Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Polovičky v zahraničí

zoja_
13. sep 2015

Mile damy potrebovala by som radu a skusnost!Manzel a ja zijeme na Slovensku chceli by sme si zit trochu lepsie tak sa mm rozhodol ze pojde na kamion.Deti zatial nemame.Ste tu niektore ktorych manzelia chodia na kamione a su 4 tyzdne vonku a 2 tyzdne doma ako Vam to funguje? A ako to oni zvladaju a tak vseobecne? DAKUJEM za kazdy postreh a radu pekny vecer 😉

pribinak
13. sep 2015

Klikla som sem omylom, ale tak napíšem, aj keby neviem ako dobre zarobil a povedzme si, ze rovno, ze kamionista majland nezarobí, tak 4tyzdne prec od ženy a rastúcich deti, no to je podľa privysoká cena za akékolvek prachy, nic pre mna

0604katka
13. sep 2015

Ahoj.Moj sice nerobi na kamione,ale na stavbe v DE,ale je 3 tyzdne prec a 3 -4 dni doma.Je sice fajn ze su lepsie platy,ale je stale bez deti...Ale v dnesnej dobe si clovek nenavybera...a myslim si ze je tu xx takych mamiciek ktore takto funguju .....zvladnut sa to da,ale nieje to med lizat

zoja_
autor
13. sep 2015

@pribinak
@0604katka deti zatial nemame ale planujeme do buducna zijeme v dome pri mojich rodicoch obaja pracujeme vydavky zatial nemame velmi velke ale ked si chce clovek zarobit musi minimalne na 1 az 2 roky to riesit takto v zahranici sme boli ale tak sme si len zili zarobit sa tam nejako extra a usetrit nedalo len sme si proste zili no nasetrili sme ale zas nie milion ale vzdy ma to tahalo domov ale doma to je o nicom roznyslam aj nad tym ze opat sa niede vyberieme ale roky plynu a aby neuplynuli a ked bude cas na deti a peniaze tak ich nebudeme mat a to by som neprezila.

0604katka
13. sep 2015

@zoja_ ono je tazke clovek si musi urcit priority.......a kazdy si je strojcom osudu sam...ale drzim palce nech sa rozhodnete akokolvek

wewerkatka
13. sep 2015

My fungujeme tak, ze priatel je 5tyzdnov vonku a potom tyzden doma... je to dost o hubu... v novembri sa nam ma narodit malinka, netusim ako budeme fungovat.. ale zial, nevyberieme si... zo slovenskeho platu to asi neutiahneme... 😖

buba1993
13. sep 2015

Skúsim prispieť aj ja.
Keď sme bolí malí ( ja a moji dvaja súrodenci ) náš ocino chodil presne takto na turnusy. Doteraz s ním nemáme vďaka tomu žiaden vzťah, akože máme sa radi, on nás má rád aj to všetko ale " nie je na nás zvyknutý " keď sme boli malí a naháňali sa a robili tie detské hlúposti jemu to všetko vadilo pretože bol s nami málo.
Toľko z tohto pohľadu...

Aktuálne som v zahraničí ja a môj priateľ ma čaká doma. Dva týždne som preč a týždeň približne doma. Dá sa to zvládnuť, je to v poriadku, tešíme sa na seba a vždy si všetko vynahradíme. Keď ale budú mať prísť na rad deti IHNEĎ S TYM SKONCUJEM a radšej budeme mať máličko peňazí a budeme spolu ako keby sa mal naštrbiť vzťah s deťmi ( i keď ten môj a ocinov nemusí mať nič spoločné s jeho prácou... )

evittam
13. sep 2015

@zoja_ Ahoj, my sme spolu uz 15.rok,vztah mame super,2 deti,od aprila fungujeme tak,ze je tatko prec 5 tyzdnov a tyzden doma. Da sa to zvladnut aj ked ma dcerka len 20mes. Bohuzial si mocnenavyberame,je SZČO a aj ked tu zarobil,tak tazko bolo s vyplacanim. Nastastie ma aj super pracu a nebude tam vecne. 😉

zoja_
autor
13. sep 2015

@wewerkatka tak tak na tom Slovenku to je fakt bieda a clovek nema velmi na vyber bud/alebo ako ja mam super rodicov netrieme biedu obaja su zamestnany otec popri praci pracuje takze ale byt vzdy zavisla od rodicov mame aj dom v ktorom ostanem urcite ja ale aj tak aspon na ten rok/dva si zarobit ;)

zoja_
autor
13. sep 2015

@buba1993 no to urcite nie tak .. ja som vyrastala v uplnej rodine mm nie otec a mama sa rozviedli ked sa narodil a tiez ma rad mojich rodicov mojho otca berie ako svojho kedze svojho nikdy nemal a vie ako to je rast bez otca tak to by som urcite nechcela aby tak vyrastali aj nase deti 😯

zoja_
autor
13. sep 2015

@evittam Tak tak trochu si privyrobit nech sa lepsie a hlavne lahsie dycha a venovat sa rodinke 😉

mamulka211
13. sep 2015

rozbijes si rodinu, ale tu si rozbijes, aj ked bude za min. mzdu doma, dnes uz rodiny skoncili

petulawink
13. sep 2015

Ahoj. Mam doma kamionistu, fungujeme uz takto 8 rokov, moj pracuje vo Svedsku a je 6 tyzdnov von a doma 3-4 tyzdne. Ci si rozbijes rodinu- neviem, ono je to o povahe cloveka. Hlavne o tolerancii, dovere. Obaja musite byt dobre zohrani,musite vediet spolu fungovat aj takto na dialku. Predpokladam, ze manzel ide za lepsim zarobkom, trosku privylepsit financne pre rodinu a toho sa treba drzat, ze vam bude lepsie a robite to pre seba a svoju rodinu. Osobne si myslim,ze nie je lahke ani pre toho chlapa sa zbalit a ist prec. Praca na kamione nie je lahka, nie je to len o tom soferovani. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Vyskusajte a uvidite ako sa vam bude darit🙂.

zdena12345
14. sep 2015

tazko povedat, moj chodil na tyzdnovky a vacsinou na vikend domu. Nastastie len vyse roka🙂 nepoznam vsetky podrobnosti okolo Vasho vztahu, rodiny, byvania...
zena sama s deckami v rodinnom dome v prestavbe s velkym zanedbanym pozemkom je urcite nieco ine ako v cinziaku...
kolko zarabate a kolko skutocne potrebujete, lebo dnes sa ludia uplne zbytocne vrhaju na nakupy veci, ktore im netreba a vedia sa bez nich zaobist
vela je o dovere a udrzovani vztahu a vzdialenost, vsetci uzname, ze nerobi dobrotu... a prilezitost robi zlodeja
pre deti to nie je dobre vyrastat bez otca

libka1
14. sep 2015

@zoja_ pokial nemate deti by som to kludne zvladla. Zatial cosi nasporila a potom aj keby skromnejsie, ale uzivala si deti spolu s manzelom

dai
14. sep 2015

@mamulka211 trosku optimizmu dievca🙂 da sa robit aj za vaecsie penuaze ako minimalku pre boha... a do zahranicia moze odist aj cela rodina, nielen 1 clen...
Ja mam okolo seba len uplne rodiny - 15rokov plus partnerstva a nemam pocit ze by rodinam odzvonilo, akurat treba raz zacas zabojovat a nevzdavat to hned

mamulka211
14. sep 2015

@dai ak pojdu cele rodiny je to este ako tak, ale naoza pri odchode len jedneho z partnerov a hlavne pri dlhodobych pobytocch sa 80 percent rodin rozbija.

