Poradíte ohľadom úpravy kvality fotiek?

hoblinka13
10. jan 2014

neviete prosim vas,ci je mozne v nejakom programe upravit fotku,ktora je nafotena bez blesku a v nizkej kvalite.chcela by som zvysit kvalitu,upravit zrnitost a celkovo,aby bola pekna a dala sa vytlacit

ichbinich
10. jan 2014

@hoblinka13:
Photoshop a niekto, kto s tym vie dobre pracovat, by mozno mohol nieco vycarovat.
Ale, ked tam ta informacia nie je, tak sa neda ani zlepsit 😉
Da sa zosvetlit, ale hrozi, ze to bude vyzerat neprirodzene. Zrnitost neodstranis, a vobec nie, ak mas iba jednu fotku... Respktive zase hrozi, ze vyhladenim to bude vyzerat neprirodzene...
Celkovo Photoshop vie vela, zvlast da plna draha verzia. Ale musi ho aj niekto patricne vediet ovladat a poznat triky (ja osobne to neviem 😉)
Pripadne v dobrom fotostudiu by tiez mohli este nieco zlepsit. Ale ak to je fotka z telefonu, je mozne, ze ta poslu zase domov 😉

hoblinka13
autor
10. jan 2014

@ichbinich to by nebol problem,pohrala by som sa s tym.len som chcela buduci tyzden vyvolat fotky a na jednej je krasna momentka,ale je nanic.dovtedy nestihnem nastudovat photoshop

ichbinich
10. jan 2014

@hoblinka13: takych mam aj ja dost, na slak trafenie. Moje deti su rychlejsie ako fotak, tak su rozmazane...

Inak poznam iba Paint, co je katastrofa, a Dia, co je o inom 😀 Raz som pracovala aj s Corel Draw, ale to nie je na fotky...
Preto som aj napisala, ze pripadne priamo vo fotostudiu. Ze pojdes iba s tou jednou fotkou, oni maju zase ine programy, ale robia s tym kazdy den, tak sa hadam vyznaju 😉 😀
Manzel opracovava fotky zasadne vo Photoshope, alebo si maniak napise program v Matlabe 😉 😀

hoblinka13
autor
10. jan 2014

@ichbinich ved toto 😀 ked fotim s bleskom su pekne,len zatvaraju oci vtedy,ale akonahle bez blesku fotka je otrasna akoby som fotila v šere

dejka77
10. jan 2014

Ja si upravujem fotky bud v aplikacii co mam ku fotaku - Olympus. Ale niekedy ked si nejaku fotku upravim tak mi ju "zrusi", proste uz ta fotka nie je takze som objavila Picasa 3 co mam v pc a tam sa to da tiez. Ma to este viac funkcii. Pouzivam to hlavne na orezavanie a cervene oci. V olympuse je aj taka funkcia, ktora tu fotku trocha "vyhladi" takze nie je taka zrnita.
Skus si pozriet aplikaciu ku fotaku, urcite tam je nejaka uprava fotiek.

ichbinich
10. jan 2014

@hoblinka13:
Tak nabuduce zasviet vsetky svetla, co mas doma 😀 Alebo si kup take halogenove osvetlenie na stavby 😀
Ale nie, vazne, je to o nervy, poznam. A tie nove fotaky su take pomale, ze kym on naozaj odfoti, uz z dietata a celej situacie vidno akurat tak zadok 😉
Podla fotaku este pomoze rychlospust, ze spravi x fotiek za sekundu a potom si mozno vyberies nejaku, kde bude aspon jedno oko otvorene 😀 Alebo potom poskladas z tych x fotiek jednu, kde budu vsetky oci otvorene, hihi.

dejka77
10. jan 2014

Skus sa pohrat s fotakom, vyskusat viac nastaveni. Ja som doteraz ako somar fotila zle a pritom tam mam kopec nastaveni. Konecne som objavila jedno co mi vyhovuje a konecne su fotky pekne. Jedine to je zle, ze su cervene oci, ale to sa da upravit aj potom.

hoblinka13
autor
10. jan 2014

@ichbinich s tou samospustou ma este nenapadlo.dik za tip hned budem skusat

ichbinich
10. jan 2014

@hoblinka13:
Neviem, ci samospust pomoze 😉
Ja som myslela rychlospust, ze fakt spravi x fotiek velmi rychlo za sebou.
Alebo ako pise aj @dejka77, pohraj sa s nastaveniami. Niektore fotaky dokonca opravuju aj cervene oci priamo vo fotaku, ze potom si z karty stiahnes uz opravene fotky.
Tak nech sa dari a mas co najmenej rozmazanych a angorakovych fotiek 😀

hoblinka13
autor
10. jan 2014

mam Samsung S860 a skusala som aj nastavenia,ale bud mam nekvalitny fotak alebo neviem dobre nastavit.v exterieri robi celkom pekne.horsie je to s interierom

ichbinich
10. jan 2014

@hoblinka13: My mame Sony, tak konkretne neviem. Ale skus najst nastavenie do vnutra. Asi vnutri fotis s nastavenim na vonok, a preto to mas zrnkave. Vnutri musi byt sensor/cip osvetleny dlhsie. Alebo blesk. Vsetko ma vyhody a nevyhody. Ale najdi nejake nastavenie, co je na zhorsene svetelne podmienky alebo tak.
S digitalnym fotakom sa lepsie skusa ako s filmovym 😀 Co je zle, zmazes a skusas dalej 😉

mimi8814
10. jan 2014

Ahoj, ak si fotila v nizkej kvalite, tak to uz nezmenis, pixle si ziaden program nevie dopocitat.

hoblinka13
autor
10. jan 2014

@mimi8814 vzdy mam nastavenu najvyssiu kvalitu.len koli osvetleniu mam zrnitu fotku.neviem,ci pouzivam spravny pojem

mimi8814
10. jan 2014

@hoblinka13 aha, lebo si napisala ze ma nizku kvalitu, tak som myslela ze nizke rozlisko. ak je foto zrnita da sa skusit otvorit si foto v photoshope, malicko ju dat rozmazat, o polku zmensit a potom doostrit. ked sa znizuje velkost zrnitost sa straca.... ale pravdepodobne to bude treba doladit este nejakymi efektami. len to treba dat niekomu kto vie v photoshope robit. btw na upravu foto je urcite najlepsi😉