Poraďte kávovar pre rodičov

ladyaki
19. nov 2017

Ahojte ženušky, prosím Vás o pomoc vo výbere kávovaru. Ja sama kávičkár nie som, no rodičia áno, a chcela by som napísať Ježiškovi aby im nejaký aspoň ako tak super kávivar priniesol... no ja si vôbec neviem rady, pákový? automatický? moja predatava je, aby tam išla zrnková káva, ktorú si stroj sám namelie, nádobka na mlieko vôbec nemusí byť, nech nerobí kávu do veľkej kanvičky ale priamo šálku- 2 a ideálne aby stačilo potlačiť gombík a tečie kávička, dá sa niečo také nájsť aj do 250€? našla som nejake delonghi automatické, ale žiaľ za 300€ , je mi jasné, že je to investícia ktorá aa vyplatí, no žiaľ na drahší zatiaľ nemáme, dá sa niečo nájsť, alebo radšej počkať a kúpiť neskôr a naozaj poriadny...?☕

katarinamarkova
19. nov 2017

@ladyaki skúsila si sa spýtať priamo rodičov aký kávovar by im vyhovoval najviac? Ono pri tak drahom darčeku, by som ako ,,ježiško,, nebola rada, keby obdarovaný mal doma zbytočne drahú vec, ktorá ho neteší, neslúži mu, nepoužíva ju.

janinah
19. nov 2017

a chcú ho? lebo my máme asi tri roky a ja som ho ešte nezapla,robím si kávu naďalej tak ako sto rokov predtým😉

ladyaki
autor
19. nov 2017

nakoľko o ňom mamka básni už dva roky, tak usudzujem, že chcú, ale tiež si ho zatiaľ nedopriala kvôli sume, práve tomu sa chcem vyvarovať, že by som kúpila lacný, ničotný, ktorý by im.nakoniec nevyhovoval a nepoužívali by ho..

ladyaki
autor
19. nov 2017

@katarinamarkova ak by som sa spýtala nasledovalo by "jaj nerob si starosti, to je zbytočne drahé, veď máte aj Vy kam dávať peniaze" tak sa to snažím nenápadne odsledovať 😀

danica2711
20. nov 2017

@ladyaki ak sú rodičia kávičkári, tak ich určite potešíš kvalitným automatom. Pákový ani žiadny iný kávovar na automat nemá, predsa len čerstvo zomletá káva je lepšia, voňavejšia. Mám ho ca. 4 roky, ale to je fakt iná úroveň pitia kávy. Môj bol drahý jak sviňa (ale odvtedy iste zlacneli), ale kamarát kúpil pred rokom porovnateľný (čo sa týka funkčnosti, len dizajnovo je trochu poslabší) za niečo vyše 200 EUR. Sleduj zľavy, určite nájdeš, veď to môže byť aj výbehový model, oni sú funkčne všetky dobré, spĺňajú všetky tebou uvedené požiadavky

mom311
20. nov 2017

Skuste pozriet stranku JURA. Su to velmi kvalitne kavovary. Ja ho mam doma. Moj stal sice viac,ale maju rozne cenove kategorie. Moj kolega si kupil velmi kvalitny pakovy a k tomu taky sikovny mlyncek.

tana85
20. nov 2017

@danica2711 to si ma pobavila s tym pakovym...vies, ze su pakove s vlastnym mlyncekom a kavu ti tam cerstvu pomelie? mam taky doma a oproti automatu, co ma svokra, je neporovnatelne lepsi

malinovka333
20. nov 2017

@mom311 ked sa jej zda 300€ vela za kavovar naco jej radis juru?tie stoja okolo 1000€
@tana85 aky mas?toez si to neviem predstavit pakovy s automatom
@ladyaki napr krups je tiez dobra znacka tie su aj lacnejsie,ja mam de longhi magnifica.a nevidim.rozdiel napr znama ma juru a kavu kupujeme rovnaku.

