Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poplatok za prijatie platby

terka1607
11. mar 2015

Dobrý deň kúpila som veci od jednej mamičky a tá mi napísala, že nech pošlem aj 0,8 eur naviac, že to si banka strháva za prevod. Ja som nikdy o takom niečom nepočula, existuje také niečo?

mawka
11. mar 2015

@terka1607 mamicky dost casto takto spekuluju. uz to nie je, bolo to, ale neni. ak, tak sa poplatok plati pri vklade a to zalezi od banky. v niektorej ano, v niektorej nie. minule som tiez tak nakupovala a mamicka ze plus 50 centov pri priamom vklade, vraj sa jej strhava. tak som si dala tu namahu a pozistovala si a nie, nestrhava sa na beznych uctoch nic, iba na podnikatelskych a tiez nie vzdy. takze treba si overit. a ked pojdes platit napriamo, spytaj sa pani v banke, ci sa na tom ucte bude nieco stvrhavat. velmi radi ti poskytnu info, ci ano alebo nie 😉 nenechaj sa obtiahnut.

ivett1
12. mar 2015

@terka1607 súhlas s príspevkom vyššie, bankový prevod medzi dvoma bankami cez internet banking (IB) je bezplatný a platba nabehne na účet najneskôr na druhý deň (záleží v akom čase robíš prevod) ... ak vkladáš priamo na účet, tak to sa treba opýtať, pretože tieto poplatky mali byť zrušené (rovnako ako boli zrušené niekoľkodňové prevody medzi bankami) ...

mawka
12. mar 2015

@ivett1 ano, ostali tie poplatky, ktore si banka strhne, ale pri podnikatelskych uctoch - co sa tyka teda platby priamym vkladom. nahradili ich poplatkami pri priamom vklade, ktore plati vkladatel. cize nie k sume priratat 50 centov napriklad ako zvyknu maminy uvadzat "lebo im to banka strhne" ale tych 50 centov zvacsa plati clovek uz priamo ked vklada. sporitelna to tak ma napriklad. vo vubke sa neplati nic pri priamom vklade a ani nestrhaju z bezneho uctu. v csob je poplatok pri priamom vklade na mieste, tiez nic nestrhavaju majitelovi bezneho uctu. unicredit ma poplatok pri priamom vklade na mieste 1 euro. v tatrabanke som zatial nic neplatila na priamy vklad a ani sa tiez nic nestrhava na beznom ucte. mamicky proste spekuluju. presne ako ty pises, je to davno zrusene.
a co sa tyka niekolkodnovych prevodov medzi bankami, napriklad ked mi ex posiela z mbank do tatry doobeda, nabehnu mi do tatry este v ten den po obede. ale ked to uz posle po 12.00 hod, tak az na druhy den. tomu hovorim rychlost. najpomalsie mi idu peniaze z CSOB, SLSP a VUB. a este jedna pikoska o rychlosti, minule mi sli z nemecka peniaze tak, ze prikaz na uhradu bol zadany o 17.00 hod teda na zaverecnu a na druhy den o 09.00 rano mi pipli na ucte. kdezto ak niekto posiela zo SLSP peniaze jeden den rano, pridu mi az navecer druhy den.
a teda na zaver, ak maju maminy podnikatelske ucty a strhava sa im poplatok, tak by k tovaru, ktory zasielaju mali prikladat aj doklad 😉 a nerobia to vo vacsine pripadov.. bohuzial.
@terka1607

terka1607
autor
12. mar 2015

Týka sa to bankového prevodu cez internet banking, takže to by malo byť bez poplatku. Veľmi pekne ďakujem za radu, zdalo sa mi to zvláštne, lebo nikdy si odo mňa nikto nepýtal peniaze za prevod a dosť ma to prekvapilo

mawka
12. mar 2015

@terka1607 tak to uz vobec nie, ked je to cez IB... jasnacka, nic neplat navyse. je to spekulacia.

ivett1
12. mar 2015

@mawka super príspevok🙂 ... ďakujem za tieto info ... 😉

mawka
12. mar 2015

@ivett1 rada poradim, lebo ja stale narazam na vetu "priratajte k sume pri priamom vklade 50 centov, ktore mi banka strhava" a dost ma to stve. stretavam sa s tym nielen tu, ale aj na MMA. a ked predavam, tak mi casto maminy tvrdia, ze poslali peniaze a dva dni a peniaze nikde a zvaluju to na banku. ale je fakt, ze peniaze bezia teraz uz velmi rychlo - aj ked teda sa najdu spomalene banky 😉 🙂

ivett1
12. mar 2015

@mawka áno, aj mne sa to stáva🙂 ... kočky stále špekulujú ... s tými platbami ...ale hlavne, že peniaze nakoniec dorazia na účet ... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli