehotenstva experimentovala s čajmi, mixovala odvary a zázračné bylinky, no jediné čo si privodila, bola (s prepáčením) poriadna 💩... a ešte sa aj urazila na lekárku, ktorá ju zdrbala, prečo to pila 🙄 Ale veď každého vec, každého organizmus je iný, ideálne je poradiť sa priamo v čajovni, kde Ti možno odporučia tie čaje presne na mieru...

ameema
autor
20. mar 2023

@danyelia ja som sa neurazila 🙂 napísala som že tieto komentáre mi k niečomu nepomohli. Pýtala som sa tu na skúsenosti žien ktoré premýšľali podobne ako ja 😊

evickuska
21. mar 2023

@ameema ja tiez premyslam rovnako, len stale neviem ci sekcia ci nie lebo chcu ju. Ak povedia, ze nie tiez chcem kupit aniball a podobne, teraz som hospitalizovana skrz virozu a ked pocujem tie zeny rodit, vrieskat 🙈 chcem sa pripravit na 120% 🙈

ameema
autor
21. mar 2023

@evickuska presne!! Človek nevie úplne čo a ako sa bude diať. Ale ak môžem prispieť k tomu aby som mala z pôrodu aj ja aj bábätko čo najkrajší zážitok tak urobím všetko preto❤️ lebo čím človek menej vie, tým sa viac bojí a nepočúva personál a pod...
Veľmi by som chcela rodiť prirodzene a nie sekciou ale beriem to tak že ak nastanú komplikácie tak nech je to aj sekcia aj čokoľvek len nech sme v poriadku ❤️
Držím palce aby ste bola zdravá a rodila presne tak ako chcete vy❤️

tiezjedna
21. mar 2023

@ameema no niekedy je veľa informácií skôr na škodu... Ja som nikdy žiadne prípravy nemala rodila som trikrát prirodzene a po pôrodoch bola rýchlo fit. Ide hlavne o to ako si to nastavíš v hlave, to je 90 % úspechu, zbytok neovplyvní žiadna bylinka😉 Hlavne myslieť pozitívne a uvedomiť si, že fakt je len jeden jediný - pôrod bolí.

evickuska
22. mar 2023

@ameema ja teraz lezim tu a vidim tie zeny a ako su dorasovane a ubolene ak tomu viem predist a nejak pomoct, nenecham to na nahodu 🙈

lienka.7
22. mar 2023

@evickuska prepac, ale fakt ma zaujima, ako sa chceš pripraviť na 120% 🤦‍♀️🤣 to je len tvoje zbožné prianie. A pokiaľ budeš mat tazsi porod bez epi, budeš vrieskat aj ty, tomu ver.
Ako prvorodicka som mala prvy lahky a rýchly porod taky, ze vravim ze aj 20 deti takto v pohode porodim😊😂 druhy som si uz "odsrala" naostro ako sa povie, sice tiez rýchly, ale bez epi, som myslela ze na stenu sa vyskriabem... mala zle rotovala takže skončil vaxom. A na toto sa nepripravuje žiadnymi bylinkami ani ničím iným. Lebo každý porod je iný. Plus každá má iný prah bolesti.

majkaaa318
22. mar 2023

@lienka.7 už som sa nechcela zapájať do diskusie, ale toto čo si napísala vôbec nie je pravda. Práve dobrou prípravou sa dá predchádzať aj komplikáciám. Bylinky a iné doplnky uvoľňujú pôrodné cesty. Existujú fyzické cvičenia samozrejme už pred pôrodom na polohu babatka, aby sa lepšie napasovalo do pôrodných ciest a panva sa otvorila. Počas kontrakcií takisto sú cviky, ktorými vieš bábätku pomôcť zrotovat. Dôležité je aj vedomé uvoľnenie a správne dýchanie. Tam stačí niekedy máličko, ale keď sa spoja viaceré vhodné metódy, ktoré práve tou prípravou na pôrod dopredu získaš, tak si môžeš aj sama výrazne pomôcť. A pri pôrode bez epi vôbec nemusíš vrieskať, aj bolesť sa dá predýchať a uvoľniť. Toto mala byť diskusia o skúsenostiach kedy s čím začať a nie ako demodivovat budúce rodičky.

lienka.7
22. mar 2023

@majkaaa318 tato diskusia ma byt aj o tom, ze predstavy a realita môžu, resp.byvaju odlišné.
U niekoho funguje to, u iného ono. Každá sme ina, každá mame porod iny. A nie je to malina.
Toto co tu ty popisujes moze byt dobrý ako nejaký doplnok, ale rozhodne nie nejaká mantra platiaca pre každú jednu ženu. A môžeš sa pripravovať kolko chces, v sekunde sa môže zvrtnut. Preto treba počúvať a rešpektovať lekarov a nie sa hrať na mudru.
Zazila som 2 porody, prvý perfektný - aj bez byliniek a podobných blbosti, druhy tazsi. Cize nie je o com.
Kazda nech si dá co chce, ale pisat tu ze vdaka nejakej bylinke budeš mat super ci lahsi porod je jednoducho utopia.

leni0204
23. mar 2023

Ahoj, no ja si osobne myslím, že ak teda nechceš pri pôrode vrieskať od bolesti, skôr sa pripravuj psychicky, pozri nejaký kurz hypnopôrodu. Tam práve učia, ako pristupovať k tej bolesti pozitívne. Ostatné veci ako naparka, semienka, bylinky a neviem čo ti môžu pomôcť s tým, aby bol porod rýchlejší, ale vôbec nemusia zafungovať. A teda, aj rýchly pôrod bolí 🤷‍♀️ takže by som sa zamerala na nejaké dychové techniky skôr.
Keď som rodila prvý krát, tiež som sa všelijako pripravovala, pôrod nakoniec museli vyvolávať, lebo malý mal zle ozvy, a teda, čo som dovtedy mala kontrakcie, to sa dalo zvládnuť, ale potom pri tých bolestiach z vyvolávačky som zabudla úplne všetko, aj dýchať, aj predstavovať si neviem čo všetko, na to sa nedalo sústrediť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre