Poprad Babytuning 5. Pridajte sa

anickamaros
13. nov 2009

Babenky tak ja Vas vitam u novej teme a dufam ze bude pokojna a bez konfliktov 🙂

andrejka10
13. dec 2009

Joj, babulky, idem ja sa poobliekať a idem do Kauflandu na nákup. Nedeľa, všetko vyžraté 😀 Sa mi nechce ísť do tej zimy. Lukáško berie malú kočíkovať tak to sa vrátim raz dva. 😝
Maminky, nevideli ste niekde tie penové puzzle na zem. Chcela by som ich kúpiť malej Sáre, ale v Dráčiku ich už nemajú, ani v Tescu. Neboli ste niektorá v Dráčiku v SNV v Madarase? Aby som sa tam zbytočne netrepala. Alebo aspoň poradte, kde by som ich mohla ešte kúpiť. Zrejme ich zoženiem až po vianociach. Teraz sa predá zrejme všetko. ☹

zdenocka
13. dec 2009

Vinka, super recept, aj ja urcite cez tyzden uvarim 😉 .
Andrejka, ten psik nie je velky, je to taky stredny havo, ale je dost tazky, co som pozerala na priemernu vahu. Ku mne by sa taky maly psicek a hodil, ale neviem ci predstavit mojho 180 cm manzela keby ho vencil, ved by boli smiesny 😀 . My tiez neplanujeme teraz kupu psika, az ked bude Janicko vacsi 🙂 .

zdenocka
13. dec 2009

Andrejka, ja idem dnes do SNV do Madarasu, tak sa Ti pozriem 😉 . Pozri tuto stranku, tu ich mas velmi vela:
http://www.peknehracky.sk/produkty/penove-hrack...

vichrica
13. dec 2009

Laure sa sneh páčil. Myslím, že sa ho už nebojí 😀
andrejka - fíha, 2 týždne v kamióne? Tak to tomu psíkovi nezávidím 😖 ... aj ja by som si dala POPLATKY s medom 😀
zdenocka - aj my sme mali ružové líčka a aj nosy 😝 Juuj, takého chceš psíka? Vyzerá tak strašidelne.
vinka - to rizoto vyzerá dobre - hm, žeby som aj ja urobila 🙂

vichrica
13. dec 2009

andrejka - puzzle maju na novom priore 11 ks za 9,50 Eur

zdenocka
13. dec 2009

Vichrica, super, ze sa uz Laurinka snehu neboji 😉 .
Take psika chceme, lebo ma najvyssie hodnotie vztah k detom a dospelym 😉 . On sice vyzera prisne, ale co mi manzel opisoval, aky je to havo, tak je uzasny. No pokym sa mi rozhodneme kupit psika, tak budeme asi na dochodku, lebo chceme najprv odchovat deticky, a zatial mame len jedno 😀 .

anickamaros
autor
13. dec 2009

ahojte maminy peknu nedelu prajem 😉
ale je zima vonku vsak. sme boli s maroskom v meste sa prejist tak sme prisli ruovy vystipany a hladny. 🙂
spapkal plnu misku polievku hranolky a masko a uz spinka biedacik bol hotovy.
ja idem zehlit konecne lebo kopisko jak svet take 2 hodiny urcite porazi ma 😝
mm je este doma ale vecer ide prec a ja rano na krv lebo som mala zlu mala som tam zapal tak uvidime co bude.
tak zatial peknu nedelu vam prajem 😵