evittam
14. sep 2015

@mamulka211 Súhlasím s @dai a @petulawink to "rozbíjanie rodiny" nie je o tom kde pracuje jeden z rodičov,manželov, partnerov ale o niečom úplne inom. Môžete byť spolu aj 24 hodín denne a aj tak si môžeš "rozbiť rodinu". 😉
A ak tu na SK robíš ako vôl a nakoniec ti nikto nič nezaplatí, tak si rozmyslíš či pôjdeš alebo nie za lepším a hlavne 100% zaplateným.

dai
14. sep 2015

@evittam tak ja zase s mamulkou suhlasim v tom ze ak 1 partner takto pracuje ako sa tu v teme popisuje tak to vztah skor alebo neskor narusi... ten moj prispevok bol skor vseobecne k jej pesimizmu co sa vztahov tyka...
uprimne, ja by som nikdy na takyto vztah dlhodobo nepristupila - ak do zahranicia tak cela rodina, ak zostat doma tak sa prestahovat za pracou - opaet cela rodina - robit za minimalku ak mam kvalifikaciu a schopnosti vyssie a k tomu sa viem aj predat mi pride uplne chore ( aj ked samozrejme je jendoduchsie zostat v pohodli a teplucku domova a nadavat na minimalku a tvrdit ze nie kazdy sa moze prestahovat etc .... )
ale iste - vztah sa moze rozpadnut kazdemu, aj takym co su stale spolu - ale ta pravdepodobnost je omnoho nizsia ako ked vlastne s tym clovekom nemas okrem spolocneho majetku a mozno deti nic spolocne a kazdy si zije vlastny zivot ...

mamulka211
14. sep 2015

@dai kazdy si emocialny zivot pestuje tam, kde sa dohodobo zdrziava. Ked moj muz pracuje aj mesiac dva v kuse v Nemecku, iste po praci pojde s kamosmi na pivo, ci niekde sa zabavit, na ubytovniach su neraz pospajane muzi aj zeny dokopy,je to velka prilezitost na neveru.

dai
14. sep 2015

@mamulka211 vies, mne ani tak neide o prilezitost na neveru - aj ked sa hovori ze prave ta robi zlodeja... mne by jednoducho vadilo ze spolu nezdielame zivot ako taky ( ono podvadzat ta moze chlap aj za 30 minut co ide na nakup a pritom mozte byt cely den spolu - ked niekto chce, tak to spravi )

Ja mam totiz pocit ze to co robi ten vztah vztahom sa mnohokrat odohrava v minutach kedy sa nan vlastne ani nekoncentrujeme, len tak spolu sme a zrazu ma muz pohladka po vlasoch, alebo ma objime ked robim ranajky a povie ze ma lubi, alebo mam zly den a vykricim sa na vsetkych - a potom mam stale cas sa este s kazdym udobrit a pomojkat ale zaroven bolo dolezite ze pritom boli a pomohli mi v mojej emocii - neviem ako to spravne popisat - ale pre mna je to kazdodenne zdielanie radosti, starosti, kratuckych momentov, neocakavane rozhovory ktore sa len tak vyvinu zo situacie spojenej s nejakou emociou - toto pre mna vlastne tym vztahom je... ak niekto tvrdi ze si toto vsetko dokaze vynahradit za 1 tyzden v priebehu 2och mesiacov - ako super a som pre nich stastna ale ja za seba by som to nedala, mne by to absolutne nestacilo na vztah ( a to o nejakych ludskych potrebach po blizkosti, objati, milovani etc. uz ani nepisem... lebo toto fakt neviem ako riesia v takychto vztahoch - beriem ze zena sa mojka s detmi, chlap tieto potreby ma obycajne ale omnoho silnejsie ako zena a je vlastne sam... hm... a tu sme pri tej tvojej prilezitosti🙂 a k tomu emocnej prazdnote... )

