Podvod na bazar.sk

nika7311
22. jún 2015

Dobrý deň,

v utorok 16. 6. 2015 som si od dotyčnej zakúpila cez internetový portál bazar.sk IPL laserový epilátor Remington 6000. Napísala mi číslo účtu (2800802377/8330), na ktorý som jej previedla 45 € (ešte si žiadala zaslať bankový výpis o prevode peňazí) a odpovedala mi, že epilátor mi zašle v stredu, nakoľko si správu o prevode prečítala až okolo 21:00 v utorok. Zásielka mi mala podľa správnosti prísť v piatok, keď však nič neprišlo, tak som zavolala na zákaznícku linku Slovenskej pošty a spýtala sa, či na moje meno bol zaslaný nejaký balík, nezaregistrovali žiadnu zásielku. O dotyčnej viem len toľko, že správu mi poslala z mailu: aktu@centrum.sk (prezývka terezia) a mesto by malo byť údajne Radvaň nad Laborcom.
Dnes som jej napísala, aby mi zaslala buď peniaze na účet, alebo epilátor, inak sa obrátim na SOI a podám na ňu trestné stíhanie. Máte nejaké typy, skúsenosti?
Ďakujem.

acer11
22. jún 2015

skúsenosti: 1. SOI nič nevyrieši 2.ani žiadne stíhanie 😖

babyanabell789
22. jún 2015

@nika7311 dobry den mna takisto takto podviedli najdite si diskusiu Podozrenie na podvod v bazari dadka1212 alebo nejak tak ... cislo uctu je sice ine ale moze to byt kludne ta ista osoba ... nemate spravy ktore pisala? Odpisovala prevazne v nocnych hodinach a nie kazdy den ? Lebo pisalo tu viacero mamiciek co boli podvedene vraj na trestne oznamenie treba sumu vyssiu ako 260€ alebo tak cca

sissy27
22. jún 2015

@nika7311 SOI? trestné stíhanie? 😅 sa smeje teraz baba na tebe... SOI s tým nemá nič a policajti si kvôli tvojim 45€ tiež nohy nepolámu, bohužiaľ... ideálne by bolo nájsť viac poškodených, aby suma prekročila 266€... ďalšia vec je, že ona možno balík nestihla poslať v stredu, možno to urobila až dnes... a ak to poslala ako obyčajný list (netuším, aká veľká tá vec je, ale ak do 2kg, tak kľudne), tak ani na pošte o tom nič vedieť nebudú...

nika7311
autor
22. jún 2015

@babyanabell789 Správy (teda celú konverzáciu mám) a teraz si pozerám ten čas, prevažne písala od 23:00 - 24:00, keď som mala previesť peniaze na účet, tak aj o 21:00.
Viem, že je to z 99% moja chyba, že hlúpo verím, že sa nájdu na svete aj čestný ľudia, ale predsa je to dosť vysoká suma (pre mňa ako študentku).

martina_uk
22. jún 2015

@nika7311 mna oklamala jedna na bazos.sk...mne pomohli baby na MK a poradili mi aby som sla vlozit aspon 10centov +50centov poplatok banke na jej ucet.. priamo do banky..na vypise v banke vypise jej meno...ak mate znameho v banke tak sa dozviete aj komplet udaje..potom sa mi podarilo podla mena ju najst na fcb...telefonne cislo..a som jej slusne napisala..ziadne vyhrazanie ze ak peniaze nevrati (20€) tak pojdem si osobne pre ne s doprovodom starostu z jej obce a zacnem ju oznacovat na fcb s jej cislom uctu aby ludia vedeli co robi... mala som stastie ze podviedla viac bab a suma bola dost vysoka...takze aj policia by to riesila a este som jej napisala ze mam znameho v markize ci chce aby sme dosli na navstevu s nim sa porozpravat ako okrada mamicky.. pomohlo..zabralo...peniaze nam vratila.. sice som jej poslala asi 10 sms ale nakoniec pochopila ze jej pokoj nedame a vzdala to.

babyanabell789
22. jún 2015

@nika7311 ja som dala 25€ takto naslepo co je na matersku az az kedze mame dost vydavkov ... urcite uz nic takto neposlem ... vyskusaj co tu pani pise ja som to neskusala tak neviem

nika7311
autor
22. jún 2015

Keď je teda možné zistiť z bankového výpisu meno tejto osoby, má banka vôbec kompetencie poskytnúť meno na požiadanie aj bez prevodu platby?

martina_uk
22. jún 2015

@nika7311 Nie, bez prevodu Ti nic nepovedia. Oni maju vstup iba cez obciansky preukaz ktory Ty musis predlozit ked vkladas niekomu peniaze na ucet a vtedy vybehne meno prijemcu.

karmella21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonaqa2013
22. jún 2015

Maminky, ja sa Vám čudujem že takto kupjete mačku vo vreci. mám 4 deti, ale ani raz som nekúpila nič na Bazoši. Radšej idem do niektorého hypermarketu a kúpim veci pre deti keď sú v akcii. aj v Tescu, KIK a pod. ale viem že sú nové, a ak náhodou aj vyberiem zlé veľk. číslo - môžem ich vymeniť, nie je problém. a čo robím so starými, nepotrebnými? Ak chce niekto z rodiny dám, čo vačšinou nik, ale charita nikdy neodmietne....

