Poraďte cviky na doma - zadok a nohy

14. apr 2020

Ahojte
Viete mi poradiť nejaké cviky na prdel 😂 a nohy?
Viem, že je plno aplikácií a cvikou na internete, no hľadám nejaké naozaj účinné a odskúšané
Som skoro rok po pôrode (akútnom cisárskom) a chcem už niečo robiť zo sebou
Zišli by sa aj cviky na brucho ale to ešte stále nemôžem moc zaťažovať. Skúšala som robiť brušáky ale strašne ma začalo bolieť brucho 😭
Dakujem

lenkamatkova
14. apr 2020

Ahoj, ja cvičím toto stále dookola a odporúča ti ich aj moj zadok :D Je to perfektné. Prvé video je pre začiatočníkov neskôr si môžeš dať aj toto druhé. Garantujem ti, že zadok pocííííítiš ;)

https://www.youtube.com/watch?v=RqfkrZA_ie0https://www.youtube.com/watch?v=HeolReSa5ic
saluda
14. apr 2020

Ak ťa bolí po brusakoch brucho, tak si najprv over, či nemáš brušnú diastazu, rozostup priamych brušných vzťahov. Vtedy sa práve tie nesmú namáhať, lebo sa diastaza zväčší. Takže žiadne brušáky a ďalšie cviky na "tehličky". V tom prípade pomôže fyzioterapeut, nie fitnestrener. Alebo aspoň cvičiť cviky na bočné brušné svaly, ktoré sú tak či tak účinnejšie na zoštíhlenie brucha a pásu. Na nete nájdeš aj návod, ako si urobíš samovysetrenie diastazy, či ju máš a približne akú velku, aj keď presne ti to povie chirurg, alebo sono. Prípadne ešte pupocny pruh by to mohol byt. V obidvoch prípadoch brušáky nie.
Na zadok a stehná sú super sumo drepy

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkeel
15. apr 2020

Vypady, vystupy na stolicku, chodza do schodov.

zuvila9
15. apr 2020

Ja momentalne cvicim podla videi zo serie Fitfab. Velmi sa mi na tom paci, ze su
1. komplexne (vzdy na uvod warm up, streching, posilovanie a strecing na zaver),
2. kazde viedo je casovo tak akurat (25-40 minut), jednoducho stihnem sa aj zahriat a zacvicit ale netrva to pridlho
3. kazdy den v tyzdni sa cvici nieco ine, cize to nieje nuda a vie to clovek zvladnut ked sa striedaju narocnejsie a lahsie dni
Ja cvicim seriu fitfab strong, ale maju aj jednoduchsiu na uvod (fitfab well, fitfab light) alebo narocnejsiu na pokracovanie (fitfab stronger, fitfab strongest) a maju tam plan na cvicenie bud 6 dni v tyzdni, alebo 3 dni v tyzdni.
Treba zacat postupne s celym telom a potom pridavat na zatazi.

akinom0077
15. apr 2020

Ja som zacala od januara cvicit doma 6 dni v tyzdni, pbmienam si par cvikov tiez sa zameriavam na zadok a brucho , ja vsak cvicim pre kondiciu a spevnenei a dobry pocit nie pre chudnutie🙂 aj ked brusko som mala vzdy ....mozem povedat ze pri pravidelnosti cvicenia sa naozaj citim lepsie na bruchu to je vidiet vyrazne uz a na zadku tiez su zmeny. Cvicim na zadok denne hlavne drepy klasika, plus iny cvik ak najdem poslem, na brucho nerobim klasicke brusaky ale taky iny cvik skusim najst :D

akinom0077
15. apr 2020

@akinom0077 / ja zvyknem cvicit podla Susana yabar

mischkis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mischkis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareri
19. júl 2020

cviky su super, ale skus do toho zapojit i jazdu na kolobežke, bicykli. Určite to pomože v spevnení postavy