ladyaki
autor
20. nov 2017

ďakujem, až si začínam pripadať hlúpo 🙄 😀 ale

ladyaki
autor
20. nov 2017

ale radšej som sa chcela spýtať Vás, čo s tým máte skúsenosti než sama vybrať napriklad podľa výzoru 😁 alrbo si nechať nanútoť od predajachtiveho predavača
@malinovka333 veľa sa mi to nezdá, viem, že ani 500€ nie je veľa, len momentálne nemám tých zvyšných 500, tak sa informujem, či je možné zohnať kvaliyu za menej, toť vše 🙂
budem teraz striehnuť na blavk friday 😀

malinovka333
20. nov 2017

@ladyaki ved aj by som nedala viac ako za ten de longhi.vtedy stal 380€.potrebujem aj ine veci.teraz isli aj cenou dolu tak pockaj na vypredaj

uglybetty1234
20. nov 2017

Ahoj, ja som kupila teraz na narodky manzelovi automaticky kavovar delonghi magnifica 22.100 a prave cez vikend sme ho otvorili a odskusali. SPOKOJNOST . Ma vyborne recenzie aj na bemeckych strankach

tykat
20. nov 2017

Mozno pomozem mozno nie...riesila som pred 2 rokmi. Poziadavky som mala ako ty (v praci mame nejaky profi kavovar - Saeco? tak som rozmaznana)...nakoniec sme kupili toto https://www.mall.sk/espressa/krups-kp-1509-nesc... ...a som maximalne spokojna, vyuzivam ho (aj decka na cokoladu) a pochvaluju si aj svokrovci ktorym sme ho dali pod stromcek aj ked prva svokrova reakcia bola "taky som nechcel". Vyuzivaju ho denne na kapucinka, latte, cokoladu, kavu zrnkovu ci nesku...kapsule su od vymyslu sveta (su drahsie ale chutovo vyborne).
Ono zrnkova kava po otvoreni casom starne. A ak kupite kvalitnu odrodovu kavu tak vyhodne je vacsie balenie (kupujeme v praci) tak potrebujete denne urobit 30 kaviciek aby vam kava nezostarla. Dalsia vec je cistenie (fakt otrava ak nechcete cistit povedzme raz tyzdenne) . A nakoniec...nic ine okrem mletej kavy na nom automaticky neurobis.

malinovka333
21. nov 2017

@tykat ake cistenie?necistim ho viac ani menej ako som cistila tassimo.na zaciatku mi preplachne hadicky aj ked ho vypnem.raz za 3mes ho vycistim od vodneho kamena.ani to by som nemusela kedze mame makku vodu.tassimo som za 2,5r nemusela vycistit.a stroj to cisti auromaticky max ho naplnim vodou s roztokom a zapnem.vylejem misku.tieto kavovary sa podla mna vobec neoplatia.kapsule su drahe.a zrnkovu kavu kupis aj v 250g baleni co je jedna davka do kavovaru.a to ide teda u nas kavy dost

ladyaki
autor
21. nov 2017

@tykat diki, ale kapsulový už rozhodne nechceme, ja som kedysi dostala tassimo, pripomínam, nie som kávičkár 😀 tak ho vlastne dostali rodičia, no nepoužíval sa dlho, zbytočný odpad navyše z každej kávy tie kapsule...

tykat
21. nov 2017

@malinovka333
@ladyaki
Jasne baby...ok. 🙂 Ja som uz pila kavu z viacerych kavovarov a som naucena z prace na fakt dobru odrodovu kavu.

Ten co som dala sem dala kapsulovy ma chutovo uspokojil. Uvazovala som o kavovare, ktory si zomelie kavu sam. Ale prave predajca ktory nam predal do firmy profi kavovar ma odhovoril. Vraj tu kvalitu nedosiahnem, to uz radsej kapsule (DG su vraj ok) kde je kava balena v ochr.atmosfere.

Ale najlepsie je priamo ochutnat aby clovek nebol sklamany.

danica2711
21. nov 2017

@tana85 môžeš aspoň orientačne uviesť, aký to je?

libawet
21. nov 2017

@ladyaki jednoznačne JURA, sú drahšie, no za kvalitu sa platí.

evinea
21. nov 2017

Kto kavu nepije tak jasne, ze ani nevie ako kavovar vyberat, ja som velky kavickar, aj ked teraz sa snazim si ju odpustat, no uvidime dokedy 😝 Podla mna je najvhodnejsie ujasnit si, co chces aby kavovar mal a potom hladat ceny, kde sa da za kolko zohnat, ja som tak nas kupovala 🙂

tana85
21. nov 2017

a porovnavat cerstvo namletu kavu s kapsulou 🤭😳

malinovka333
21. nov 2017

@tykat aj zrnkova kava je balena v ochrannej atmosfere 😉 a naozaj je toho odpadu z kapsul vela, dokonca ich zakazali v nemecku, co sa aj cudujem, nakolko tam ich ludia použivali velmi vela, ja vrecko z kavy dam do triedeneho odpadu, a to co mi ostane to použivam do zahrady, a kapsule idu aj dost do penazi, clovek chce trochu usetrit, kupi lacny kapsulovy kavovar, a za 2-3roky zistit ze to co dal do kapsul mohol mat kvalitnejsi kavovar, a to kakao co tam akoze robi to si mozem urobit aj z nesquiku,skoro kazdy kavovar ma kde sa da napenit mlieko tak si mozes urobit aj latte alebo cappucino,espresso, malu kavu alebo velku kavu.

malinovka333
21. nov 2017

@tana85 vies co ale ja som moc pohodlna na pakovy 😉 ked som videla co dorobil jeden znamy ked si robil kavu, neviem ci sa mu ruky triasli ale zakazdym bolo tolko okolo toho vysypane, dozu s kavou vytahovat,potom to umyvat za kazdym , a moj si kavu robi tiez tak takto to je pre nas oboch lahsie

mom311
21. nov 2017

@malinovka333 tak teda som si myslela,ze moj bol z tuch drahsich a to teda 1000 nestal. Napisala som len co je jedna zo znaciek na trhu a aj alternativu ako urobil kolega s pakovym,ale velmi kvalitnym (kvoli barom co ma) a k tomu ten mlyncek. Ale aj tie vami spominame su podla mna velmi dobre.

tana85
21. nov 2017

@malinovka333 každému vyhovuje niečo iné, preto je toľko na výber. Automat je pohodlný a nie zlá voľba, len keď viem porovnať, tak mi viac chutí doma ako u svokry 🙂

tana85
21. nov 2017

@ladyaki A keby ste sa popytali ďalších členov rodiny, ktorí kupujú rodičom na Vianoce, či sa nechcú pridať a spojili financie na taký, aký by sa rodičom pacil a dobre im slúžil? Lebo je fakt, že ako darček len od vás je ozaj 250e dosť. Za toľko rodičom nekupujem hoc aj by som mala

ladyaki
autor
22. nov 2017

@tana85 toto je jedna zo situácií, kedy by som si priala mať súrodencov, ale žiaľ mi neboli dopriati, tak si neviem predstaviť s kým by som sa na ten darček mohla zložiť 😁
no striehnem teraz na zľavy a verím, že to klapne 🙂

vondolina
22. nov 2017

@ladyaki ti poviem, že by to bolo ešte komplikovanejšie so súrodencami, viem o tom svoje, tiež sme našim minulý rok kávovar kupovali, nakoniec som bola rada, že to nechali na mňa 😀 pretože s niekým sa furt dotazovať do akej ceny, čo všetko by mal mať tak to je na nervičky 😀

ladyaki
autor
23. nov 2017

@vondolina hahaha tomu rozumiem, ale aspoň sa máš s kým dohadovať 😀 ja jedine s priateľom a to predsa len nie je také súrodenecké 😀

evinea
23. nov 2017

@tana85 toto sa ani porovnat neda, je to sto a jedno, ja osobne nie som ani nahodou zastancom kapsuli. Je to sice jednoduche, ale tolko odpadu kolko z tych kapsulovych je, tak to je na zaplakania a vona cerstvo pomletej kavy to je ono!