bosoriak
14. sep 2015

@mamulka211 Ja myslim, ze to nie je o nevere. K tej ani nestihne prist. Ja zo svojej skusenosti hovorim - ak takyto system, tak docasne s jasnym datumom exspiracie 🙂 moj muz tak pracoval v zahranici - na 4 dni z tyzdna isiel prec, 3 dni bol doma. Bolo to odrzku, nie kvoli detom, tie boli v pohode, ved mali tatinka 3 dni vkuse doma. Kvoli nasmu vztahu - ja som si od neho odvykla a potom mi doma vadil vlastny muz 😀 A bolo to vzajomne, proste take to prirodzene odcudzenie.. a to sme ludia, ktori si tie veci vieme vydiskutovat a velmi si rozumieme. Ale u nas to bolo jednoduchsie, lebo sme si povedali, ze na rok a hotovo a tak aj bolo. Potom chodil do zahranicia na 1-2 dni z tyzdna a to je uplna pohoda, dokonca to prospelo, ze sme mali kazdy jeden vecer do tyzdna vylucne pre seba 😉

Ale ked dostal pracovnu ponuku 900 km daleko a na full-time, ani som neuvazovala, proste sme sa vsetci prestahovali. Rodina ma byt spolu a ak by som mala mat vikedoveho manzela, to mi vobec nevyhovuje. Samozrejme, tento model sa da dodrzat ak ide o klasicke zamestnania od - do, nie u kamionistu, u ktoreho je jedno kde ma rodinu, kedze aj tak pracuje mimo. To si neviem predstavit a ak by sa co len trochu dalo, riesila by som to zmenou zamestnania. Aj vodic autobusu MHD v zahranici je ziadana pozicia a nemusi byt 4 tyzdne mimo rodiny (ak je cela rodina prestahovana myslim).

Proste rodina ma byt spolu, ak sa da, co najviac. Pretoze nejde o spolocne dovolenky a vylety, ide o tu kazdodennu rutinu, kontakt, pohladenie po tazkom dni, drzanie za ruku pri citani vecernej knihy, pusu detom pred spanim.. to su tie drobnosti, ktore robia rodinu rodinou.

mihula
14. sep 2015

@zoja_ a co tak odist do zahranicia spolu?

bubelko
14. sep 2015

@zoja_ pred 14.rokmi moj vtedajsi priatel odisiel do zahranicia... najskor na 3m vyskusat, zapacilo sa mu a tak ostal. chodil domov na vikendy, kazdych 6-8 tyzdnov. vydrzali sme takto rok a pol. mne sa vztah na dialku nepacil. vzali sme sa a ja som sla za nim...
pre mna vztah na dialku nie je. a to sme vtedy ani deti nemali. teraz, keby sme sa mali stahovat, tak zas vsetci. deti potrebuju oboch rodicov. 😉

zoja_
autor
14. sep 2015

@mihula Ahoj v zahranici sme boli obaja ale doma je doma tam mam tu dom,auto vsetko co potrebujem v zivotu pracu ale ked chceme dieta aspon trochu nasetrit do zivota ale je to nerozhodne este sa o tom doma bavime tak uvidime ako to dopadne.

zoja_
autor
14. sep 2015

Dakujem VAM za vsetky odpovede velmi si to vazim! 🙂

danielacool
14. sep 2015

Vdaka kamionu, fungovaniu 6 tyzdnov von a 2 doma, pocas troch rokov, som sa stala rozvedenou... ☹

mamulka211
14. sep 2015

@danielacool ☹ chapem ta.

danielacool
14. sep 2015

@mamulka211 Ani si nevieš predstaviť, ako to stále bolí.... ☹

libka1
14. sep 2015

@danielacool prepac ze sa pytam, ale ty si uz druhykrat vydata? pretoze pises ze to boli a zaroven mas v profile ze sa snazis a ze ste si s manzelom dali rovnaky darcek nedavno... tak sa v tom nejak stracam...

danielacool
14. sep 2015

@libka1 Nie, nie som druhý krát vydatá, ale mám priateľa 🙂 MM používam ako skratku pre "môj muž", nie "moj manžel".

Tu začni písať odpoveď...

Odošli