lilly2711
13. dec 2009

Ahojte

Ďakujem za privítanie. Áno, v podstate som bývalá popradčanka, teda ešte v lete 2008 som bývala v Poprade, kde som sa aj narodila.
A niečo o mne : volám sa Zuzana ( Nick je po dcére ) a odvialo ma do Škótska za manželom, ktorý tu pracuje už 5. rok. Rozhodla som sa odísť, keď som tretí krát otehotnela, najmä preto, že som mala ťažké a vysoko rizikové tehu a sama s dvoma deťmi .... no proste som inú možnosť nemala, manžel by späť neprišiel.
Prišla som do cudzieho sveta s 2,5 mesačným dieťaťom a dvomi staršími, tak zo začiatku bolo ťažko. Najmä to, že syn musel nastúpiť rovno v januári do školy, aj keď pred tým ešte nechodil, mal ísť až v septembri. Po anglicky nevedel a musel sa rovno učiť písať celé vety a byť v škole celé dni. ☹ Dcéra Juli nastúpila do školky, ale aspoň pre ňu to nebolo také hrozné, lebo škôlka je tu len 3 hodiny denne.
Museli sme si zvyknúť na množstvo vecí, ale teraz je to už pre nás domov.
Bývame pár minút od hlavného mesta Edinburghu v Livingstone. Bývame v dome v pokojnej štvrti, všade tu je veľa zelene a aj teraz ešte treba kosiť trávniky.
A k vám som zavítala náhodou, keď som hľadala nejakú dobrú dušu na pokec 😵 🙂 Nejako mi chýbajú slovenské žienky, mám len škótske priateľky a poľské.
Ešte niečo??? Neviem, pýtajte sa, ja si vás prečítam, keď budem mať voľnú chvíľku.
Psíka by chceli aj moje detvaky, ale Samko je alergický, tak smola, tu je veľa zvierat okolo, ľudia tu mávajú najmä mačky a psov a najmä veľké rasy asi preto, že tu je veľmi veľa parkov a lesov aj v našom okolí.
Som rada, že sa k vám môžem pridať, lebo občas mam pocit, že je Poprad na druhom konci sveta. 🙂 🙂 🙂

danciacik
13. dec 2009

Ahojte. Tak krstný nám už odišli.
Ja som bola v Maxe s tým ekonómom - odovzdať mu papiere.
S deťmi som nestihla ísť vonku ale chystáme sa zachvíľočku pozrieť na toho anjela na kruhovom ževraj nádherne farebne svieti večer tak sa ideme s deťmi pokochať.
Lilly ahoj vitaj tu medzi nami. Som rada, že sa opäť niekto ku nám pridal. A nie je ti smutno za Slovenskom a za Popradom. Tam si asi bez ostatnej rodiny že?
Baby napíšte mi váš názor - myslíte si že Larke neublíži ak ju začnem brať na plaváreň aj keď kašle, ale žiaden zápal ani nič iné nemá a ani nádchu. Lebo sme sa s mužom rozprávali že by jej to možno dobre robilo.

zdenocka
13. dec 2009

Anicka, a aj ste nieco v meste kupili?
Lilly, a ako dlho ste uz v Skotsku? Nech sa Vam dari v tom dalekom svete co najlepsie 😉 . Nie je lahke oddist, ale ked si uz clovek zvykne, tak je uz dobre. Moja sesterka tak odisla do Australii, na opacky koniec zemegule, otehotnela tam, vydala sa tam, a teraz tam zije. Skoro kazdy den sme na skype a vypisujeme, lebo jej tiez chyba Slovensko, a ma synceka o 2,5 starsie od nasho, takze casu malo a reci vela 😅 . A ako casto chodite na Slovensko?
Danciacik, ja by som sa asi poradila s pediatrickou, ked nie osobne, aspon po telefone. A aky ma vlastne kasel, suchy, ci drazdivy, ci vlhky? A vysetrenie na astmu jej robili? Lebo pri astme su prvotne priznaky pokaslievanie bez priciny.

zdenocka
13. dec 2009

My sme vcera toho aniela videli. Mozem potrdit, je taky prekrasny 😵 .

lilly2711
13. dec 2009

Danciacik smutno mi je, ale skôr za rodinou a kamoškami a aj za Bambinom (MC ) robila som tam nejaký čas kurzy pre tehotné , takže som bola často v kontakte s ľuďmi a teraz som len so svojou rodinou a tunajšími. Tu žijeme vyše roka a na Slovensku som bola raz za ten čas. Ale už to nebolo ono, lebo som sa sice stretla so známymi, ale skôr to bolo o tom, že zíde z očí- zíde z mysle. Ale nevyčítam nič nikomu, je to proste tak, keby že nie je skype a net, tak je oveľa ťažšie.
Danciacik ja som chodievala so Samkom plávať od 5 mesiacov a to aj keď kašlal a soplil, stále som konzultovala s doky, ale povedala, kedď nie je teplota a ine ťažkosti,tak môžme. Dobre mu tam prepláchlo nos 😀 😀