peter445
22. jún 2015

@nika7311
Si dobrá ľuďom dôverujúca duša a zároveň (prepáč za výraz) blbá ...bazar.sk nie je eshop so živnosťou takže sa naň nevsťahujú zákony na ochranu odberateľa (spotrebiteľa)...na žiadnej polícii ani inej inštitúcii ti nepomôžu pretože nemajú na to páky ....ty nemáš žiadnu kúpnu zmluvu ani bloček ani nič iné (iba možno maily a sms ktoré nepomôžu kedže si nenakupovala v normalnom eshope registroanom ) a ten/tá čo ti to predal/a má tiež čisté ruky, môže len povedať že jej prišli peniaze na účet od teba nevie prečo a nemusí ti ich vracať späť ...nepohneš s tým iba ak nájdeš dotyčnú osobu a vyriešiš do z očí do očí alebo ešte môžeš skúsiť zájsť do banky ale tam ti tiež na 99,99% nepomôžu ...jeden chalan si takto kúpil na dobierku cez bazoš iphone za 150€ cca a keď doma rozbalil bol tam kameň....nakupuj len od overených predajcov!..a ak sa dá tak len na dobierku!

karmella21
22. jún 2015

@peter445 To je pravda , a ďakujem )

peter445
22. jún 2015

nabudúce vám odporúčam nakupovať cez aliexpress (sú tam ojeby ale pri sumách od tisic eur sa stávajú len výnimočne )

peter445
22. jún 2015

oprava (sú tam oj*by ale pri sumách DO tisíc eur sa stávajú len výnimočne)

igiana
22. jún 2015

@nika7311 napis na bazar co sa ti stalo, mna ked jedna oklamala na bazos.sk, tak mi poslali na nu telefonicky kontakt, ktory bol potrebny pri jej registracii, lebo jej tam prisiel overovaci kod. Kamaratka z orange mi na zaklade cisla zistila meno, adresu a email a nasli sme ju podla toho aj na fb. Napisala som jej taky brutalny email, ze za dva dni som mala peniaze naspat na ucte.

bonaqa2013
22. jún 2015

@peter445 aké oj... myslíš. Čo mám od toho očakávať.

peter445
22. jún 2015

@bonaqa2013 čína nie je európa ...platia tam iné zákony a skrátka je tam bordel takže sa môže stať to čo tuná -nika7311- že zaplatíš a tovar nedostaneš a môžeš len dúfať že ti pomôže majiteľ stránky ...no na tom aliexpresse je pomenej podvodov viac ich je na sesterskej stránke alibaba.sk kde sa objednáva tovar vo veľkom a tam niekedy napr si kúpiš 300kabeliek za 3000€ a peniaze ani kabelky neuvidíš lebo ťa okašľal nejaký číňan alebo sa tomu čínanovi niekto nabúral do mailovej schránky....ale takéto podvody čínsky predajcovia robia zvyčajne len vtedy ak za to zakešujú aspon nejaké tisíce -u tých predajcov na aliexpress kde si ľudia kupujú po 1-3 kusy tovaru za pár desiatok či stovák tak tam tí predajcovia nebudú riskovať problémy pre pár eur ...už ináč sa môže len stať že tovar zadržia na colnici lebo je to nejaký fejk na nejakú značku alebo na tovar budeš čakať aj mesiac dva lebo si objednala u nejakého lenivého predajcu ...ale zvyčajne ti tovar príde do 2 týždnov či pár do týždna

bonaqa2013
22. jún 2015

@peter445 ďakujem za objasnenie...

babyanabell789
23. jún 2015

Kupuj na ebay tam su rozumne ceny a tovar dojde vzdy ...;) a mas tam na vyber kadeco

timea7
23. jún 2015

@babyanabell789 súhlas, dokonca keď tovar kuriérska spoločnosť nedoručí - s výhovorkou, že sa nemohli dostať do vchodu 😠 , telefonicky ma nekontaktovali, ved na čo....a poslala tovar späť, tak som dostala mail, či mám o daný tovar záujem a keď som odpísala, že hej, tak mi ho poslali ešte raz bez účtovania poplatku za doručenie.

peter445
23. jún 2015

@timea7 ale ceny tam asi nie sú také nízke ako na čínskych alibaba a aliexpress..či?

timea7
23. jún 2015

@peter445 sú veéééééľmi prijateľné, niektoré veci majú tretinovú cenu tovaru na SK 😒

elka017
26. jún 2015

Pridavam sa k vam, dna 16.6.2015 som si cez bazar.sk objednala set do postielky, 29€. Dotycna nechcela zaslat tovar na dobierku, tsk sme sa dohodli, ze jej poslem peniaze vopred na ucet, doteraz mi nic neprislo, nereaguje na moje e-maily, inzerat je uz zmazany. Viem o nej iba, ze sa vola Miriama Losonska, Tekovske Nemce, miriam1976@centrum.sk, cu: 2800802377/8330. Viete mi poradit, co mam robit? Ma niekto podobnu skusenost?

nika7311
autor
27. jún 2015

Choďte na políciu, podľa č. účtu ide o tú istú osobu. Ja som spísala zápisnicu. Tá osoba oklamala viacej ľudí a pokojne v tom pokračuje. Vytlačte konverzáciu a poprípade aj to, čo ste sa dozvedeli na tejto stránke.

alehal11
29. nov 2016

Dalsi zlodej: BabyLove90@email.cz, no emaily stale meni, predtym uz upozornovali na mail julinkakoza@seznam.cz.
Meni aj svoje meno pri mailovej komunikacii.
Je podane aj trestne oznamenie.

S ceskym cislom uctu: CZ61 0800 0000 0029 7026 5033
TC: +420 735267484
Ak s nou prisiel niekto do kontaktu, mozte ma kontaktovat.

bazarshop
18. mar 2017

Portál bazarshop.sk prináša na slovenský trh bezpečnú formu nákupu a predaja tovaru pomocou internetu.
Výhody portálu :
- Platby vopred
- Platby idú do Depozitu
- Predajca ma istotu prevzatia zásielky
- Kupujúci sa nemusí obávať podvodu
- Nižšie náklady na poštovné

http://bazarshop.sk/index.php