Poradíte ako sa efektívne presťahovať?

amdeis
29. nov 2011

Prosim poradte mi ako sa co najefektivnejsie prestahovat z bytu do bytu v ramci jedneho mesta, konkretne Ba. Naposledy som sa stahovala snad za sociku a vobec netusim ako postupil vedecko-technicky pokrok 😉 v stahovani. Do coho balit riady, sklo, oblecenie, knihy aby sa neponicili a pod. Viete mi poradit aj nejaku serioznu stahovaciu sluzbu? Dakujem za rady.

mamutka
29. nov 2011

ahoj, mne sa osvedcilo pisat si cisla na kartony - nie skratky co v nich je, lebo tak si nepoznacis vela. K cislam si pisem podrobny zoznam na papier.
balim miesane - nikdy nie knihy do celej krabice ( kto by ju potom uniesol ) ale oblecenie a do toho ukladam knihy.
do velkych hrncov, panvic a pod. balim do papierov pohare, letakov je vsade dost.... a tiez to kombinujem s hadrami, uterakmi a tak... aby neboli krabice moc takze.
hlavne to sklo by som dala do velkeho krnca, dobre zabalene, aby to bolo v niecom pevnom.
a vsetko co sa moze vyliat, ako olej, sampony a pod. by som aj zabalila do sacka, kazdy zvlast a prelepila lepiac.paskou, nech sa nahodou daco nevyleje medzi ostatne veci.
vramci BA sa da takto par krat otocit auto s kartonmi a potom nejaka dodavka na nabytok, alebo teda objednat velke auto a nalozit to naraz.
nas to tiez caka, tak hadam to dobre dopadne

sisaha
29. nov 2011

@amdeis hovori sa, ze radsej vyhoriet ako sa stahovat...ja ti asi neporadim, ale nechcela by som sa stahovat 😉. urcite to vsak zvladnes a ked uz budes mat po tom a budes sediet na gauci s kavou v ruke tak si povies uvodnu vetu co som napisala .-). Drzim palce.

mamutka
29. nov 2011

neboj sa, stahovanie je uzasna sanca ako si poriadne upratat a zbavit sa starych raroh..... 😎

amdeis
autor
30. nov 2011

Dakujem za rady. Akurat premyslam ako stahovat matrace aby sa nezaspinili, resp cim ich obalit aby sa obal nepotrhal a matrace sa nezaspinili. Boze 😨 budeme musite rozobrat tu nasu postel OMG.

bets
30. nov 2011

ja obalim nabytok foliami, aby sa neposkriabal. dostat ich napr. aj v baumaxe. tym by sa dali aj madrace. odkladame uz dlhsie rozne krabice a vela veci pojde do krabic, ktore oznacim. ja balim, tak, ze veci, co budu odlozene spolu, budu v jednej krabici, ci kufri. tak ako boli zlozene zbalim a hned vylozim na prislusnu policu. tym, ze budem veci triedit pri baleni, pri vybalovani usetrim cas a zaroven nie je nevyhnutne vsetko hned vybalit, iba to co bezne pouzivame. zaroven vytriedim oblecenie, ktore som si neobliekla viac ako 3 roky a hned ho vyradim. toto sa mi osvedcilo, nikdy doteraz som sa nevratila a nemala potrebu vratit k niecomu, co sme dlhsie nenosili.
tento krat sa planujem stahovat postupne. cize najskor pojdu vsetky veci mimo sezony a priamo do skrin, cim menej toho zostane, tym menej pojde jednorazovo pri stahovani nabytku.
uz ked som davala robit vstavane skrine, presne som si pisala, co kde bude, aby som tomu prisposobila priestor. takze pri stahovani sa budem riadit aj tymito poznamkami.

amdeis
autor
30. nov 2011

Super rady, dik dik dik. 😉 Toto mi pomoze ked sa o rok budeme stahovat do domu. Teraz sa len stahujeme do podnajmu. Som vcera nadpriadla rozhovor s manzelom o baleni a ten mi s usmevom na perach zahlasil, ze ved pohoda, ze to vsetko zbalime za jeden den. 😎 No zlaty bol. Na zabitie! 😀 Som ho prescvedcila, kazdy den nieco vytriedit, pobalit nepotrebne a pod. Este najst stahovaciu sluzbu bo tu v ba ppytaju cca 3000-5000 korun. 🙄

mamutka
30. nov 2011

@bets to je dobre, ja veci kombinuje, napr.2/3 krabice satstvo z jednehj skrine a 1/3 krabice knihy z policky, koli tomu, ze krabice potom prenasa mm sam do auta, keby som mohla ladovat velke kartony a nechat to na stahovakov co budu trepat dvaja jeden karton, tak to asi okaslem a urobim si to jednoduchsie, presne ako pises. ale setrim tomu mojmu chrbat, skusenost z minuleho stahovania 😀
este nevieme ako potom poriesime skrine ale tiez ich omotam foliou, to je dobry napad

bets
1. dec 2011

@mamutka ano, dava zmysel setrit aj nase chrbty.... my mame tiez vela knih. rozmyslam, ze knihy pojdu postupne ako prve. asi ich len zviazem po kopkach spagatom (aby som ich uniesla). mame tu vyhodu, ze som davala robit kniznicu a detom som k nabytku este dokupila dalsiu, takze mnohe knihy mozu ist z police do police, nemusim cakat na stahovanie kniznic, ktore si berieme. tento krat mam tu vyhodu, ze nemusim stahovat narazovo ale postupne. nemusime sa ponahlat.
nevyhoda je, ze prenasame postele a preto musime naraz postele zlozit, rozlozit, aby sme mali kde spat. alebo budeme docasne len na madracoch, alebo pojdeme k mame.

dadis
1. dec 2011

@bets ja som sa este "sukromne" nestahovala, ked som sa stahovala z domu k mojmu vtedy este priatelovi som sa nejako postupne... 😀...
ale zabezpecovala som stahovanie nasej firmy, kde nas vtedy pracovalo asi 10...stahovala nas firma Noslus, neviem ci boli najlacnejsi, ale boli prvy, ktory ma napadli, lebo k nam od nich chodila brigadnicka upratovat firmu...
prisli studenti na nakladaku a v priebehu soboty sa vsetko v krabiciach a vsetok nabytok premistenil z jednej casti Bratislavy do druhej...bolo to uplne bez problemov, krabice dodali oni, chalani mali vsetko naradie na rozmontovanie nabytku atd...ja som len ukazovala prstom 😀...hmmm ale cenu si uz nepamatam, ale nezdalo sa mi to prilis drahe..

,

barrilla
3. dec 2019

@amdeis a ako ste sťahovali tie matrace?

amdeis
autor
4. dec 2019

@barrilla obalili sme strečovou foliou, podobna je ta potravinarska. Absolutne neekologicke, ale ina moznost nebola. Odvtedy som poucena, ze velke plastove obaly nevyhadzujem. Poskladane sa uz neraz zisli.