ZDENOCKA veď práve je to o tom zvyku a ja som ocenila, že sa konečne mám ku komu ozvať, poprosiť o kávu, či si vedľa niekoho večer ľahnúť a ráno sa pri niekom zobudiť.... teda pri niekom, kto má viac ako 7 rokov a nepýta si pred spaním rozprávku 😉 😉 😉 , lebo u mňa v posteli sa často nájdu všetky tri deti 😖

Výzdobu by som si rada pozrela, nenafotíte niektorá, aby som z toho aj ja niečo mala 😵 😵 ???

vinka
13. dec 2009

No Lilly tak vitaj. 😉
dani 10 dní po ukončení choroby môžete ísť plávať.No moje deti sa tiež otužujú doma.Kúpu sa v zimnej vbode.Furt hovorím,že teplá je drahá. 😀 😀 už robí sa mi cesto na pizzu.Baby urobte si to rizoto je perfektné. 😉

miavin
13. dec 2009

ahojte
andrejka - no veď hej - treba dávať pozor, by ma to ani vo sne nenapadlo....že toto vopchá do pusinky
vinka - a manžel sa pýta, že na koho sa to naše dieťa podobá....lebo každý ináč hovorí 😀
zdenočka - ďakujeme - no aspoň synátor je fotogenickyý, keď už nič.....
vichrica - no určite - mala takú ružovú kombinézu nejakú? len to som z diaľky zahliadla.... 😀

vinka
13. dec 2009

No na ocka.To je môj názor.Je krásny po tatovi. 😀 😀 😀

vinka
13. dec 2009

Baby dnes sme zaplatili program pre Damiána je to od 2-9 ročník.všetko je tam slovenský,anglický jazyk matiky no všetko.Už to hral a je to super.Tak ide pracovať sopliak.Ja potom si vás prídem prečítať. 🙂

adrina
13. dec 2009

ahojte babeny....ja sm vypucovala celý byt...Ježiško sa nezľakne,keď k nám príde 😀 😀 😀 včera sme boli nakuknúť na vianočných trhoch, statočne sme vymrzli 😉 😉 😉
anjel na kruhovom je nádherný
lilly vitaj...

anickamaros
autor
13. dec 2009

ahojte babule tak uz som konecne dozehlila ale som jak zbity pes boze tak ma bolia krize. este som povesala pradlo a dnes padla uz nerobim nic aj keby zo zlata bolo.
idem odviest mm na vlacik a potom hned domov do teplucka lebo vonku je brutal kosa ani nos sa mi nechce vystrcit 😒
lilly vitaj 🙂
zdenocka nic len sme boli na prechadzke 🙂

danciacik
13. dec 2009

No my sme sa vrátili práve z prechádzky - riadne sme vymrzli ale teplý čajík to spravil.
Lilly pozri do môjho albumu - myslela som na teba tak som ti to nafotila.
Zdeni aj mňa to napadlo tak ale nerobili jej vyšetrenie na astmu, ale môže ju mať po mne - tak ich chcem poprosiť keď pôjdeme na imunoalergologiu aby jej urobili aj spirometriu. Kašel ma striedavo mokrý aj suchý, dráždi ju a dusí.
Maji no práveže ja neviem či je zdravá lebo stále kašle 😒

vichrica
13. dec 2009

Laura je s MM u dedka. Ja vegetím 😵. Pobalila som darčeky, zašila diery na nohaviciach, umyla si hlavu a pozrela film "zubatá vagína" 😕 - riadna somarina 😨
zdenocka - fíha, takže na dôchodku??? A koľko to teda vlastne plánuješ detí???? 😀 😀 😀
lilly - ahoooooj. Fíha Škódsko 😲 , dosť ďaleko. No, začiatky ste museli mať ťažké 😒 . A ako sa vám tam žije v porovnaní s PP?
miavin - hej, mala ružovú vetrovku a ružové nohavice 😀 A ako sa páčilo Alexíkovi na trhoch?
anickamaros - nezávidím Ti to žehlenie. 😖

