Pohár vínka a kojenie

28. máj 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať,nie nato aka som krkavčia mater že si chcem dat pohar vina a podobne mudrosti. Ale ak su tu nahodou mamičky čo si na oslave chceli aspon pripit sampanskym. Ako sa to robí, ked budem mať odsaté mlieko v chladničke/mrazničke tak na kolko krmeni mi ho treba mať odsaté? Resp. Kedy už moje mlieko nebude "toxické" a taktiež pri konzumovaní napriklad sushi alebo podobných vecí?

simuskaaa123
28. máj 2020

Ja kojím a keď som bola malú ukázať v robote, mimochodom robím vo vinárstve tak som si pohár s kolegami dala.. A myslím, že malej sa nič nestalo

denden77
28. máj 2020

posielam clanok, ktory ma ako v sucasnosti tehotnu a teda abstinujucu vinu muchu dost zaujal a prekvapil 😁
https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/a...

alana1
28. máj 2020

no ja som vcera vypila 4 male piva a potom ked som kojila syna tak si az mlaskal ako mu chutilo 🙂

autor
28. máj 2020

@denden77 super tak mam to cierne na bielom😁 dakujem.👍

merkelica
28. máj 2020

to fakt nevydrzite chvilu nechlastat?

autor
28. máj 2020

@alana1 😂😂👍

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. máj 2020

@merkelica nie, mam narodeniny tak si chcem dat pohar sampanskeho predstavte si 🙂

merkelica
28. máj 2020

myslel som skor pani, co vypije 4 male piva a ide kojit. na priemernu zenu je to 1,5 promile, co je uz excitacna opilost az mierna opilost.. no nechcel by som aby ma kojila opita matka...

heidy222
28. máj 2020

Ked si dam Len pohar vina nic neriesim, Ked si vsimnem ze sme sa zakecali a vypili sme s manzelom celu flasu Tak vyberiem z mrazaku odstriekane, to mu dam a nadranom uz dojcim normalne

heidy222
28. máj 2020

@merkelica 1,5 promile je Uz hranica smrti u nezvyknutych a PO 4 malych pivach este nikto nezomel 😊 pri 60 kg a zvyknutej peceni to bude Tak 0,7 promile

autor
28. máj 2020

@merkelica určite nevypila 4 piva na ex a potom šla kojiť

dominka63
28. máj 2020

Kľudne môžete nič na tom nieje

merkelica
28. máj 2020

@heidy222 no to teda nie je

sunny8
28. máj 2020

@alana1 prepáč ale s tým sa chváliš? No chudák dieťatko ☹️

alana1
28. máj 2020

@sunny8 tak len pisem, ze nie je to nic co dietatu poskodi....ver, ze horsie su paraleny, nurofeny a ine tabletocky ktore tuna matky bezne davaju detom pri bolesti ked im rastu zuby...a precitaj si o pive, je doknca zdraviu prospesne, presne tak ako pohar vina kazdy den...

alana1
28. máj 2020

@merkelica 🙂 musim sa smiat, lebo sa znova zapaja do diskusie odbornik...kde mate zohladneny cas ked uz tu spomínate 1,5 promile? laskavo si najprv nastudujte co to o danej problematike a potom radte...

merkelica
28. máj 2020

@alana1 kludne sa smejte, je to vase dieta

sunny8
28. máj 2020

@alana1 alkohol ako alkohol .. ten je dosť nebezpečný v hocijakom množstve. Ani za lieky nie som tiež keď až treba.

merkelica
28. máj 2020

@alana1 a nech sa paci pani odbornicka mozte studovat https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJM1991100332...

alana1
28. máj 2020

@sunny8 ale ved vas to nikto nenuti pit...je ine pit v tehotenstve kedy to dieta dostava priamo a ine ak zena dojci...dalej je dolezite pozriet sa na to kolko toho vypije, aku hmotnost ma zena a za aky cas to vypije...alkohol je nebezpecny ak sa s nim prehana ale to je so vsetkym...

smejko25
28. máj 2020

@merkelica zas dalsi nazor ktory ani nevie o com pise...mam prestudovane vela studii ktore nikde nedokazuju ze sa alkohol vstrebe do mlieka....
To by matka musela byt nacucana ako spongia

smejko25
28. máj 2020

Neries ja si tiez s manzelom dam v piatok vinko a nic mojmu dietatu nieje 🙂 by si sa musela opit pod obraz bozi aby sa to v mlieku prejavilo 🙂
Takze ani odsavat ti netreba

kate_cs
28. máj 2020

Ja som počas 1,5 roka, kedy som kojila jedla a pila všetko, na čo som mala chuť. A dieťa nemalo žiadne problémy so zažívaním a ani ja s kojenim.
Trdý alkohol a ani pivo nepijem tak či tak a to, že som si občas dala večer pohár vína, keď už bábo spalo som fakt neriešila. Aj kávu som si dala.
Všetko s mierou a rozumom 😉

sunny8
28. máj 2020

@alana1 maj svoju pravdu a ja mám svoj pokoj 🙂

h2
28. máj 2020

@alana1 4 malé pivá? Tak jedno by som ešte pochopila, ale 4? A že nie je škodlivé, ale zdraviu prospešné, no to možno tak to jedno, aj to len ak sa bavíme o dospelom človeku, nie o dojčati. Veď je to alkohol. A ten prechádza do materinského mlieka. Ja toto fakt nepochopím. Veď keď to niekto nevie bez toho prežiť, nech si dá jedno, ale nie 4. ☹

autor
28. máj 2020

@smejko25 nie ja urcite viac ako 1 pohar max 2 pohare za cely večer nevypijem to by som ozaj ležala pod stolom kebyze si dam viac po tomto 10 mesačnom abstinovani 👍😂

zabina27
28. máj 2020

nie je jedno, ci a kolko sa vstrebe do mlieka??? tak bud nechcem, aby moje male babo prijalo hoci kvapku alkoholu a pokial nie som socka, tak to tie mesiace bez pohara vina a podobne prezijem alebo je mi jedno, ci bude mat v telicku alkohol a potom sa nepytam, kolko sa vstrebe a za kolko sa to vyluci. za mna, nedala som si ani v tehu ani pocas kojenia, nekojila som teda roky, tak uplne v pohode som vydrzala. milujem rady tipu - nic sa nestane. no a ked sa zrovna stane, tak to maju na krku jedine rodicia. a pokial nemusim podkopat inteligenciu svojho dietata, tak to neurobim...

autor
28. máj 2020

@zabina27 necitim sa ako socka zato absolutne 😂 ked budem kojiť 4 roky tak 4 roky mam byť otrokom dojčenia a odopierať si spoločensky život a nepiť ani kavu ani žiadny energeťak a na oslave svadbe si nedam jeden pohar? Hmmmm....

tripetta
28. máj 2020

Bez alkoholu ani rana. Neviem, či sa na vás rehotať, alebo z vás hodiť šabľu. Fuj, zle mi je z niektorých tu. To fakt bez alkoholu neobsedíte?