lilly2711
13. dec 2009

DANCIACIK si poklad, dakujem za fotky, všetkých potešili, deti sa hneď pýtali, či je to u babky v Poprade. 🙂
manžel samozrejme nezabudol dodať, či nepíšete nejaké pletky, on je ako stará baba na trhu 😀
Ináč u Samka sa astma začala prejavovať častým kašlom, ktorý sa menil z vlhkého na suchý a naopak. Ako 5-ročný prekonal ťažký astmatický záchvat a dostal liečbu a inhalačné spreje. Liečili sme sa svedomito, ale po príchode sem som sa rozhodla vyskúšať nechať ho bez liekov, lebo tu je vlhšie a lepšie počasie pre ňho. Našťastie sa drží, nedávam mu nič. Lekár z Dolného Smokovca sa s nami potešil, vraj je to bežné, že občas pomože zmena prostredia. Mimochodom nám nerobili spirometriu na určenie diagnózy, len zobrali kopec krvi a často sledovali a počúvali dýchanie. Myslíš, že vam budú musieť ju robiť??? A ty máš astmu?
VICHRICA no... Škotsko, čo už. Manžel premýšlal pred pár rokmi nad prácou v zahraničí, ponúkli toto, tak zobral a od vtedy pracuje na jednom mieste. V práci si ho vážia, sú s ním spokojní. A ako sa tu žije, nám lepšie, ale viem, že je to vec názoru, nie každý slovák je tu spokojný.
Takže ste mali trhy, joooooooooj brala by som pohárik medovinky 🙂 🙂 🙂 🙂
ANICKAMAROS aj mňa to dnes čaká, chystám sa pustiť si SÚMRAK a možno mi to pôjde rýchlejšie. 😉 😉 😉 ADRINA no u nás sa isto zľakne, ak nevytepujem koberec, máme prenajatý dom a tá škótka o čistení kobercov asi nepočula ☹ ☹ ☹ , riadne sa zapotím, lebo naša obývačka ma cca 6 metrov * 4,5 😖
Zajtra máme v škole predstavenie Betlehemská hviezda, tak som zvedavá.

miavin
13. dec 2009

vinka - Ďakujeme za odpoved - potešilo.... 😀

danciacik
13. dec 2009

Lilly nie je za čo. Som rada, že som vám urobila radosť. 😉 A ako tam funguješ s materskou, ako dlho môžeš byť v Škotsku na materskej?
No ja astmu mám -ale už sa neliečim mám slabučkú astmu, predtým som brala sprej ale na Kvetnici ma dali dokopy takže som v pohode.
Aj Larke brali krv a dosť - takže to by zistili? Lebo my sme teraz ležali v Smokovci ale na spirometriu ju neposlali ale krvičky jej brali dosť. Ja mám aj takú zvláštnu alergiu - na bakteriálnu zmes dýchacích ciest a sa bojím aby to nemala po mne.
A tvoj syn bude hrať v tom predstavení?
Inak držte palce zajtra idem s Larkou na krčné.

danciacik
13. dec 2009

no kde ste? 😕

stresmenka
13. dec 2009

ahojte žienky čo tu nové?
Ja som dnes napiekla 😉 stihla som sa zo spolubývajúcim pohádať ☹ a idem asi spať večer o ničom ☹

danciacik
13. dec 2009

Bianka ta čo to? Zlý deň? 😕

vinka
13. dec 2009

Dani divila by som sa keby jej v smokovci nedali urobiť testy na astmu.Lebo tam je špecializované pracovisko na respiračné choroby.Takže si myslím ja,že nemá astmu. 😉 No ale povedz to na alergologickom. 😉 No už máme plnú verziu tej hry a Damián sa nemnohol odpútať od toho.Tam je aj reťazovka a musel počítať z hlavy a potom napísať výsledok.Joj jak ho tešilo ked napísal správne. 🙂 Kvíz je tam no celkom sa nám to páči.Zatial ho to baví.Som zvedavá do kedy.Muž mi povedal,že to aj ja sa môžem trénovať. 😠 😠 😠

danciacik
13. dec 2009

Maji veď to je super, ja by som sa na tvojom mieste s tým pobavila - precvičíš si zručnosti. 😉
NO možno máte pravdu ale aj tak sa tam spýtam lebo tak či tak tam musíme ísť na kočné alergické testy takže za opýtanienič nemám. Len mi nejde do hlavy prečo toľko kašle.

danciacik
13. dec 2009

kočné = kožné 😀 pardon.

miavin
13. dec 2009

stresmenka - a čím ťa zas nasral spolubývajúci???????
no babenky, ja pre dnešok končím mám ofuknutý krk - celý deň som ako zaseknutá opica....tak prajem peknú nocku....